Kv. Halton-Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.3.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.3.17 20:59:59
Kilpailun nimi Kv. Halton-Hiihdot
Kilpailun numero 192
Kilpailupaikka Lahti
Kilpailupaikan osoite Salpausselänkatu 8, 15110 LAHTI
Kilpailun luokitus Kv-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 25.03.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lahden Hiihtoseura
Seuranumero 10348419
Yhteyshenkilö Kari Koskinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 491 164
GSM
Fax
WWW-osoite www.lahdenhiihtoseura.fi
Sähköposti koskinenk@phnet.fi
Ilmoittautumiset 22.3.2017 klo 22 mennessä
Osanottomaksut 16 v ja nuoremmat 15 EUR, muuta sarjat 20 EUR
Pankki ja tilinro FI77 4212 0010 1357 35 Lahden Hiihtoseura
TD/TDA TD Tapani Komonen Nastolan Naseva 040 901 1248
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Koskinen, 0400 491 164
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako N/M8 - 12: Kaikki palkitaan N/M14 - 16, NYL, MYL: 6 parasta palkitaan muut sarjat: 3 parasta palkitaan
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 25.3. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M10 2 km V 25.3. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M10 2 km V 25.3. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Mikhail Bovkun 2008 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Niklas Somppi 2007 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Petr Bezdenezhnykh 2007 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Einar Vickholm 2007 Lapinjärven Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M10 2 km V 25.3. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Aleksi Ahlfors 2007 Rasti-Lukko
M10 2 km V 25.3. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M12 3 km V 25.3. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Leevi Passila 2006 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 25.3. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 25.3. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Miko Haavisto 2005 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Santeri Harjula 2005 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Valtteri Lahti 2005 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Veeti Syrjänen 2006 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M12 3 km V 25.3. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 25.3. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 25.3. Joona Martikainen 2005 Mäntsälän Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Emil Köpsi 2006 Rajamäen Kehitys
M12 3 km V 25.3. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M12 3 km V 25.3. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 5 km V 25.3. Anton Liukkonen 2003 Borgå Akilles
M14 5 km V 25.3. Elias Lönnström 2004 Borgå Akilles
M14 5 km V 25.3. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M14 5 km V 25.3. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 25.3. Ike Melnits 2003 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 25.3. Ilari Virtanen 2003 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 25.3. Veeti Passila 2004 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 25.3. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km V 25.3. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 25.3. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 25.3. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 25.3. Matias Somppi 2004 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 25.3. Topias Tenhunen 2004 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 25.3. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 5 km V 25.3. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 25.3. Miko Martikainen 2003 Mäntsälän Urheilijat
M14 5 km V 25.3. Oskari Kalliokoski 2004 Pargas IF
M14 5 km V 25.3. Sauli Siltanen 2003 Perniön Urheilijat
M14 5 km V 25.3. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M14 5 km V 25.3. Tuukka Kupiainen 2003 Tampereen Pyrintö
M14 5 km V 25.3. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km V 25.3. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 25.3. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M16 5 km V 25.3. Amos Nordman 2002 Borgå Akilles
M16 5 km V 25.3. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Otto Suhonen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Miika Passila 2002 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km V 25.3. Kalle Kokkonen 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km V 25.3. Emil Piippo 2001 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 25.3. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Eero Peltola 2001 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Okko Vuorikoski 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Otso Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 25.3. Jussi Hyytiäinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 25.3. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 25.3. Axel Nordman 2000 Borgå Akilles
M18 10 km V 25.3. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 10 km V 25.3. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 10 km V 25.3. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.3. Juho Mylläri 2000 Heinolan Isku
M18 10 km V 25.3. Aaro Virtanen 2000 Hollolan Urheilijat -46
M18 10 km V 25.3. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km V 25.3. Antton Koivisto 1999 Keravan Urheilijat
M20 15 km V 25.3. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
M20 15 km V 25.3. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
M20 15 km V 25.3. Simo Siltanen 1997 Paimion Urheilijat
M20 15 km V 25.3. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
M20 15 km V 25.3. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
M20 15 km V 25.3. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
M20 15 km V 25.3. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M20 15 km V 25.3. Lauri Marekwia 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km V 25.3. Mika Huotari 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km V 25.3. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
M35 10 km V 25.3. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M35 10 km V 25.3. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M35 10 km V 25.3. Ilkka Heinonen 1982 Pargas IF
M35 10 km V 25.3. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M45 5 km V 25.3. Marko Uitto 1967 Hollolan Urheilijat -46
M45 5 km V 25.3. Mika Tervala 1968 Hollolan Urheilijat -46
M45 5 km V 25.3. Rauno Kokkonen 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M45 5 km V 25.3. Jouni Vantaala 1963 Lahden Hiihtoseura
M45 5 km V 25.3. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M45 5 km V 25.3. Kari Kalliokoski 1971 Pargas IF
M45 5 km V 25.3. Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M45 5 km V 25.3. Juhani Konu 1968 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 25.3. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M55 5 km V 25.3. Timo Aikasalo 1956 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M55 5 km V 25.3. Tapio Lotta 1957 Lahden Hiihtoseura
M55 5 km V 25.3. Risto Junnonen 1953 Lahden Kaleva
M55 5 km V 25.3. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M55 5 km V 25.3. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km V 25.3. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 25.3. Pekka Kemppi 1962 Vihdin Viesti
M65 5 km V 25.3. Veijo Peltola 1947 Joutsan Pommi
M65 5 km V 25.3. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 25.3. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km V 25.3. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M8 1 km V 25.3. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 25.3. Albin Fransman 2009 IF Sibbo-Vargarna
M8 1 km V 25.3. Jooa Kantanen 2009 Juvan Urheilijat
M8 1 km V 25.3. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M8 1 km V 25.3. Juho Taipale 2009 Mäntyharjun Virkistys
M8 1 km V 25.3. Elis Köpsi 2009 Rajamäen Kehitys
MYL 15 km V 25.3. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 25.3. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 25.3. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 25.3. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 25.3. Matias Strandvall 1985 IF Minken
MYL 15 km V 25.3. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 25.3. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 25.3. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 25.3. Jyri Takanen 1995 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Joni Karjalainen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Atte Kiskola 1992 Lammin Säkiä
MYL 15 km V 25.3. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 25.3. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 25.3. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
MYL 15 km V 25.3. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 25.3. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 25.3. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.3. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km V 25.3. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
N10 2 km V 25.3. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N10 2 km V 25.3. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Sara Tuurinkoski 2007 Hollolan Nasta
N10 2 km V 25.3. Anni Töyrylä 2007 Hyvinkään Hiihtäjät
N10 2 km V 25.3. Iiris Ijäs 2007 Kangasalan Kisa
N10 2 km V 25.3. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N10 2 km V 25.3. Vilja Hujanen 2007 Viialan Viri
N10 2 km V 25.3. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 25.3. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 25.3. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 25.3. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N12 3 km V 25.3. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 3 km V 25.3. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Senni Nurmi 2005 Hollolan Urheilijat -46
N12 3 km V 25.3. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N12 3 km V 25.3. Oosa Kantanen 2006 Juvan Urheilijat
N12 3 km V 25.3. Saana Paananen 2005 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 25.3. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N12 3 km V 25.3. Iiris Pousi 2006 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Lotta Veikkolainen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Nonna Laitinen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Ellen Jordas 2006 Lapinjärven Urheilijat
N12 3 km V 25.3. Nella Daavitsainen 2006 Mäntsälän Urheilijat
N12 3 km V 25.3. Helmi Hujanen 2005 Viialan Viri
N12 3 km V 25.3. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 25.3. Ada Kiiski 2003 Borgå Akilles
N14 3 km V 25.3. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N14 3 km V 25.3. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 3 km V 25.3. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 3 km V 25.3. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Victoria Knape 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Ada Puukko 2003 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Enni Levanen 2003 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Henna Viitala 2003 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Viia Floor 2003 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Noora Daavitsainen 2003 Mäntsälän Urheilijat
N14 3 km V 25.3. Olivia Kalliokoski 2003 Pargas IF
N14 3 km V 25.3. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 25.3. Amanda Yli-Futka 2004 Ulvilan Ura
N14 3 km V 25.3. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 25.3. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N16 5 km V 25.3. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Anni Gustafsson 2002 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km V 25.3. Aino Huttunen 2001 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Mikaela Karjalainen 2001 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 25.3. Aino-Kaisa Taipale 2002 Mäntyharjun Virkistys
N16 5 km V 25.3. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N16 5 km V 25.3. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 25.3. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km V 25.3. Siiri Kortejärvi 1999 Borgå Akilles
N18 5 km V 25.3. Matilda Suhonen 1999 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 25.3. Tiia Kauppinen 1999 Juvan Urheilijat
N18 5 km V 25.3. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 25.3. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 25.3. Pinja Gärdström 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 25.3. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N18 5 km V 25.3. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N35 5 km V 25.3. Jani Köpsi 1974 Rajamäen Kehitys
N45 5 km V 25.3. Riikka Kalliokoski 1971 Pargas IF
N8 1 km V 25.3. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Frida Ranivaara 2009 Hollolan Urheilijat -46
N8 1 km V 25.3. Lumi-Pihla Korpela 2009 Hollolan Urheilijat -46
N8 1 km V 25.3. Siiri Siikanen 2011 Hollolan Urheilijat -46
N8 1 km V 25.3. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N8 1 km V 25.3. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N8 1 km V 25.3. Roosa Aivelo 2009 Keravan Urheilijat
N8 1 km V 25.3. Aada Mäiseli 2009 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Stella Seppälä 2009 Mäntsälän Urheilijat
N8 1 km V 25.3. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
NYL 10 km V 25.3. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.3. Netta Tuhkanen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 10 km V 25.3. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 25.3. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.3. Laura Alba 1985 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.3. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.3. Marja-Terttu Repo 1990 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.3. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.3. Katariina Lonka 1995 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km V 25.3. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti