Liperin Hiihdot, Liperin Hiihtoseuran 30 v juhlakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 4.2.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.1.17 19:59:59
Kilpailun nimi Liperin Hiihdot, Liperin Hiihtoseuran 30 v juhlakilpailu
Kilpailun numero 117
Kilpailupaikka Liperi, Pärnävaara
Kilpailupaikan osoite Pärnävaarantie 32 80400 Ylämylly
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 04.02.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
M65 P 5 km
M70 P 3 km
M75 P 3 km
M80 P 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Liperin Hiihtoseura
Seuranumero 10347876
Yhteyshenkilö Martti Reijonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 671 290
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.liphs.fi
Sähköposti info@liphs.fi
Ilmoittautumiset 31.1.2017 klo 20:00 mennessä Kilmon kautta
Osanottomaksut 15 €, alle 16 vuotiaat 10 €
Pankki ja tilinro Liperin Hiihtoseura FI59 5234 0340 0291 53
Tiedustelut ja lisäinfo Martti Reijonen puh. 0400 671 290 tai info@liphs.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako HYVÄT PALKINNOT!! Palkintojenjako kilpailun päätyttyä kilpailukeskuksessa
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 4.2. Jarkko Pulkkinen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km P 4.2. Martti Ruhanen 2006 Joensuun Kataja
M12 3 km P 4.2. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 4.2. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M14 5 km P 4.2. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 4.2. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 4.2. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 4.2. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km P 4.2. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km P 4.2. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km P 4.2. Eero Laamanen 2001 Enon Kisa-Pojat
M16 8 km P 4.2. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M16 8 km P 4.2. Eemeli Tavi 2001 Kiteen Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 4.2. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 4.2. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 4.2. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M16 8 km P 4.2. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M16 8 km P 4.2. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 8 km P 4.2. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km P 4.2. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 4.2. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M18 10 km P 4.2. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 4.2. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 4.2. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 4.2. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 4.2. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M18 10 km P 4.2. Elias Liukka 1999 Tohmajärven Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Olli Kosonen 1999 Tohmajärven Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 4.2. Eetu Ikäheimonen 1997 Rantasalmen Urheilijat
M20 10 km P 4.2. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
M35 10 km P 4.2. Maksim Dobrov 1981 Pieksämäen Veikot
M40 10 km P 4.2. Sami Karjalainen 1972 Iisalmen Visa
M40 10 km P 4.2. Heikki Turunen 1976 Leppävirran Viri
M45 5 km P 4.2. Juha Pakarinen 1970 Liperin Hiihtoseura
M45 5 km P 4.2. Alexandr Kochkin 1971 Pieksämäen Veikot
M50 5 km P 4.2. Eino Hyttinen 1964 Juuan Jänne
M50 5 km P 4.2. Heikki Halonen 1965 Juuan Jänne
M50 5 km P 4.2. Ilkka Pekkarinen 1965 Juuan Jänne
M50 5 km P 4.2. Jari Turunen 1966 Juvan Urheilijat
M50 5 km P 4.2. Jarmo Kuusitaipale 1967 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 4.2. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 4.2. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M50 5 km P 4.2. Ari Niiranen 1963 Liperin Hiihtoseura
M50 5 km P 4.2. Jouni Roivas 1967 Liperin Hiihtoseura
M55 5 km P 4.2. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km P 4.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 5 km P 4.2. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M55 5 km P 4.2. Jyrki Tolvanen 1959 Liperin Hiihtoseura
M55 5 km P 4.2. Reijo Tolsa 1961 Virolahden Sampo
M60 5 km P 4.2. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M60 5 km P 4.2. Heikki Peltonen 1957 Joutsan Pommi
M60 5 km P 4.2. Osmo Tiikkainen 1954 Kainuun Hiihtoseura
M60 5 km P 4.2. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M60 5 km P 4.2. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M60 5 km P 4.2. Martti Malinen 1954 Valtimon Vasama
M65 5 km P 4.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km P 4.2. Jouko Kuhmonen 1952 Maaningan Mahti
M65 5 km P 4.2. Juhani Rissanen 1952 Siilinjärven Hiihtoseura
M65 5 km P 4.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M70 3 km P 4.2. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 3 km P 4.2. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 3 km P 4.2. Heikki Nurminen 1946 Joutsan Pommi
M70 3 km P 4.2. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 3 km P 4.2. Pentti Torni 1947 Kiteen Urheilijat
M70 3 km P 4.2. Antti Multala 1946 Liperin Hiihtoseura
M70 3 km P 4.2. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M75 3 km P 4.2. Yrjö Makkonen 1941 Joensuun Kataja
M75 3 km P 4.2. Pekka Heikkinen 1942 Mäntylahden Veto
M80 3 km P 4.2. Elmo Nuutinen 1937 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 4.2. Antti Raatikainen 1990 Iisalmen Visa
MYL 10 km P 4.2. Janne Hakulinen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 4.2. Jaakko Suutari 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 4.2. Tuomo Niittylahti 1987 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 4.2. Arto Niiranen 1995 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 4.2. Jouni Pitkänen 1994 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km P 4.2. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N10 2 km P 4.2. Jasmin Huuho 2008 Kiteen Urheilijat
N10 2 km P 4.2. Siiri Kontkanen 2009 Liperin Hiihtoseura
N10 2 km P 4.2. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N10 2 km P 4.2. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km P 4.2. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N12 3 km P 4.2. Aada Lyyra 2006 Pieksämäen Veikot
N12 3 km P 4.2. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km P 4.2. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N14 3 km P 4.2. Janna Huuho 2004 Kiteen Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 4.2. Siiri Uusitalo 2003 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 4.2. Viivi Kurttila 2003 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 4.2. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N14 3 km P 4.2. Karla Könönen 2003 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km P 4.2. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km P 4.2. Janina Teittinen 2002 Leppävirran Viri
N16 5 km P 4.2. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 4.2. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 4.2. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 4.2. Meiju Eskelinen 2001 Maaningan Mahti
N16 5 km P 4.2. Saara Porthan 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 5 km P 4.2. Iisa Varis 2000 Juvan Urheilijat
N18 5 km P 4.2. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 4.2. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 4.2. Aino Laamanen 1998 Enon Kisa-Pojat
N35 5 km P 4.2. Salla Riikonen 1981 Leppävirran Viri
N35 5 km P 4.2. Maija-Liisa Kontkanen 1974 Liperin Hiihtoseura
N45 5 km P 4.2. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km P 4.2. Päivi Koivuselkä 1959 Juuan Jänne
N45 5 km P 4.2. Jaana Mäkelä 1966 Polvijärven Vauhti
N45 5 km P 4.2. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä