Huhmar-Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 4.2.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.1.17 17:59:59
Kilpailun nimi Huhmar-Hiihdot
Kilpailun numero 115
Kilpailupaikka Ylivieska
Kilpailupaikan osoite Huhmar, Ylivieska
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 04.02.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ylivieskan Kuula
Seuranumero 10342761
Yhteyshenkilö Jouni Harju
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 566 3960
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti pekka.nikula@ylivieska.fi
Ilmoittautumiset Kilmossa 31.1.2017 klo 18 mennessä.
Osanottomaksut Alle 16vuotiaat 15€, aikuiset 17€. Jälki-ilmoittautuminen pekka.nikula@ylivieska.fi 25€.
Pankki ja tilinro FI62 5534 0510 0030 19 Ylivieskan Kuula
TD/TDA TD Maria Sorvisto/TDA Kauko Latvakoski
Tiedustelut ja lisäinfo Jouni Harju 044-5663960
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 4.2. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M10 2 km P 4.2. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M10 2 km P 4.2. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M10 2 km P 4.2. Akseli Huusko 2007 Vetelin Urheilijat
M12 3 km P 4.2. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M12 3 km P 4.2. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 4.2. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 4.2. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 5 km P 4.2. Gustav Forsell 2003 If Åsarna
M14 5 km P 4.2. Lucas Hansen 2004 If Åsarna
M14 5 km P 4.2. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M14 5 km P 4.2. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M14 5 km P 4.2. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M14 5 km P 4.2. Lauri Saarela 2003 Limingan Niittomiehet
M14 5 km P 4.2. Miika Ylikulju 2003 Oulaisten Huima
M14 5 km P 4.2. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 5 km P 4.2. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M14 5 km P 4.2. Tatu Junno 2004 Ylivieskan Kuula
M16 8 km P 4.2. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M16 8 km P 4.2. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Santeri Koivisto 2001 Kuhmo-Ski
M16 8 km P 4.2. Pietu Tiainen 2002 Nivalan Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Tuukka Suni 2002 Nivalan Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M16 8 km P 4.2. Jere Heinonen 2001 Pyhäjärven Pohti
M16 8 km P 4.2. Ville Vesaluoma 2001 Sievin Sisu
M16 8 km P 4.2. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Mitri Lerssi 2001 Vetelin Urheilijat
M16 8 km P 4.2. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 10 km P 4.2. Aleksi Huhtakangas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km P 4.2. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 10 km P 4.2. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Daniel Sorvisto 2000 If Åsarna
M18 10 km P 4.2. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km P 4.2. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km P 4.2. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
M18 10 km P 4.2. Ravinder Kohtaniemi 2000 Ykspihlajan Reima
M18 10 km P 4.2. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
M20 10 km P 4.2. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
M20 10 km P 4.2. Markus Hakala 1998 Himangan Urheilijat
M20 10 km P 4.2. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 4.2. Miika Juusola 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 4.2. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
M20 10 km P 4.2. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 4.2. Juho Lakanen 1998 Perhon Kiri
M35 10 km P 4.2. Veli-Pekka Korpela 1981 Kannuksen Ura
M35 10 km P 4.2. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 10 km P 4.2. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M35 10 km P 4.2. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M35 10 km P 4.2. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M45 5 km P 4.2. Tommi Viitasaari 1968 Himangan Urheilijat
M45 5 km P 4.2. Kenneth Hinkka 1965 IK Falken
M45 5 km P 4.2. Tom West 1968 IK Falken
M45 5 km P 4.2. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M45 5 km P 4.2. Ismo Parkkonen 1966 Virtain Urheilijat
M55 5 km P 4.2. Arto Harjula 1962 Kaukosen Revontulet
M55 5 km P 4.2. Heikki Roimas 1961 Kälviän Tarmo
M55 5 km P 4.2. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M60 5 km P 4.2. Päivö Paavola 1951 Haapaveden Urheilijat
M60 5 km P 4.2. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 5 km P 4.2. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M8 1 km P 4.2. Iisakki Heinonen 2009 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 4.2. Jouko Niiranen 1987 Kestilän Kisa-Veikot
MYL 10 km P 4.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 10 km P 4.2. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 4.2. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 10 km P 4.2. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
N10 2 km P 4.2. Jutta Mattila 2007 Himangan Urheilijat
N10 2 km P 4.2. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 3 km P 4.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N12 3 km P 4.2. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N12 3 km P 4.2. Hanna Ketonen 2005 Oulaisten Huima
N12 3 km P 4.2. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N12 3 km P 4.2. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N12 3 km P 4.2. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N12 3 km P 4.2. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N14 3 km P 4.2. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N14 3 km P 4.2. Liina Viitasaari 2003 Kokkolan Veikot
N14 3 km P 4.2. Liinu Tiainen 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Salla Suni 2003 Nivalan Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Iina Koskela 2003 Perhon Kiri
N14 3 km P 4.2. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N14 3 km P 4.2. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Sofia Huusko 2004 Vetelin Urheilijat
N14 3 km P 4.2. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km P 4.2. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N14 3 km P 4.2. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km P 4.2. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 4.2. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N16 5 km P 4.2. Hanna Alahäivälä 2001 Haapajärven Kiilat
N16 5 km P 4.2. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N16 5 km P 4.2. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N16 5 km P 4.2. Essi Rantakangas 2001 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km P 4.2. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 4.2. Clara Granholm 2001 If Åsarna
N16 5 km P 4.2. Ellen Bäck 2001 If Åsarna
N16 5 km P 4.2. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N16 5 km P 4.2. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N16 5 km P 4.2. Nita Paaso 2002 Sievin Sisu
N16 5 km P 4.2. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N16 5 km P 4.2. Emma Junno 2002 Ylivieskan Kuula
N18 5 km P 4.2. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km P 4.2. Johanna Salonpää 2000 Oulaisten Huima
N18 5 km P 4.2. Loviisa Kalliokoski 1999 Perhon Kiri
N20 5 km P 4.2. Ronja Kainberg 1997 If Åsarna
N20 5 km P 4.2. Iina Kovalainen 1998 Kalajoen Junkkarit
N20 5 km P 4.2. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N35 5 km P 4.2. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N45 5 km P 4.2. Mervi Harjula 1968 Kaukosen Revontulet
N45 5 km P 4.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km P 4.2. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km P 4.2. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N8 1 km P 4.2. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
NYL 5 km P 4.2. Saana Ukkonen 1996 Haapaveden Urheilijat
NYL 5 km P 4.2. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 4.2. Annika Sjöström 1988 IF Brahe
NYL 5 km P 4.2. Saana Peltola 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 4.2. Maria Mikkonen 1988 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 4.2. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km P 4.2. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto