Piirinmestaruushiihdot EPH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.1.2017-29.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 24.1.17 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruushiihdot EPH
Kilpailun numero 637
Kilpailupaikka Isokyrö
Kilpailupaikan osoite Valtaalan koulu, Kontturinmärntie 61500 Isokyrö
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.01.2017
Sarjat M/8 ja M/N10 pm-kisojen ulkopuolella. Matkat tarkentuvat, katso seuran nettisivuilta!
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M17 V 10 km
N17 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
M55 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 29.01.2017
Osa viesteistä 3 x P, osa 1P + 2V (P/V merkinnällä)
Sarja Matka
MYL P/V 3x5 km
NYL P/V 3x3 km
M12 P 3x3 km
N12 P 3x3 km
M14 P 3x3 km
N14 P 3x3 km
M16 P 3x5 km
N16 P 3x3 km
M18 P/V 3x5 km
N18 P/V 3x3 km
M20 P/V 3x5 km
N20 P/V 3x3 km
M35 P/V 3x5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vähänkyrön Viesti
Seuranumero 10342651
Yhteyshenkilö Pasi Keskinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 552 7655
GSM
Fax
WWW-osoite www.vavi.sporttisaitti.com
Sähköposti pasi.keskinen@netikka.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 24.1. klo 24 mennessä
Osanottomaksut Alle 16 vuotiaat 12€ , muut 15€, joukkueet alle 16 v 20€ ja muut 25€
Pankki ja tilinro Kyrönmaan osuuspankki FI2947279020006610 Vähänkyrön Viesti
Tiedustelut ja lisäinfo Pasi keskinen 0505527655
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.1. Topias Vuorela 2007 IF Minken
M10 2 km V 28.1. Jaakko Jokilehto 2007 Ilmajoen Kisailijat
M10 2 km V 28.1. Niklas Ruotsalainen 2007 Jurvan Urheilijat
M10 2 km V 28.1. Otto Niemelä 2007 Kauhajoen Karhu
M10 2 km V 28.1. Eero Nevamäki 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 2 km V 28.1. Elias Rajala 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 28.1. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 28.1. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M10 2 km V 28.1. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M10 2 km V 28.1. Niilo Keskinen 2008 Vähänkyrön Viesti
M10 2 km V 28.1. Joonas Köykkä 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km V 28.1. Jussi Jokilehto 2006 Ilmajoen Kisailijat
M12 3 km V 28.1. Eetu Penttilä 2005 Jurvan Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Erkki Seppänen 2006 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 3 km V 28.1. Jussi Hantula 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 3 km V 28.1. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M12 3 km V 28.1. Mika Kärkkäinen 2005 Norrvalla Ski Team
M12 3 km V 28.1. Aatu Muhonen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 28.1. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 28.1. Ville Lemberg 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 28.1. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km V 28.1. Roope Hemminki 2006 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km V 28.1. Jani Köykkä 2005 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km V 28.1. Juho Karhunen 2005 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km V 28.1. Paavo Frusti 2006 Ylistaron Kilpa-Veljet
M13 3 km V 28.1. Saku Jaakkola 2004 Kauhajoen Karhu
M13 3 km V 28.1. Touko Mäkinen 2004 Laihian Luja
M13 3 km V 28.1. Teemu Pajuranta 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Pekka Kinnari 2004 Ylistaron Kilpa-Veljet
M13 3 km V 28.1. Akseli Latvala 2004 Ähtärin Urheilijat
M13 3 km V 28.1. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M14 5 km V 28.1. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M14 5 km V 28.1. Topi Perttu 2003 Kyrön Voima
M14 5 km V 28.1. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M14 5 km V 28.1. Eetu Keskinen 2003 Vähänkyrön Viesti
M14 5 km V 28.1. Roope Perkiö 2003 Vähänkyrön Viesti
M14 5 km V 28.1. Pekka Frusti 2003 Ylistaron Kilpa-Veljet
M15 5 km V 28.1. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M15 5 km V 28.1. Niko Heikkilä 2002 Kauhajoen Karhu
M15 5 km V 28.1. Jimi Aalto 2002 Norrvalla Ski Team
M15 5 km V 28.1. Santeri Karppinen 2002 Norrvalla Ski Team
M16 8 km V 28.1. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M16 8 km V 28.1. Elias Syrjälä 2001 Kortesjärven Järvi-Veikot
M16 8 km V 28.1. Petteri Mattila 2001 Norrvalla Ski Team
M16 8 km V 28.1. Santeri Leikas 2001 Norrvalla Ski Team
M16 8 km V 28.1. Jarkko Rantoja 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 8 km V 28.1. Juho Koivisto 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 8 km V 28.1. Ville Nisula 2001 Teuvan Rivakka
M16 8 km V 28.1. Pauli Frusti 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M17 10 km V 28.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M17 10 km V 28.1. Ossi Hietaharju 2000 Ilmajoen Kisailijat
M17 10 km V 28.1. Sakari Koskela 2000 Ilmajoen Kisailijat
M17 10 km V 28.1. Niko Rinta-Keturi 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M17 10 km V 28.1. Eetu Mylläri 2000 Teuvan Rivakka
M18 10 km V 28.1. Santeri Yli-Karjanmaa 1999 Ilmajoen Kisailijat
M20 10 km V 28.1. Sampo Seppä 1998 Alajärven Ankkurit
M35 10 km V 28.1. Marko Nisula 1974 Teuvan Rivakka
M45 10 km V 28.1. Timo Vetämäjärvi 1966 Alavuden Urheilijat
M45 10 km V 28.1. Karri Hietamäki 1969 Lapuan Virkiä
M45 10 km V 28.1. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 10 km V 28.1. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M55 5 km V 28.1. Juhani Seppä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 28.1. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 28.1. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km V 28.1. Antero Yli-Peltola 2009 Jalasjärven Jalas
M8 1 km V 28.1. Jussi Niemelä 2010 Kauhajoen Karhu
M8 1 km V 28.1. Aaro Lakso 2009 Laihian Luja
M8 1 km V 28.1. Verneri Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 28.1. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
MYL 10 km V 28.1. Jere Mäki 1988 Vaasan Hiihtäjät
N10 2 km V 28.1. Nanna Tala 2008 Härmänseudun Hiihtäjät
N10 2 km V 28.1. Fiia Karjanlahti 2008 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km V 28.1. Joanna Kivimäki 2007 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km V 28.1. Olivia Laasanen 2008 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km V 28.1. Ella Penttilä 2008 Jurvan Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N10 2 km V 28.1. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N10 2 km V 28.1. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Miia Saari 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Viola Kurunmäki 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Selina Hirvilampi 2007 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Sanni Hoskari 2006 Alavuden Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Sari Rantoja 2005 Alavuden Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Serafina Karjanlahti 2006 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km V 28.1. Anniina Nevamäki 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 28.1. Elli Seppänen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 28.1. Eveliina Syrjälä 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 28.1. Iina Hautamäki 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 28.1. Olivia Kumara 2006 Norrvalla Ski Team
N12 3 km V 28.1. Aida Koivisto 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Jenny Aalto 2005 Vaasan Hiihtäjät
N12 3 km V 28.1. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N12 3 km V 28.1. Ella Kankaanpää 2006 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Ilona Yltiö 2006 Ähtärin Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Lilja Lehtelä 2004 Alajärven Ankkurit
N13 3 km V 28.1. Iida Asunmaa 2004 Alavuden Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Maija Ahonen 2004 Ilmajoen Kisailijat
N13 3 km V 28.1. Milla Kalliokoski 2004 Ilmajoen Kisailijat
N13 3 km V 28.1. Sofia Karjanlahti 2004 Ilmajoen Kisailijat
N13 3 km V 28.1. Noora Vesterbacka 2004 Kortesjärven Järvi-Veikot
N13 3 km V 28.1. Mimi Johanna Nybacka 2004 Vähänkyrön Viesti
N14 3 km V 28.1. Viivi Mäenpää 2003 Alavuden Urheilijat
N14 3 km V 28.1. Selma Vuorinen 2003 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km V 28.1. Emilia Melender 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Helka Laitila 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Emma Pitkäranta 2003 Ylistaron Kilpa-Veljet
N15 5 km V 28.1. Pinja Koivisto 2002 Alahärmän Kisa
N15 5 km V 28.1. Maria Hoskari 2002 Alavuden Urheilijat
N15 5 km V 28.1. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N15 5 km V 28.1. Sara Hautamäki 2002 Kortesjärven Järvi-Veikot
N15 5 km V 28.1. Tiina Niemi 2002 Kyrön Voima
N15 5 km V 28.1. Sanni Kuusisto 2002 Laihian Luja
N16 5 km V 28.1. Anni Rinta-Keturi 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N17 5 km V 28.1. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 28.1. Suvi Hietaharju 1999 Ilmajoen Kisailijat
N18 5 km V 28.1. Eveliina Ala-Ikkelä 1999 Kyrön Voima
N18 5 km V 28.1. Noora Kupari 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 28.1. Jenni Talvitie 1998 Ilmajoen Kisailijat
N20 5 km V 28.1. Laura Talvitie 1998 Ilmajoen Kisailijat
N20 5 km V 28.1. Sanna Koskela 1998 Ilmajoen Kisailijat
N20 5 km V 28.1. Katri Ala-Aho 1997 Vaasan Hiihtäjät
N8 1 km V 28.1. Essi Penttilä 2009 Jurvan Urheilijat
N8 1 km V 28.1. Neea Ruotsalainen 2009 Jurvan Urheilijat
N8 1 km V 28.1. Anni Sippola 2010 Kyrön Voima
N8 1 km V 28.1. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Hilja Kurunmäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Sanni Koivula 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km V 28.1. Venla Mäki 2009 Ähtärin Urheilijat
NYL 5 km V 28.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Anni Ruostekoski 1991 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km V 28.1. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km V 28.1. Sanna Heittola 1988 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km V 28.1. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Petra Viirumäki 1996 Visa Ski Team Kemi