Keski-Suomen Piirinmestaruushiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.1.2017-29.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00 molempina päivinä
Ilmoittautumisen eräpäivä 24.1.17 23:59:59
Kilpailun nimi Keski-Suomen Piirinmestaruushiihdot
Kilpailun numero 636
Kilpailupaikka Pihtipudas
Kilpailupaikan osoite Tahkonpolku 11, Pihtipudas
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.01.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 1 km
N9 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M11 V 2 km
N11 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 5 km
N20 V 5 km
M35 V 5 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 3 km
M70 V 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 29.01.2017
kaikki viestit 1xP+2xV
Sarja Matka
MYL P/V 5+8+8 km
NYL P/V 3+5+5 km
M10 P/V 1+2+2 km
N10 P/V 1+2+2 km
M12 P/V 2+3+3 km
N12 P/V 2+3+3 km
M14 P/V 2+3+3 km
N14 P/V 2+3+3 km
M16 P/V 3+5+5 km
N16 P/V 2+3+3 km
M18 P/V 3+5+5 km
N18 P/V 3+5+5 km
Joukkue M130 P/V 5+5+5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pihtiputaan Tuisku
Seuranumero 10346136
Yhteyshenkilö Martti Kuha
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 646 266
GSM
Fax
WWW-osoite www.pihtiputaantuisku.fi
Sähköposti kello-mara@luukku.com
Ilmoittautumiset ti. 24.1. klo 24.00 mennessä
Osanottomaksut alle 16v 10 €, muut 13 €, viestijoukkueet 15 ja 25 €.
Pankki ja tilinro PIHTIPUTAAN OSUUSPANKKI FI3753450820000092 Pihtiputaan Tuisku
Tiedustelut ja lisäinfo Martti Kuha 0400646266
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Huomioi viestien eri mittaiset osuudet!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.1. Eetu Vesanen 2007 Kangasniemen Kalske
M10 2 km V 28.1. Aapo Rasi 2007 Pihtiputaan Tuisku
M10 2 km V 28.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.1. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.1. Eewert Salmi 2007 Uuraisten Urheilijat
M10 2 km V 28.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M11 2 km V 28.1. Konsta Peltola 2006 Keuruun Kisailijat
M11 2 km V 28.1. Aaro Tikka 2006 Pihtiputaan Tuisku
M11 2 km V 28.1. Henri Hiironen 2006 Pihtiputaan Tuisku
M11 2 km V 28.1. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 28.1. Elias Ronkainen 2005 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 28.1. Elmeri Konstari 2005 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 28.1. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M12 3 km V 28.1. Elias Kumpulainen 2005 Pihtiputaan Tuisku
M12 3 km V 28.1. Juuso Pulkkanen 2005 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 28.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M13 3 km V 28.1. Eelis Meriläinen 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M13 3 km V 28.1. Tuomas Peltola 2004 Keuruun Kisailijat
M13 3 km V 28.1. Kalle Siekkinen 2004 Pihtiputaan Tuisku
M13 3 km V 28.1. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 28.1. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M14 3 km V 28.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 28.1. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 28.1. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 28.1. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 28.1. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M15 5 km V 28.1. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M15 5 km V 28.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 28.1. Valtteri Gråsten 2001 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 28.1. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M16 5 km V 28.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 5 km V 28.1. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 5 km V 28.1. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M18 5 km V 28.1. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 5 km V 28.1. Jone Myyryläinen 1999 Pihtiputaan Tuisku
M18 5 km V 28.1. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M35 5 km V 28.1. Henri Grön 1977 Kivijärven Kivekkäät
M35 5 km V 28.1. Tero Viik 1973 Äänekosken Huima
M45 5 km V 28.1. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M45 5 km V 28.1. Martti Mäkelä 1967 Muurasjärven Murto
M45 5 km V 28.1. Esa Hynynen 1969 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 28.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 28.1. Pertti Huotari 1969 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 28.1. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 28.1. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M45 5 km V 28.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M45 5 km V 28.1. Juha Hänninen 1971 Viitasaaren Viesti
M55 5 km V 28.1. Leo Poikolainen 1956 Koiviston Kipinä
M55 5 km V 28.1. Jukka Turpeinen 1958 Muurasjärven Murto
M65 3 km V 28.1. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 3 km V 28.1. Teijo Rauhamäki 1952 Kuikan Kisailijat
M65 3 km V 28.1. Kalervo Pieksämäki 1948 Pihtiputaan Tuisku
M70 3 km V 28.1. Matti Rantanen 1947 Jämsänkosken Ilves
M70 3 km V 28.1. Hannu Hytönen 1946 Konneveden Urheilijat
M70 3 km V 28.1. Aulis Pieksämäki 1943 Pihtiputaan Tuisku
M70 3 km V 28.1. Paavo Räisänen 1947 Ski Jyväskylä
M70 3 km V 28.1. Heikki Leppänen 1945 Viitasaaren Viesti
M8 1 km V 28.1. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M8 1 km V 28.1. Oskari Paananen 2010 Pihtiputaan Tuisku
M9 1 km V 28.1. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M9 1 km V 28.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M9 1 km V 28.1. Aleksi Siekkinen 2008 Äänekosken Huima
MYL 10 km V 28.1. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km V 28.1. Joni Seppä 1980 Inarin Yritys
MYL 10 km V 28.1. Tomi Lehtola 1985 Inarin Yritys
MYL 10 km V 28.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 28.1. Jouko Liuha 1985 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 28.1. Matti Aalto 1983 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 28.1. Tuomas Huopana 1984 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 28.1. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 10 km V 28.1. Markus Mattola 1992 Pihtiputaan Tuisku
MYL 10 km V 28.1. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 28.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 28.1. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 28.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 28.1. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 28.1. Toni Huuskonen 1989 Viitasaaren Viesti
N10 2 km V 28.1. Elli Sipponen 2007 Jämsänkosken Ilves
N10 2 km V 28.1. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N10 2 km V 28.1. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N10 2 km V 28.1. Helmi Jauhiainen 2007 Reisjärven Pilke
N11 2 km V 28.1. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N11 2 km V 28.1. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N11 2 km V 28.1. Eerika Siekkinen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N11 2 km V 28.1. Ella Paananen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N11 2 km V 28.1. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N12 3 km V 28.1. Silja Peltola 2005 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km V 28.1. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N12 3 km V 28.1. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N12 3 km V 28.1. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N12 3 km V 28.1. Aliisa Marin 2005 Pihtiputaan Tuisku
N12 3 km V 28.1. Cecilia Ek 2005 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 28.1. Mette Jermoranta 2005 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 28.1. Minja Minkkinen 2005 Äänekosken Huima
N13 3 km V 28.1. Roosa Marin 2004 Pihtiputaan Tuisku
N13 3 km V 28.1. Tiisa Paukku 2004 Pihtiputaan Tuisku
N13 3 km V 28.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N13 3 km V 28.1. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N13 3 km V 28.1. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N13 3 km V 28.1. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N13 3 km V 28.1. Camilla Minkkinen 2004 Äänekosken Huima
N13 3 km V 28.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N14 3 km V 28.1. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N14 3 km V 28.1. Nita Rasi 2003 Pihtiputaan Tuisku
N14 3 km V 28.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.1. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.1. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.1. Jenna Maukonen 2003 Äänekosken Huima
N15 5 km V 28.1. Elena Konstari 2002 Kaipolan Vire
N15 5 km V 28.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N15 5 km V 28.1. Sara Leppäsalmi 2002 Keuruun Kisailijat
N15 5 km V 28.1. Anna Heikkilä 2002 Ski Jyväskylä
N15 5 km V 28.1. Riikka Lilja 2002 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 28.1. Aino Veijalainen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Nea Inola 2001 Pihtiputaan Tuisku
N16 5 km V 28.1. Aino Huhtanen 2001 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 28.1. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N18 5 km V 28.1. Kiia Jauhiainen 2000 Kivijärven Kivekkäät
N18 5 km V 28.1. Satu Kauppinen 1999 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 28.1. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 28.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 28.1. Jasmin Maukonen 2000 Äänekosken Huima
N18 5 km V 28.1. Tessa Kuorelahti 1999 Äänekosken Huima
N35 5 km V 28.1. Suvi Vesanen 1981 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 28.1. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N45 5 km V 28.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 28.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 28.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 28.1. Adeliina Laitinen 2009 Pihtiputaan Tuisku
N8 1 km V 28.1. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 28.1. Venla Salminen 2009 Ski Jyväskylä
N9 1 km V 28.1. Anniina Marin 2008 Pihtiputaan Tuisku
N9 1 km V 28.1. Emma Hiironen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N9 1 km V 28.1. Sanni Siekkinen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N9 1 km V 28.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N9 1 km V 28.1. Rebecka Ek 2008 Ski Jyväskylä
N9 1 km V 28.1. Viivi Jermoranta 2008 Ski Jyväskylä
N9 1 km V 28.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N9 1 km V 28.1. Anni Hämäläinen 2008 Viitasaaren Viesti
N9 1 km V 28.1. Sofia Sääksjärvi 2008 Viitasaaren Viesti
NYL 5 km V 28.1. Irina Nousiainen 1985 Inarin Yritys
NYL 5 km V 28.1. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 5 km V 28.1. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Anne Mäkinen 1982 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 28.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 28.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima