69. Vöyrinkisat / Vöråspelen

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.1.17 19:59:59
Kilpailun nimi 69. Vöyrinkisat / Vöråspelen
Kilpailun numero 059
Kilpailupaikka Vöyri
Kilpailupaikan osoite Hiihtomäentie 16
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 14.01.2017
Yhteislähtö sarjoittain! Samstart klassvis!
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 8 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
M45 P 8 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura VÖRÅ IF
Seuranumero 10342680
Yhteyshenkilö Tor-Leif Häggman
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 525 9921
GSM
Fax
WWW-osoite www.voraif.fi
Sähköposti Tor-leif@vsb.fi
Ilmoittautumiset Viimeistään 11.1.2016 klo 20:00 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut Alle 16v 12€, muut 18€
Pankki ja tilinro FI93 40550011890304 Vörå IF
Tiedustelut ja lisäinfo Tor-Leif Häggman tor-leif@vsb.fi 0505259921
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 14.1. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M10 2 km P 14.1. Christoffer Hildén 2008 IF Femman
M10 2 km P 14.1. Hannes Sundell   2007 IF Femman
M10 2 km P 14.1. Eddie Wikblom 2007 IF Minken
M10 2 km P 14.1. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M10 2 km P 14.1. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M10 2 km P 14.1. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M10 2 km P 14.1. Ivar Sundqvist 2008 IK Falken
M10 2 km P 14.1. Kevin Lindfors 2007 IK Falken
M10 2 km P 14.1. Alvin Nordin 2007 Närpes Kraft Skidförening
M10 2 km P 14.1. Johan Yrjans 2008 Närpes Kraft Skidförening
M10 2 km P 14.1. Jico Knös 2008 Solf IK
M10 2 km P 14.1. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M10 2 km P 14.1. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M10 2 km P 14.1. Axel Grön 2008 Vörå IF
M10 2 km P 14.1. Elias Ehrs 2007 Vörå IF
M10 2 km P 14.1. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M10 2 km P 14.1. Walter Källbacka 2008 Vörå IF
M10 2 km P 14.1. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km P 14.1. Melker Wikblom 2006 IF Brahe
M12 3 km P 14.1. Oscar Grannas 2005 IF Brahe
M12 3 km P 14.1. Filip Stark 2005 IF Femman
M12 3 km P 14.1. Isak Finskas   2006 IF Femman
M12 3 km P 14.1. Noah Sjöblom 2006 IF Femman
M12 3 km P 14.1. Jesper Lindfors 2005 IK Falken
M12 3 km P 14.1. Joni Grankull 2005 IK Falken
M12 3 km P 14.1. Rasmus Krook 2006 IK Falken
M12 3 km P 14.1. Ville Nybacka 2006 IK Falken
M12 3 km P 14.1. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 3 km P 14.1. Topi Raunio 2005 Kyrön Voima
M12 3 km P 14.1. Viktor Krook 2005 Närpes Kraft Skidförening
M12 3 km P 14.1. Viktor Nordin 2005 Närpes Kraft Skidförening
M12 3 km P 14.1. Jimi Östman 2006 Oravais IF
M12 3 km P 14.1. Joel Östman 2005 Oravais IF
M12 3 km P 14.1. William Holmström 2005 Oravais IF
M12 3 km P 14.1. Ville Lemberg 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 14.1. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km P 14.1. Hugo Back 2005 Vörå IF
M12 3 km P 14.1. Matts Södergård 2006 Vörå IF
M12 3 km P 14.1. Paavo Frusti 2006 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 5 km P 14.1. Christian Hildén 2003 IF Femman
M14 5 km P 14.1. Emil Sundell   2003 IF Femman
M14 5 km P 14.1. Lucas Finskas 2003 IF Femman
M14 5 km P 14.1. Patrick Tallbäck 2003 IF Femman
M14 5 km P 14.1. Jere Harju 2003 Ilmajoen Kisailijat
M14 5 km P 14.1. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M14 5 km P 14.1. Mattis Nordström 2004 Närpes Kraft Skidförening
M14 5 km P 14.1. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M14 5 km P 14.1. Leonard Markén 2003 Oravais IF
M14 5 km P 14.1. William Back 2003 Oravais IF
M14 5 km P 14.1. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M14 5 km P 14.1. Roope Perkiö 2003 Vähänkyrön Viesti
M14 5 km P 14.1. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M14 5 km P 14.1. Jakob Ehrs 2004 Vörå IF
M14 5 km P 14.1. Pekka Frusti 2003 Ylistaron Kilpa-Veljet
M16 5 km P 14.1. Anton Sjölund 2001 IF Brahe
M16 5 km P 14.1. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M16 5 km P 14.1. Axel Norrbacka 2002 IK Falken
M16 5 km P 14.1. Teemu Havimäki 2002 Ilmajoen Kisailijat
M16 5 km P 14.1. Elias Syrjälä 2001 Kortesjärven Järvi-Veikot
M16 5 km P 14.1. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 14.1. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 14.1. Jimi Aalto 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 14.1. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 14.1. Santeri Karppinen 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 14.1. Viktor Koivuniemi 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 14.1. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M16 5 km P 14.1. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M16 5 km P 14.1. Ville Nisula 2001 Teuvan Rivakka
M16 5 km P 14.1. Pauli Frusti 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 8 km P 14.1. Robin Backlund 2000 IK Falken
M18 8 km P 14.1. Ossi Hietaharju 2000 Ilmajoen Kisailijat
M20 10 km P 14.1. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
M35 10 km P 14.1. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 10 km P 14.1. Jan Grankull 1980 IK Falken
M35 10 km P 14.1. Leif Ena 1979 IK Falken
M35 10 km P 14.1. Christian Grannas 1978 Vörå IF
M35 10 km P 14.1. Mikael Eklund 1978 Vörå IF
M45 8 km P 14.1. Ulf Nylund 1965 IF Minken
M45 8 km P 14.1. Erik Holm 1971 IK Falken
M45 8 km P 14.1. Tom West 1968 IK Falken
M45 8 km P 14.1. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 8 km P 14.1. Pekka Ollikainen 1963 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 8 km P 14.1. Christian Kantola 1971 Sundom IF
M45 8 km P 14.1. Petteri Genas 1967 Vaasan Hiihtäjät
M45 8 km P 14.1. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M8 1 km P 14.1. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km P 14.1. Isak Norrgård   2011 IF Femman
M8 1 km P 14.1. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M8 1 km P 14.1. Tobias Cederholm 2010 IF Minken
M8 1 km P 14.1. Rasmus Lindfors 2010 IK Falken
M8 1 km P 14.1. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M8 1 km P 14.1. Emil Appel 2009 Malax IF
M8 1 km P 14.1. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M8 1 km P 14.1. Aron Holmström 2009 Oravais IF
M8 1 km P 14.1. Oscar Smeds 2009 Oravais IF
M8 1 km P 14.1. Theo Österberg 2010 Oravais IF
M8 1 km P 14.1. Linus Back 2009 Vörå IF
MYL 10 km P 14.1. Niklas Sundström 1998 IF Femman
MYL 10 km P 14.1. Jonatan Lindqvist 1996 IF Minken
MYL 10 km P 14.1. Magnus Nyman 1989 IF Minken
MYL 10 km P 14.1. Johnny Sjölind 1987 IF Åsarna
MYL 10 km P 14.1. Johan Ahlvik 1987 IK Falken
MYL 10 km P 14.1. Sören Östman 1985 IK Falken
MYL 10 km P 14.1. Fredric Portin 1989 Pargas IF
MYL 10 km P 14.1. Jori Selkämaa 1985 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 10 km P 14.1. Henrik Ekstrand 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
N10 2 km P 14.1. Nanna Tala 2008 Härmänseudun Hiihtäjät
N10 2 km P 14.1. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N10 2 km P 14.1. Ida Norrgård   2008 IF Femman
N10 2 km P 14.1. Linnéa Ståhl   2008 IF Femman
N10 2 km P 14.1. Nathalie Lindström 2007 IF Femman
N10 2 km P 14.1. Ella Janfelt 2007 IF Minken
N10 2 km P 14.1. Evelina Janfelt 2007 IF Minken
N10 2 km P 14.1. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N10 2 km P 14.1. Linnea Calden 2007 IF Minken
N10 2 km P 14.1. Sara Cederholm 2008 IF Minken
N10 2 km P 14.1. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N10 2 km P 14.1. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N10 2 km P 14.1. Ester Nybacka 2008 IK Falken
N10 2 km P 14.1. Olivia Laasanen 2008 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km P 14.1. Inez Sandberg 2007 Närpes Kraft Skidförening
N10 2 km P 14.1. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N10 2 km P 14.1. Jenny Östman 2008 Oravais IF
N10 2 km P 14.1. Linn Österberg 2007 Oravais IF
N10 2 km P 14.1. Wilma Jåfs 2008 Oravais IF
N10 2 km P 14.1. Winnie Markén 2008 Oravais IF
N10 2 km P 14.1. Kajsa Back 2007 Vörå IF
N12 3 km P 14.1. Maja Söderlund 2005 IF Brahe
N12 3 km P 14.1. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N12 3 km P 14.1. Linda Hyöty 2005 IF Femman
N12 3 km P 14.1. Emilia Liljeqvist 2006 IF Minken
N12 3 km P 14.1. Malin Cederholm 2006 IF Minken
N12 3 km P 14.1. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N12 3 km P 14.1. Julia Backlund 2006 IK Falken
N12 3 km P 14.1. Lina Nybacka 2005 IK Falken
N12 3 km P 14.1. Inka Harju 2006 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km P 14.1. Aida Koivisto 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km P 14.1. Eveliina Syrjälä 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km P 14.1. Olivia Kumara 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N12 3 km P 14.1. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N12 3 km P 14.1. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km P 14.1. Mathilda Westermark 2006 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km P 14.1. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N12 3 km P 14.1. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km P 14.1. Jadelen Knös 2005 Solf IK
N12 3 km P 14.1. Jenny Aalto 2005 Vaasan Hiihtäjät
N12 3 km P 14.1. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N12 3 km P 14.1. Alina Grön 2005 Vörå IF
N12 3 km P 14.1. Thea Kullman 2005 Vörå IF
N14 3 km P 14.1. Teodora Westerlund 2004 IF Brahe
N14 3 km P 14.1. Celina Hildén 2004 IF Femman
N14 3 km P 14.1. Felicia Lindström 2004 IF Femman
N14 3 km P 14.1. Sofia Karjanlahti 2004 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km P 14.1. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km P 14.1. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km P 14.1. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km P 14.1. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N14 3 km P 14.1. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N14 3 km P 14.1. Matilda Saari 2003 Oravais IF
N14 3 km P 14.1. Ines Tuohimaa 2004 Solf IK
N14 3 km P 14.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N14 3 km P 14.1. Mimi Johanna Nybacka 2004 Vähänkyrön Viesti
N14 3 km P 14.1. Antonia Widd 2004 Vörå IF
N14 3 km P 14.1. Celine Ingman 2004 Vörå IF
N14 3 km P 14.1. Linnea Källbacka 2003 Vörå IF
N14 3 km P 14.1. Tindra Jansson 2004 Vörå IF
N16 5 km P 14.1. Ida Mäenpää 2001 IF Brahe
N16 5 km P 14.1. Matilda Snellman 2001 IF Brahe
N16 5 km P 14.1. Hilma Holmback 2001 IF Femman
N16 5 km P 14.1. Julia Lönnberg   2002 IF Femman
N16 5 km P 14.1. Linnea Backman 2002 IF Femman
N16 5 km P 14.1. Tilde Niemelä 2002 IF Femman
N16 5 km P 14.1. Eveliina Suvanto 2002 IK Falken
N16 5 km P 14.1. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 14.1. Sanni Kuusisto 2002 Laihian Luja
N16 5 km P 14.1. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N18 5 km P 14.1. Alexandra Stark 2000 IF Femman
N18 5 km P 14.1. Cecilia Back 1999 IF Minken
N18 5 km P 14.1. Elin Björk 1999 IK Falken
N18 5 km P 14.1. Suvi Hietaharju 1999 Ilmajoen Kisailijat
N18 5 km P 14.1. Nathalie Sten 1999 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km P 14.1. Andrea Lilja 1999 Sundom IF
N20 5 km P 14.1. Jenni Talvitie 1998 Ilmajoen Kisailijat
N20 5 km P 14.1. Oona Eerola 1997 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km P 14.1. Tilde Finskas   2009 IF Femman
N8 1 km P 14.1. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N8 1 km P 14.1. Thea Wikblom 2009 IF Minken
N8 1 km P 14.1. Ida Sundqvist 2010 IK Falken
N8 1 km P 14.1. Aija Koivisto 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
N8 1 km P 14.1. Saga Markén 2010 Oravais IF
N8 1 km P 14.1. Tilde Jåfs 2009 Oravais IF
N8 1 km P 14.1. Sanni Koivula 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km P 14.1. Linnea Hyöty 2009 Solf IK
N8 1 km P 14.1. Iina Häggman 2010 Vörå IF
N8 1 km P 14.1. Natalie Eklund 2010 Vörå IF
NYL 5 km P 14.1. Josefin Sandvik 1990 IF Brahe
NYL 5 km P 14.1. Sirpa Harju 1976 Ilmajoen Kisailijat
NYL 5 km P 14.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km P 14.1. Jessica Strandholm 1982 Vörå IF