Kotkan Hiihdot/ 100-vuotisjuhlakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 18.2.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.2.17 22:59:59
Kilpailun nimi Kotkan Hiihdot/ 100-vuotisjuhlakilpailu
Kilpailun numero 142
Kilpailupaikka Kotka
Kilpailupaikan osoite Kotkan Hiihtokeskus, Laajakoski Honkala (Honkalantie 12)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 18.02.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
N65 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kymin Koskenpojat
Seuranumero 10348341
Yhteyshenkilö Petri Kanerva
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 577 4340
GSM
Fax
WWW-osoite www.kyminkoskenpojat.com
Sähköposti petri.e.kanerva@luukku.com
Ilmoittautumiset Oltava perillä 14.2.2017 klo 23.00 mennessä Kilmon kautta
Osanottomaksut 15 euroa, 16 v ja nuoremmat 10 euroa
Pankki ja tilinro Kymin Koskenpojat FI58 5172 2040 0027 99
Tiedustelut ja lisäinfo Kilp. johtaja Petri Kanerva 040-5774340
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Ajo-ohje: www.kyminkoskenpojat.com

Lähtöluettelot: www.kyminkoskenpojat.com

TERVETULOA!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 18.2. Jere Pylvänäinen 2007 Anjalan Liitto
M10 2 km V 18.2. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M10 2 km V 18.2. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M10 2 km V 18.2. Olavi Kiiski 2007 Kymin Koskenpojat
M10 2 km V 18.2. Ossi Saarela 2007 Kymin Koskenpojat
M10 2 km V 18.2. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 18.2. Eetu Takanen 2007 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 18.2. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 18.2. Miki Sundberg 2007 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 18.2. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 18.2. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 18.2. Lauri Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M12 3 km V 18.2. Otso Häyrynen 2005 Kouvolan Hiihtoseura
M12 3 km V 18.2. Eemeli Hyvönen 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Eetu Husu 2005 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Joakim Anttila 2005 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Onni Vepsäläinen 2005 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 18.2. Florian Fritzén 2006 Österby Sportklubb
M14 5 km V 18.2. Veeti Hostikka 2004 Kymin Koskenpojat
M16 8 km V 18.2. Jouni Hannula 2002 Joutsenon Kullervo
M18 15 km V 18.2. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 15 km V 18.2. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 15 km V 18.2. Roni Lukkarinen 1999 IF Minken
M18 15 km V 18.2. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km V 18.2. Joonas Turunen 2000 Lappeen Riento
M18 15 km V 18.2. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M20 15 km V 18.2. Samu Pylvänäinen 1998 Anjalan Liitto
M20 15 km V 18.2. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
M20 15 km V 18.2. Viljami Pätäri 1998 Kymin Koskenpojat
M20 15 km V 18.2. Risto Fagerholm 1998 Pakilan Veto
M20 15 km V 18.2. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km V 18.2. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
M35 15 km V 18.2. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M35 15 km V 18.2. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M45 10 km V 18.2. Aki Petteri Onatsu 1969 Kouvolan Hiihtoseura
M45 10 km V 18.2. Marko Väisänen 1971 Lahden Hiihtoseura
M45 10 km V 18.2. Jukka-Pekka Järvinen 1971 Pihtiputaan Tuisku
M55 5 km V 18.2. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km V 18.2. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M55 5 km V 18.2. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M55 5 km V 18.2. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 18.2. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 18.2. Heikki Vuoksiala 1959 Vehkalahden Veikot
M65 3 km V 18.2. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M65 3 km V 18.2. Kari Ahonen 1951 Hollolan Urheilijat -46
M65 3 km V 18.2. Timo Ala-Seppälä 1952 Hollolan Urheilijat -46
M65 3 km V 18.2. Erkki Kilpinen 1948 Lahden Hiihtoseura
M65 3 km V 18.2. Sakari Nyyssönen 1949 Pielaveden Sampo
M65 3 km V 18.2. Paavo Pajunen 1950 Rantasalmen Urheilijat
M65 3 km V 18.2. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M8 1 km V 18.2. Aleksi Tella 2010 Keravan Urheilijat
M8 1 km V 18.2. Elias Tani 2010 Kymin Koskenpojat
M8 1 km V 18.2. Samuli Eskelinen 2010 Kymin Koskenpojat
M8 1 km V 18.2. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 18.2. Eevert Immonen 2011 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 18.2. Otto Husu 2009 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 18.2. Vilho Immonen 2009 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 18.2. Viljami Hyvönen 2009 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 18.2. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 18.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 18.2. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 18.2. Juha-Pekka Lallukka 1979 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 18.2. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 18.2. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
N10 2 km V 18.2. Hilma Hyyrynen 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km V 18.2. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N10 2 km V 18.2. Selma Lindén 2007 Anjalan Liitto
N10 2 km V 18.2. Aida Tella 2008 Keravan Urheilijat
N10 2 km V 18.2. Alisa Häyrynen 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N10 2 km V 18.2. Nelli Tani 2008 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 18.2. Jemina Turunen 2007 Lappeen Riento
N10 2 km V 18.2. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N10 2 km V 18.2. Anna Kerko 2007 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 18.2. Anni Pärtty 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 18.2. Senni Teikari 2008 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 18.2. Amalia Lindén 2005 Anjalan Liitto
N12 3 km V 18.2. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km V 18.2. Nanna Hyyrynen 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km V 18.2. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 3 km V 18.2. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 18.2. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 18.2. Annika Hilma Johanna Haikka 2005 Kymin Koskenpojat
N12 3 km V 18.2. Saimi Kilpiä 2005 Kymin Koskenpojat
N12 3 km V 18.2. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 18.2. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N12 3 km V 18.2. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N12 3 km V 18.2. Titta Paavola 2005 Vehkalahden Veikot
N18 10 km V 18.2. Alisa Hyytiäinen 2000 Vehkalahden Veikot
N18 10 km V 18.2. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N18 10 km V 18.2. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 10 km V 18.2. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N20 10 km V 18.2. Elli Holappa 1998 Nastolan Naseva
N35 10 km V 18.2. Maiju Grönvall 1979 Kymin Koskenpojat
N35 10 km V 18.2. Katja Väisänen 1975 Lahden Hiihtoseura
N45 5 km V 18.2. Ulla Yrjölä 1971 Muuramen Urheilijat
N45 5 km V 18.2. Imke Höfling 1970 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
N8 1 km V 18.2. Elsa Vepsäläinen 2009 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 18.2. Erika Hienonen 2010 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 18.2. Ilona Kiiski 2009 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 18.2. Pihla Paasi 2009 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 18.2. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
N8 1 km V 18.2. Ada Puhakka 2011 Vehkalahden Veikot
N8 1 km V 18.2. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N8 1 km V 18.2. Peppi Paavola 2009 Vehkalahden Veikot
N8 1 km V 18.2. Tiitu Takanen 2009 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km V 18.2. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 18.2. Kirsi Helén 1982 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km V 18.2. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura