Piirinmestaruuskilpailut/ Hs-aluekilpailut Kainuu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.1.2017-29.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta 28.1.2017 klo 11.00. 29.1.2017 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 25.1.17 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruuskilpailut/ Hs-aluekilpailut Kainuu
Kilpailun numero 638
Kilpailupaikka Kuhmo
Kilpailupaikan osoite Väinämöinen 10. 88900 Kuhmo
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.01.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 10 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 29.01.2017
Parisprintti JOUKKUEILMOITTAUTUMINEN, nuoremmat hiihtävät matkan x 2 per kilpailija, vanhemmat 3x matka per kilpailija.
Sarja Matka
MYL P 1 km
NYL P 1 km
M12 P 0.6 km
N12 P 0.6 km
M14 P 0.6 km
N14 P 0.6 km
M16 P 1 km
N16 P 1 km
M18 P 1 km
N18 P 1 km
M20 P 1 km
N20 P 1 km
M35 P 1 km
N35 P 1 km
M45 P 1 km
N45 P 1 km
M55 P 1 km
M65 P 1 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuhmo-Ski
Seuranumero 10349104
Yhteyshenkilö Antti Jokela
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 523 4220
GSM
Fax
WWW-osoite www.kuhmo-ski.fi
Sähköposti antti.jokela@kuhmo.net
Ilmoittautumiset 25.1.2017 klo 23.59.00 mennessä
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 10€ . Muut 13€ Sprintti joukkue 20€
Pankki ja tilinro Kuhmon OP. fi 97 5177 0040 0757 37 Kuhmo-Ski
Tiedustelut ja lisäinfo antti.jokela@kuhmo.net Tai puh. 044-5234220
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa La 28.1. Normaali väliaika kisa. Su 29.1 Sprinttiviesti. M/N 12 ja 14v 2 kertaa 2. 600m. Muut 2 kertaa 3. 1km
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.1. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M10 2 km V 28.1. Eetu Niiranen 2008 Kuhmo-Ski
M10 2 km V 28.1. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km V 28.1. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km V 28.1. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M12 2 km V 28.1. Kalle Kemppainen 2005 Ristijärven Pyry
M12 2 km V 28.1. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 28.1. Konsta Korhonen 2003 Kainuun Hiihtoseura
M15 5 km V 28.1. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 28.1. Santeri Koivisto 2001 Kuhmo-Ski
M16 5 km V 28.1. Ville Haverinen 2001 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 28.1. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 28.1. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 28.1. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 28.1. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M18 10 km V 28.1. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M18 10 km V 28.1. Miro Minkkinen 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 28.1. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 28.1. Matias Lantta 1998 Juvan Urheilijat
M20 10 km V 28.1. Verneri Sievänen 1997 Kuhmo-Ski
M35 10 km V 28.1. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M35 10 km V 28.1. Mika Kyllönen 1978 Kuhmo-Ski
M35 10 km V 28.1. Timo Heikkinen 1980 Ristijärven Pyry
M40 10 km V 28.1. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M40 10 km V 28.1. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M45 10 km V 28.1. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 10 km V 28.1. Urpo Sorsa 1969 Sotkamon Jymy
M50 10 km V 28.1. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 10 km V 28.1. Timo Hämäläinen 1959 Kainuun Hiihtoseura
M50 10 km V 28.1. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 10 km V 28.1. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M60 5 km V 28.1. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 5 km V 28.1. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km V 28.1. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
MYL 10 km V 28.1. Mikko Loukkaanhuhta 1995 Jämin Jänne
MYL 10 km V 28.1. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 10 km V 28.1. Atte Leinonen 1992 Ristijärven Pyry
MYL 10 km V 28.1. Niko Hakulinen 1994 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km V 28.1. Teemu Härkönen 1983 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 28.1. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 28.1. Maria Tolonen 2007 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Helinä Niskanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Katri Kemppainen 2007 Ristijärven Pyry
N10 2 km V 28.1. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N13 3 km V 28.1. Julia Tolonen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N13 3 km V 28.1. Kiira Kiiskinen 2004 Sotkamon Jymy
N14 3 km V 28.1. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N14 3 km V 28.1. Venla Järvelä 2003 Vuokatti Ski Team Kainuu
N15 5 km V 28.1. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N15 5 km V 28.1. Veera Eveliina Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N15 5 km V 28.1. Milla Huusko 2002 Ristijärven Pyry
N15 5 km V 28.1. Jenna Holappa 2002 Suomussalmen Rasti
N16 5 km V 28.1. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 28.1. Veera Laaksoviita 2001 Suomussalmen Rasti
N18 5 km V 28.1. Saana Vuolle 2000 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 28.1. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
N20 5 km V 28.1. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km V 28.1. Sofia Pitkänen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km V 28.1. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
N20 5 km V 28.1. Pauliina Oikarinen 1997 Paltamon Urheilijat
N40 5 km V 28.1. Nina Andersén 1974 Kuhmo-Ski
N50 5 km V 28.1. Teija Eskelinen 1961 Kainuun Hiihtoseura
N50 5 km V 28.1. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
NYL 5 km V 28.1. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 28.1. Päivi Piminäinen 1990 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Laura Saastamoinen 1996 Sotkamon Jymy