Lapin Mestaruushiihdot ja HS- aluekisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.1.2017-29.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta miolempina päivinä klo 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 25.1.17 23:59:59
Kilpailun nimi Lapin Mestaruushiihdot ja HS- aluekisat
Kilpailun numero 718
Kilpailupaikka Ylitornio
Kilpailupaikan osoite Alkkulanrinne 7, Ylitornio
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.01.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 1 km
N9 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M11 V 2 km
N11 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M60 V 5 km
N60 V 3 km
M65 V 5 km
N65 V 3 km
M70 V 5 km
N70 V 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 29.01.2017
Hopeasompaviestit HS- sarjoissa Muissa sarjoissa sprintin pariviesti
Sarja Matka
MYL P 2*3*1.2 km
NYL P 2*3*1.2 km
M8 P 2*2*0.4 km
N8 P 2*2*0.4 km
M10 P 2*2*0.6 km
N10 P 2*2*0.6 km
M12 P 2*2*0.6 km
N12 P 2*2*0.6 km
M14 P 3*3 km
N14 P 3*3 km
M16 P 3*5 km
N16 P 3*3 km
M18 P 2*3*1.2 km
N18 P 2*3*1.2 km
M20 P 2*3*1.2 km
N20 P 2*3*1.2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Aavasaksan Urheilijat
Seuranumero 10342745
Yhteyshenkilö Matti Salminen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 970 7537
GSM
Fax
WWW-osoite www.aavasaksanurheilijat.com
Sähköposti matti.salminen@evl.fi
Ilmoittautumiset KILMO-järjestelmän kautta viimeistään 25.1.2017 klo 24 mennessä
Osanottomaksut 16 v ja nuoremmat 12€ muut 17€, viestit 30€ / joukkue, jälki-ilmoittautuneet kaksinkertainen maksu
Pankki ja tilinro IBAN FI59 1172 3000 1004 99 SWIFT NDEAFIHH Aavasaksan Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo Matti Salminen 0449707537, matti.salminen@evl.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.1. Leimu Wäli 2007 Inarin Yritys
M10 2 km V 28.1. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M11 2 km V 28.1. Pekka Tervaniemi 2006 Inarin Yritys
M11 2 km V 28.1. Joel Niska 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km V 28.1. Niklas Haavisto 2006 Sieppijärven Sisu
M11 2 km V 28.1. Tuukka Posio 2006 Visa Ski Team Kemi
M11 2 km V 28.1. Veikka Mäki-Runsas 2006 Visa Ski Team Kemi
M12 3 km V 28.1. Jesse Lohiniva 2005 Keminsuun Kisa
M12 3 km V 28.1. Jesse Ylimäki 2005 Visa Ski Team Kemi
M12 3 km V 28.1. Johannes Paaso 2005 Visa Ski Team Kemi
M12 3 km V 28.1. Tuomas Laurikainen 2005 Visa Ski Team Kemi
M13 3 km V 28.1. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M13 3 km V 28.1. Miika Muotka 2004 Muonion Kiri
M13 3 km V 28.1. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 28.1. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M14 5 km V 28.1. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M14 5 km V 28.1. Jussi Rantala 2003 Visa Ski Team Kemi
M14 5 km V 28.1. Marko Kukkonen 2003 Visa Ski Team Kemi
M14 5 km V 28.1. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
M15 5 km V 28.1. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M15 5 km V 28.1. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 5 km V 28.1. Joakim Aikioniemi 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 5 km V 28.1. Timi Heiskanen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 5 km V 28.1. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 5 km V 28.1. Jarkko Kukkonen 2002 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 28.1. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M18 10 km V 28.1. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 28.1. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M20 10 km V 28.1. Kimmo Hyvärinen 1998 Keminsuun Kisa
M20 10 km V 28.1. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 28.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M20 10 km V 28.1. Väinö Pääkkölä 1997 Sieppijärven Sisu
M20 10 km V 28.1. Oskari Heinikoski 1997 Visa Ski Team Kemi
M20 10 km V 28.1. Samuli Sulisalo 1997 Visa Ski Team Kemi
M35 10 km V 28.1. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
M35 10 km V 28.1. Janne Vasenius 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
M45 5 km V 28.1. Mika Mörsäri 1971 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 28.1. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 28.1. Pauli Ranta 1963 Muonion Kiri
M55 5 km V 28.1. Esa Wasenius 1960 Keminsuun Kisa
M55 5 km V 28.1. Markku Ollila 1962 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 28.1. Pekka Selkälä 1961 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km V 28.1. Jouni Palojärvi 1957 Kemijärven Urheilijat
M60 5 km V 28.1. Veikko Imponen 1953 Kemijärven Urheilijat
M60 5 km V 28.1. Hannu Rautio 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km V 28.1. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 28.1. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M70 5 km V 28.1. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M70 5 km V 28.1. Mauri Miettunen 1942 Visa Ski Team Kemi
M8 1 km V 28.1. Jesper Torkell 2010 Keminsuun Kisa
M8 1 km V 28.1. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M8 1 km V 28.1. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1 km V 28.1. Joona Ylimäki 2010 Visa Ski Team Kemi
M9 1 km V 28.1. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 28.1. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Visa Ski Team Kemi
MYL 10 km V 28.1. Niklas Niska 1992 * Seura Tuntematon Skipassi/lisenssi
MYL 10 km V 28.1. Samu Pietiläinen 1983 Aavasaksan Urheilijat
MYL 10 km V 28.1. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 28.1. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 28.1. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 28.1. Petri Alatalo 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 28.1. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 10 km V 28.1. Harri Niemi 1990 Jämin Jänne
MYL 10 km V 28.1. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL 10 km V 28.1. Jonne Maunu 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 28.1. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 28.1. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 28.1. Antti Haahti 1987 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Teemu Pekkala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Juho Riipi 1994 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 28.1. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 28.1. Ville Karasti 1996 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 28.1. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 28.1. Morten Priks 1990 Tampereen Yritys
N10 2 km V 28.1. Sofia Aarnio 2007 Inarin Yritys
N10 2 km V 28.1. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Edith Kilpiäinen 2007 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 28.1. Eevi Hasu 2007 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 28.1. Veera Niskanen 2007 Visa Ski Team Kemi
N11 2 km V 28.1. Weera Karhumaa 2006 Lahden Hiihtoseura
N11 2 km V 28.1. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N11 2 km V 28.1. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N11 2 km V 28.1. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N11 2 km V 28.1. Frida Kilpiäinen 2006 Visa Ski Team Kemi
N12 3 km V 28.1. Ella Kämäräinen 2005 Inarin Yritys
N12 3 km V 28.1. Emili Portti 2005 Inarin Yritys
N12 3 km V 28.1. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Viivi Raudasoja 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N13 3 km V 28.1. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Wiivi Karhumaa 2004 Lahden Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Siiri Ruotsala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 28.1. Emmi Kemiläinen 2003 Inarin Yritys
N14 3 km V 28.1. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 28.1. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 28.1. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 3 km V 28.1. Ansa-Lotta Ojanaho 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Anni Oikarinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 28.1. Kerttu Pirneskoski 2003 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 28.1. Sanni Pulkkinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N15 5 km V 28.1. Johanna Alanenpää 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 5 km V 28.1. Olivia Alapuranen 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 5 km V 28.1. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 5 km V 28.1. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N15 5 km V 28.1. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Hanna Havela 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Jonna Vestenius 2002 Visa Ski Team Kemi
N15 5 km V 28.1. Minna Kukkonen 2002 Visa Ski Team Kemi
N15 5 km V 28.1. Reija Ahola 2002 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km V 28.1. Hillá Portti 2001 Inarin Yritys
N16 5 km V 28.1. Aila-Alisa Aikioniemi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Aino Rantala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Johanna Isojärvi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N16 5 km V 28.1. Anni-Maija Laurikainen 2001 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km V 28.1. Henna Hamari 2001 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km V 28.1. Pauliina Paaso 2001 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 28.1. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 28.1. Venla Taulavuori 2000 Alatornion Pirkat
N18 5 km V 28.1. Essi Kiviaho 2000 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 28.1. Eveliina Regina 1999 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 28.1. Inka-Olivia Similä 2000 Kittilän Urheilijat
N18 5 km V 28.1. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N18 5 km V 28.1. Elina Tikkanen 2000 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 28.1. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 28.1. Eveliina Toivanen 2000 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 28.1. Sara Simonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 28.1. Alisa Toivanen 1998 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 28.1. Essi Heikka 1997 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 28.1. Jonna Niskanen 1997 Visa Ski Team Kemi
N8 1 km V 28.1. Venla Haavisto 2010 Sieppijärven Sisu
N8 1 km V 28.1. Minea Miettunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N8 1 km V 28.1. Minttu Rossi 2010 Visa Ski Team Kemi
N8 1 km V 28.1. Peppi Poutanen 2010 Visa Ski Team Kemi
N9 1 km V 28.1. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N9 1 km V 28.1. Lotta Rossi 2008 Visa Ski Team Kemi
NYL 5 km V 28.1. Janina Virta 1995 Inarin Yritys
NYL 5 km V 28.1. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Inka Komonen 1994 Nastolan Naseva
NYL 5 km V 28.1. Henna Kallunki 1993 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Jonna Kariniemi 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Krista Lehtola 1991 Visa Ski Team Kemi
N18 2*3*1.2 P 29.1. Alina Heikka 1999 Aavasaksan Kisa
N18 2*3*1.2 P 29.1. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N20 2*3*1.2 P 29.1. Sara Simonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 2*3*1.2 P 29.1. Anni-Maija Laurikainen 2001 Visa Ski Team Kemi
N20 2*3*1.2 P 29.1. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
N20 2*3*1.2 P 29.1. Essi Heikka 1997 Visa Ski Team Kemi