38.Rokuan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.3.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo.11
Ilmoittautumisen eräpäivä 21.3.17 18:59:59
Kilpailun nimi 38.Rokuan Hiihdot
Kilpailun numero 042
Kilpailupaikka Utajärvi
Kilpailupaikan osoite Jaakonjärventie 43 91670 Rokua (Hiihtostadion)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 25.03.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 3 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Utajärven Urheilijat
Seuranumero 10343281
Yhteyshenkilö Raili Kokko
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 517 7190
GSM
Fax
WWW-osoite www.utajarvenurheilijat.sporttisaitti.com
Sähköposti kokko.raili@mail.suomi.net
Ilmoittautumiset 21.3. klo 18.00 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut 18v ja vanhemmat 15e/kilpailija alle 16 vuotiaat 10e/kilpailija
Pankki ja tilinro UU/HIIHTOJAOSTO:FI76 549007 50036176
TD/TDA TD Pertti Törmi, TDA Veikko Anttonen
Tiedustelut ja lisäinfo Jari Aitta 050-3657932, Raili Kokko 040-5177190
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 25.3. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km V 25.3. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Akseli Hyvärinen 2008 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 25.3. Akseli Schmitt 2008 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 25.3. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M10 2 km V 25.3. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 25.3. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 3 km V 25.3. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M12 3 km V 25.3. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 25.3. Juuso Kinnunen 2004 Kempeleen Kiri
M14 3 km V 25.3. Aki Pennanen 2004 Kiuruveden Urheilijat
M14 3 km V 25.3. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 25.3. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M14 3 km V 25.3. Tatu Junno 2004 Ylivieskan Kuula
M16 5 km V 25.3. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 5 km V 25.3. Aleksi Koirikivi 2001 Kiuruveden Urheilijat
M16 5 km V 25.3. Tommi Koirikivi 2002 Kiuruveden Urheilijat
M16 5 km V 25.3. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M16 5 km V 25.3. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 25.3. Riku Koirikivi 1999 Kiuruveden Urheilijat
M18 10 km V 25.3. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M18 10 km V 25.3. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
M20 10 km V 25.3. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
M20 10 km V 25.3. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 25.3. Kalle Määttä 1997 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 25.3. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
M40 10 km V 25.3. Tommy Haglund 1968 If Åsarna
M40 10 km V 25.3. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M40 10 km V 25.3. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M50 5 km V 25.3. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 25.3. Timo Hämäläinen 1959 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 25.3. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M50 5 km V 25.3. Veli Lehtomäki 1965 Kiuruveden Teräs
M50 5 km V 25.3. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M50 5 km V 25.3. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M50 5 km V 25.3. Esa Huotari 1965 Sotkamon Jymy
M50 5 km V 25.3. Tero Pinoniemi 1960 Utajärven Urheilijat
M50 5 km V 25.3. Ilpo Rönkkö 1961 Vieremän Koitto
M50 5 km V 25.3. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M60 5 km V 25.3. Päivö Paavola 1951 Haapaveden Urheilijat
M60 5 km V 25.3. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 5 km V 25.3. Jukka Suomela 1955 Kiuruveden Teräs
M60 5 km V 25.3. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 25.3. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
MYL 10 km V 25.3. Matti Keskitalo 1993 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 25.3. Viljam Knif 1990 If Åsarna
MYL 10 km V 25.3. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 25.3. Jouko Niiranen 1987 Kestilän Kisa-Veikot
MYL 10 km V 25.3. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 25.3. Jaakko Urpalainen 1979 Lapinlahden Veto
MYL 10 km V 25.3. Matias Tiiro 1993 Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 25.3. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 25.3. Eero Kukkonen 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Heikki Palosaari 1986 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Jonne Seppänen 1991 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 25.3. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 10 km V 25.3. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 25.3. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
N10 2 km V 25.3. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 25.3. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 25.3. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N10 2 km V 25.3. Essi Huitsi 2007 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Alisa Pyykkönen 2007 Paltamon Urheilijat
N10 2 km V 25.3. Alina Kyllönen 2008 Tyrnävän Ahmat
N12 3 km V 25.3. Iida Hyvärinen 2006 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 25.3. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N12 3 km V 25.3. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 25.3. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N14 3 km V 25.3. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Eveliina Koistinen 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 25.3. Sanni Vanha-Aho 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 25.3. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km V 25.3. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N14 3 km V 25.3. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km V 25.3. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 25.3. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N16 5 km V 25.3. Mari-Sofia Rantakangas 2001 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 25.3. Aada Peltola 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 25.3. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N16 5 km V 25.3. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N16 5 km V 25.3. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N16 5 km V 25.3. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 25.3. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 25.3. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 25.3. Milla Huusko 2002 Ristijärven Pyry
N16 5 km V 25.3. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N16 5 km V 25.3. Emma Junno 2002 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 25.3. Johanna Salonpää 2000 Oulaisten Huima
N18 5 km V 25.3. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N20 5 km V 25.3. Pauliina Oikarinen 1997 Paltamon Urheilijat
N40 5 km V 25.3. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N40 5 km V 25.3. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N40 5 km V 25.3. Heli Urpalainen 1975 Sonkajärven Pahka
N50 3 km V 25.3. Maija Käkelä 1958 Haukiputaan Veikot
NYL 5 km V 25.3. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 25.3. Josefin Sandvik 1990 IF Brahe
NYL 5 km V 25.3. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 25.3. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 5 km V 25.3. Heidi Pennanen 1996 Kiuruveden Urheilijat
NYL 5 km V 25.3. Eevi Sormunen 1996 Maaningan Mahti
NYL 5 km V 25.3. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 25.3. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 25.3. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 25.3. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 25.3. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto
NYL 5 km V 25.3. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu