Piirinmestaruuskilpailut Pohjois-Karjala

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.1.2017-29.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 25.1.17 17:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruuskilpailut Pohjois-Karjala
Kilpailun numero 639
Kilpailupaikka Liperi, Pärnävaara
Kilpailupaikan osoite Urheilutie Liperi
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.01.2017
Lisätietoja Ilari Nissiseltä 0440102396 tai ilari.nissinen@hotmail.com
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M6 V 1 km
N6 V 1 km
M7 V 1 km
N7 V 1 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 2 km
N9 V 2 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M11 V 3 km
N11 V 3 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M17 V 10 km
N17 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 5 km
M75 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 29.01.2017
Sarja Matka
MYL P/V 3x5 km
NYL P/V 3x3 km
M8 P/V 3x1km km
N8 P/V 3x1km km
M10 P/V 3x2km km
N10 P/V 3x2km km
M12 P 3x3 km
N12 P 3x3 km
M14 P 3x3 km
N14 P 3x3 km
M16 P 3x5 km
N16 P 3x3 km
M18 P/V 3x5 km
N18 P/V 3x3 km
Joukkue M120 P/V 3x5 km
Joukkue M150 P/V 3x5 km
Joukkue M180 P/V 3x3 km
Joukkue M200 P/V 3x3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Joensuun Kataja
Seuranumero 10350203
Yhteyshenkilö ilari.nissinen@hotmail.com
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0440 102 396
GSM
Fax
WWW-osoite http://hiihtokataja.fi/
Sähköposti ilari.nissinen@hotmail.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta viimeistään 25.1.17 klo 18.00 mennessä!
Osanottomaksut 8 - 14-vuotiaat 12€. Muut 16€. Viestijoukkue 30€.
Pankki ja tilinro OSUUSPANKKI FI 06 5770 0540 0160 00 Joensuun Kataja
Tiedustelut ja lisäinfo Ilari Nissinen 0440102396 tai Pekka Gröhn 040 5716880
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Lisätietoja Katajan sivuilta: http://www.hiihtokataja.fi/ Kilpailut
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.1. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M10 2 km V 28.1. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M10 2 km V 28.1. Leevi Lauronen 2007 Polvijärven Vauhti
M10 2 km V 28.1. Onni Pajarinen 2007 Polvijärven Vauhti
M10 2 km V 28.1. Henrik Juntunen 2007 Pyhäselän Urheilijat
M11 3 km V 28.1. Tuukka Viinisalo 2006 Joensuun Kataja
M11 3 km V 28.1. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M11 3 km V 28.1. Iisakki Sorjonen 2006 Kontiolahden Urheilijat
M11 3 km V 28.1. Kalle Borén 2006 Kontiolahden Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Jesse Kettunen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Niklas Kanninen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Veikka Vanhanen 2005 Kiteen Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Akseli Laitila 2006 Liperin Hiihtoseura
M12 3 km V 28.1. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M12 3 km V 28.1. Erno Tietäväinen 2005 Tohmajärven Urheilijat
M12 3 km V 28.1. Väinö Saastamoinen 2005 Valtimon Vasama
M13 3 km V 28.1. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M13 3 km V 28.1. Lassi Valta 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 28.1. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M13 3 km V 28.1. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Mikael Juha Matti Kontturi 2003 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km V 28.1. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 28.1. Tuure Leminen 2003 Polvijärven Vauhti
M14 5 km V 28.1. Juho Lajunen 2003 Tohmajärven Urheilijat
M15 5 km V 28.1. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 28.1. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 28.1. Eemeli Tavi 2001 Kiteen Urheilijat
M16 8 km V 28.1. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M17 10 km V 28.1. Konsta Vanhanen 2000 Kiteen Urheilijat
M17 10 km V 28.1. Timo Lonkainen 2000 Kiteen Urheilijat
M17 10 km V 28.1. Eelis Hakala 2000 Kontiolahden Urheilijat
M17 10 km V 28.1. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M17 10 km V 28.1. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 28.1. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M18 10 km V 28.1. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 28.1. Olli Kosonen 1999 Tohmajärven Urheilijat
M35 10 km V 28.1. Simo Hämäläinen 1979 Joensuun Kataja
M35 10 km V 28.1. Miika Kuronen 1981 Lieksan Hiihtoseura
M35 10 km V 28.1. Janne Vatanen 1973 Liperin Hiihtoseura
M45 10 km V 28.1. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M45 10 km V 28.1. Janne Pyykkö 1970 Liperin Hiihtoseura
M45 10 km V 28.1. Juha Pakarinen 1970 Liperin Hiihtoseura
M50 10 km V 28.1. Jouni Leinonen 1965 Espoon Hiihtoseura
M50 10 km V 28.1. Jarmo Kuusitaipale 1967 Kontiolahden Urheilijat
M50 10 km V 28.1. Timo Hartikainen 1966 Kontiolahden Urheilijat
M50 10 km V 28.1. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 10 km V 28.1. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M50 10 km V 28.1. Jouni Roivas 1967 Liperin Hiihtoseura
M50 10 km V 28.1. Timo Könönen 1967 Tohmajärven Urheilijat
M50 10 km V 28.1. Arto Juutinen 1965 Tuupovaaran Urheilijat
M55 5 km V 28.1. Hannu Haaranen 1959 Ilomantsin Urheilijat
M55 5 km V 28.1. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km V 28.1. Jyrki Tolvanen 1959 Liperin Hiihtoseura
M55 5 km V 28.1. Jarmo Jalkanen 1958 Pyhäselän Urheilijat
M60 5 km V 28.1. Viljo Martiskainen 1955 Ilomantsin Urheilijat
M60 5 km V 28.1. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M60 5 km V 28.1. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M60 5 km V 28.1. Erkki Tanskanen 1953 Valtimon Vasama
M60 5 km V 28.1. Martti Malinen 1954 Valtimon Vasama
M65 5 km V 28.1. Pekka Turunen 1952 Ilomantsin Urheilijat
M65 5 km V 28.1. Raimo Simanainen 1950 Juuan Jänne
M65 5 km V 28.1. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km V 28.1. Aimo Skukin 1952 Liperin Hiihtoseura
M65 5 km V 28.1. Erkki Kokko 1952 Liperin Hiihtoseura
M65 5 km V 28.1. Jorma Pieviläinen 1951 Nurmeksen Sepot
M65 5 km V 28.1. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 28.1. Aulis Kuronen 1952 Tohmajärven Urheilijat
M65 5 km V 28.1. Reijo Piipponen 1948 Tuupovaaran Urheilijat
M65 5 km V 28.1. Mikko Pörsti 1950 Valtimon Vasama
M7 1 km V 28.1. Rasmus Parviainen 2010 Joensuun Kataja
M7 1 km V 28.1. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M7 1 km V 28.1. Viljo Korhonen 2010 Joensuun Kataja
M7 1 km V 28.1. Voitto Voutilainen 2010 Joensuun Kataja
M7 1 km V 28.1. Lauri Laamanen 2010 Pyhäselän Urheilijat
M70 5 km V 28.1. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km V 28.1. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 5 km V 28.1. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M70 5 km V 28.1. Antti Multala 1946 Liperin Hiihtoseura
M70 5 km V 28.1. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M70 5 km V 28.1. Mauri Siimestö 1946 Polvijärven Vauhti
M75 5 km V 28.1. Yrjö Makkonen 1941 Joensuun Kataja
M75 5 km V 28.1. Reino Immonen 1941 Liperin Hiihtoseura
M8 1 km V 28.1. Onni Hurskainen 2009 Kontiolahden Urheilijat
M9 2 km V 28.1. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M9 2 km V 28.1. Antto Halonen 2008 Juuan Jänne
M9 2 km V 28.1. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M9 2 km V 28.1. Ahti Borén 2008 Valtimon Vasama
MYL 10 km V 28.1. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 28.1. Johannes Leppänen 1992 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 28.1. Joonas Kähkönen 1994 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 28.1. Timo Varis 1982 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 28.1. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 28.1. Janne Hakulinen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km V 28.1. Mika Piminäinen 1986 Lieksan Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Sami Oinonen 1989 Lieksan Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Arto Niiranen 1995 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Ville Happonen 1995 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 28.1. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 28.1. Markus Pörsti 1983 Mikkelin Hiihtäjät
N10 2 km V 28.1. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N10 2 km V 28.1. Jasmin Huuho 2008 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Aino Sorjonen 2007 Kontiolahden Urheilijat
N10 2 km V 28.1. Iida Ronkainen 2007 Polvijärven Vauhti
N11 3 km V 28.1. Aino Lajunen 2006 Tohmajärven Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N12 3 km V 28.1. Jade Meriläinen 2005 Joensuun Kataja
N12 3 km V 28.1. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N12 3 km V 28.1. Krista Karttunen 2005 Polvijärven Vauhti
N12 3 km V 28.1. Sesilia Jolkkonen 2005 Polvijärven Vauhti
N12 3 km V 28.1. Hertta Juntunen 2005 Pyhäselän Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N13 3 km V 28.1. Janna Huuho 2004 Kiteen Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N13 3 km V 28.1. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N13 3 km V 28.1. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N14 3 km V 28.1. Ansa Hakala 2003 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 28.1. Riina Takapuro 2003 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 28.1. Siiri Uusitalo 2003 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km V 28.1. Karla Könönen 2003 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km V 28.1. Marikki Juntunen 2003 Pyhäselän Urheilijat
N15 5 km V 28.1. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N15 5 km V 28.1. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 28.1. Noora Juutinen 2001 Ilomantsin Urheilijat
N16 5 km V 28.1. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 28.1. Annika Piiparinen 1999 Lieksan Hiihtoseura
N20 5 km V 28.1. Heidi Karjalainen 1997 Kiteen Urheilijat
N35 5 km V 28.1. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km V 28.1. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N50 5 km V 28.1. Salla Leinonen 1967 Espoon Hiihtoseura
N50 5 km V 28.1. Jaana Mäkelä 1966 Polvijärven Vauhti
N50 5 km V 28.1. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N55 5 km V 28.1. Päivi Koivuselkä 1959 Juuan Jänne
N7 1 km V 28.1. Heta Huttunen 2010 Joensuun Kataja
N7 1 km V 28.1. Hanne Juntunen 2010 Pyhäselän Urheilijat
N8 1 km V 28.1. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N8 1 km V 28.1. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N8 1 km V 28.1. Vilppu Forsström 2009 Joensuun Kataja
N8 1 km V 28.1. Siiri Kontkanen 2009 Liperin Hiihtoseura
N8 1 km V 28.1. Aino Antikainen 2009 Polvijärven Vauhti
N9 2 km V 28.1. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N9 2 km V 28.1. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N9 2 km V 28.1. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N9 2 km V 28.1. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
NYL 5 km V 28.1. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät