Kaakon Alueen HS-aluemestaruuskilpailut

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.1.2017-29.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta 28.1.2017 klo 13.00 ja 29.1.2017 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 23.1.17 21:59:59
Kilpailun nimi Kaakon Alueen HS-aluemestaruuskilpailut
Kilpailun numero 105
Kilpailupaikka
Kilpailupaikan osoite Aholahden hiihtokeskus Naistenlahdentie 118 57810 Savonlinna
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.01.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M55 V 10 km
M60 V 10 km
M65 V 10 km
M70 V 10 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 29.01.2017
Sarja Matka
M10 P 3x2 km
N10 P 3x2 km
M12 P 3x2 km
N12 P 3x2 km
M14 P 3x3 km
N14 P 3x3 km
M16 P 3x3 km
N16 P 3x3 km
M18 P 3x3 km
N18 P 3x3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Savonlinnan Hiihtoseura
Seuranumero 10344332
Yhteyshenkilö Merja Tolin
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.savonlinnanhiihtoseura.fi
Sähköposti merjatolin@hotmail.com
Ilmoittautumiset 23.1.2017 klo 22 mennessä KILMOon. Tiedustelut: Sampsa Kokko sampsa.kokko@gmail.com
Osanottomaksut Alle 16 v. 12 €, yli 16 v. 17 €. Viestit 35 €.
Pankki ja tilinro Osuuspankki OKOYFIHH tilinumero FI83 5651 1340 0516 13 Savonlinnan Hiihtoseura
TD/TDA TD Juha Eronen puh. 050 5428 868
TDA Olavi Lehikoinen puh. 050 3786 503
Tiedustelut ja lisäinfo Janne Kaiponen puh. 040 8253 673 s-posti kaiponen@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Savonlinnan keskustasta Vt 14 Juvan suuntaan 7km, käännytään Naistenlahdentielle
Majoitus visitsavonlinna.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.1. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M10 2 km V 28.1. Johannes Kääriö 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 28.1. Nuutti Seppänen 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M10 2 km V 28.1. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 28.1. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 28.1. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 28.1. Lauri Mattila 2006 Anjalan Liitto
M12 3 km V 28.1. Roni-Eemil Norrbacka 2005 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 28.1. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Viktor Liljeqvist 2006 Joensuun Kataja
M12 3 km V 28.1. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M12 3 km V 28.1. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 28.1. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 28.1. Ville Kolehmainen 2006 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 28.1. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 28.1. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 28.1. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M13 3 km V 28.1. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 28.1. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 28.1. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 28.1. Onni Paasonen 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 28.1. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Aaro Parviainen 2003 Ristiinan Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Aake Paavilainen 2003 Sulkavan Urheilijat 41
M14 5 km V 28.1. Antti Seppänen 2003 Sulkavan Urheilijat 41
M14 5 km V 28.1. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 28.1. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M15 5 km V 28.1. Saku Miettinen 2002 Imatran Urheilijat
M15 5 km V 28.1. Max Ripatti 2002 Joutsenon Kullervo
M15 5 km V 28.1. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M15 5 km V 28.1. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M15 5 km V 28.1. Eetu Markkanen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
M15 5 km V 28.1. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M16 8 km V 28.1. Anton Kyrönlahti 2001 Kangasniemen Kalske
M16 8 km V 28.1. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M16 8 km V 28.1. Elias Aavela 2001 Lappeen Riento
M16 8 km V 28.1. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M16 8 km V 28.1. Eetu Kolehmainen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M16 8 km V 28.1. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M16 8 km V 28.1. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
M18 10 km V 28.1. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M18 10 km V 28.1. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M20 10 km V 28.1. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
M20 10 km V 28.1. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
M45 10 km V 28.1. Jukka-Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M50 10 km V 28.1. Riku Mattila 1966 Kouvolan Hiihtoseura
M60 10 km V 28.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M60 10 km V 28.1. Reijo Eskelinen 1957 Pieksämäen Veikot
M60 10 km V 28.1. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M60 10 km V 28.1. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M65 10 km V 28.1. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 10 km V 28.1. Paavo Pajunen 1950 Rantasalmen Urheilijat
M70 10 km V 28.1. Pentti Torni 1947 Kiteen Urheilijat
M70 10 km V 28.1. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M70 10 km V 28.1. Riku Kyllönen 1941 Ristiinan Urheilijat
M8 1 km V 28.1. Jooa Kantanen 2009 Juvan Urheilijat
M8 1 km V 28.1. Juho Taipale 2009 Mäntyharjun Virkistys
MYL 10 km V 28.1. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 28.1. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 28.1. Juha Hyyryläinen 1989 Juvan Urheilijat
MYL 10 km V 28.1. Jyri Takanen 1995 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Tuomo Niittylahti 1987 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 28.1. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 28.1. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
N10 2 km V 28.1. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Wilma Liljeqvist 2008 Joensuun Kataja
N10 2 km V 28.1. Sara Ehrnrooth 2008 Juvan Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Janna-Julia Tilaeus 2007 Rantasalmen Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Elsa Kairikko 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Maija Halko 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 28.1. Anni Pärtty 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 28.1. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 28.1. Oosa Kantanen 2006 Juvan Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Annika Kuhanen 2005 Mäntyharjun Virkistys
N12 3 km V 28.1. Heidi Paasonen 2006 Mäntyharjun Virkistys
N12 3 km V 28.1. Wilhelmiina Ella Sofia Haikonen 2005 Mäntyharjun Virkistys
N12 3 km V 28.1. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N12 3 km V 28.1. Aino-Maria Tossavainen 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 28.1. Lotta Kairikko 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N13 3 km V 28.1. Mona Ripatti 2004 Joutsenon Kullervo
N13 3 km V 28.1. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Iida-Emilia Karhula 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N13 3 km V 28.1. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Kiia Karttunen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N13 3 km V 28.1. Sanna Hellä 2004 Vehkalahden Veikot
N14 3 km V 28.1. Veera Kiero 2003 Lappeen Riento
N14 3 km V 28.1. Veera Kiljunen 2003 Puumalan Hiihtäjät
N14 3 km V 28.1. Wilma Taavitsainen 2003 Ristiinan Urheilijat
N14 3 km V 28.1. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Maija Tiainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Henrika Vallema 2003 Vehkalahden Veikot
N15 5 km V 28.1. Aino-Kaisa Taipale 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Karoliina Kuusisto 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Noora Nikkinen 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km V 28.1. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km V 28.1. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N16 5 km V 28.1. Eerika Kasanen 2001 Puumalan Hiihtäjät
N16 5 km V 28.1. Johanna Kiljunen 2001 Puumalan Hiihtäjät
N16 5 km V 28.1. Nina Vänskä 2001 Rantasalmen Urheilijat
N16 5 km V 28.1. Kerttu Seppänen 2001 Sulkavan Urheilijat 41
N16 5 km V 28.1. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 28.1. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 28.1. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 28.1. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 28.1. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 28.1. Pinja Gärdström 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 28.1. Alisa Hyytiäinen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 5 km V 28.1. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
N40 5 km V 28.1. Johanna Mattila 1976 Kouvolan Hiihtoseura
N45 5 km V 28.1. Jaana Valtonen 1963 Juvan Urheilijat
N50 5 km V 28.1. Liisa Kämäräinen 1949 Rantasalmen Urheilijat
N8 1 km V 28.1. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Milla Pylkkänen 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
NYL 5 km V 28.1. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 5 km V 28.1. Merja Eronen 1991 Puijon Hiihtoseura