Ollin Hiihto

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 18.2.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.17 22:59:59
Kilpailun nimi Ollin Hiihto
Kilpailun numero 143
Kilpailupaikka Vieremä
Kilpailupaikan osoite Pamppulantie 3, 74200 Vieremä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 18.02.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1.7 km
N10 V 1.7 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vieremän Koitto
Seuranumero 10342884
Yhteyshenkilö Tuomo Pulkka
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 874 896
GSM
Fax
WWW-osoite vieremankoitto.sporttisaitti.com
Sähköposti tuomo.pulkka@perkkiontila.fi
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset Kilmon kautta ma. 13.2.2017 klo. 23.00 mennessä
Osanottomaksut Osanottomaksu 15€, 16v. ja nuoremmat 10€
Pankki ja tilinro Säästöpankki Optia FI73 4600 1540 0012 80 Vieremän Koitto
Tiedustelut ja lisäinfo Tuomo Pulkka 0400-874896
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.7 km V 18.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M10 1.7 km V 18.2. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 1.7 km V 18.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1.7 km V 18.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1.7 km V 18.2. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M10 1.7 km V 18.2. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M10 1.7 km V 18.2. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M12 3 km V 18.2. Juho Ronkainen 2006 Iisalmen Visa
M12 3 km V 18.2. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M12 3 km V 18.2. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M12 3 km V 18.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 18.2. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km V 18.2. Aki Pennanen 2004 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 18.2. Tomi Kumpulainen 2003 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 18.2. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M16 5 km V 18.2. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M16 5 km V 18.2. Aleksi Koirikivi 2001 Kiuruveden Urheilijat
M16 5 km V 18.2. Tommi Koirikivi 2002 Kiuruveden Urheilijat
M16 5 km V 18.2. Saku Toikkanen 2001 Rautalammin Urheilijat
M16 5 km V 18.2. Jussi Huttunen 2001 Sonkajärven Pahka
M18 10 km V 18.2. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 18.2. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 18.2. Riku Koirikivi 1999 Kiuruveden Urheilijat
M18 10 km V 18.2. Santeri Hynninen 1999 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 18.2. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M18 10 km V 18.2. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 18.2. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
M18 10 km V 18.2. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M40 10 km V 18.2. Jari Mannala 1970 Iisalmen Visa
M40 10 km V 18.2. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M40 10 km V 18.2. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M50 5 km V 18.2. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M50 5 km V 18.2. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 18.2. Asko Kumpulainen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km V 18.2. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km V 18.2. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km V 18.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M50 5 km V 18.2. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M50 5 km V 18.2. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M50 5 km V 18.2. Jari Mäkinen 1964 Sonkajärven Pahka
M50 5 km V 18.2. Esa Huotari 1965 Sotkamon Jymy
M50 5 km V 18.2. Ilpo Rönkkö 1961 Vieremän Koitto
M50 5 km V 18.2. Reijo Tolsa 1961 Virolahden Sampo
M60 5 km V 18.2. Arto Koivuaho 1954 Haapajärven Kiilat
M60 5 km V 18.2. Heikki Punju 1950 Kainuun Hiihtoseura
M60 5 km V 18.2. Jukka Suomela 1955 Kiuruveden Teräs
M60 5 km V 18.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 18.2. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 18.2. Teijo Niskanen 1957 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 18.2. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M60 5 km V 18.2. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M60 5 km V 18.2. Jouko Kuhmonen 1952 Maaningan Mahti
M60 5 km V 18.2. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M60 5 km V 18.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M8 1 km V 18.2. Antti Tanskanen 2010 Iisalmen Visa
M8 1 km V 18.2. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km V 18.2. Anssi Kesonen 1986 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 18.2. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 15 km V 18.2. Aki Lappalainen 1984 Kuopion Hiihtäjät
MYL 15 km V 18.2. Antti-Ville Koivisto 1986 Kuopion Hiihtäjät
MYL 15 km V 18.2. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 18.2. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 18.2. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 18.2. Jaakko Urpalainen 1979 Lapinlahden Veto
MYL 15 km V 18.2. Markus Pörsti 1983 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 18.2. Heikki Palosaari 1986 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 18.2. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 18.2. Markus Järvenpää 1993 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 18.2. Joel Sariola 1993 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 18.2. Juuso Heiskanen 1995 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 18.2. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 18.2. Tuomas Nurkkala 1996 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 18.2. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 18.2. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 18.2. Joonas Huttunen 1995 Vieremän Koitto
MYL 15 km V 18.2. Juho Rönkkö 1995 Vieremän Koitto
MYL 15 km V 18.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 1.7 km V 18.2. Laura Rönkä 2007 Kiuruveden Urheilijat
N10 1.7 km V 18.2. Emma Rytkönen 2008 Maaningan Mahti
N10 1.7 km V 18.2. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N10 1.7 km V 18.2. Elsi Katainen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1.7 km V 18.2. Jonna Kärnä 2008 Sonkajärven Pahka
N12 3 km V 18.2. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N12 3 km V 18.2. Jenna Siikavirta 2006 Rautalammin Urheilijat
N12 3 km V 18.2. Inka Toikkanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 18.2. Alisa Kärnä 2006 Sonkajärven Pahka
N14 3 km V 18.2. Emmi Kärnä 2004 Sonkajärven Pahka
N14 3 km V 18.2. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N16 5 km V 18.2. Emilia Komulainen 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 18.2. Iisa Varis 2000 Juvan Urheilijat
N18 5 km V 18.2. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N18 5 km V 18.2. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N18 5 km V 18.2. Saija Taattola 2000 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 18.2. Hannele Rautiainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 5 km V 18.2. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 18.2. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N40 5 km V 18.2. Heli Urpalainen 1975 Sonkajärven Pahka
N50 5 km V 18.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km V 18.2. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
N60 5 km V 18.2. Orvokki Mäyrä 1952 Kiuruveden Urheilijat
N60 5 km V 18.2. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N8 1 km V 18.2. Sara Rönkä 2009 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 18.2. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 18.2. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 18.2. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Anni Angeria 1981 Iisalmen Visa
NYL 10 km V 18.2. Erika Jänkä 1995 Jämin Jänne
NYL 10 km V 18.2. Heidi Pennanen 1996 Kiuruveden Urheilijat
NYL 10 km V 18.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 18.2. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 18.2. Greta Sariola 1995 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Juulia Laakkonen 1997 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Reetta Hyvärinen 1995 Riistaveden Urheilijat
NYL 10 km V 18.2. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 18.2. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 10 km V 18.2. Tellervo Ranto 1996 Team Skiers
NYL 10 km V 18.2. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto
NYL 10 km V 18.2. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 18.2. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu