XXXIII Muurola Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 4.3.2017
Kilpailun alkamisajankohta 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 1.3.17 15:59:59
Kilpailun nimi XXXIII Muurola Hiihdot
Kilpailun numero 164
Kilpailupaikka Muurola
Kilpailupaikan osoite Muurolan Kisakeskus
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 04.03.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 3 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Muurolan Kisaveikot
Seuranumero 10345153
Yhteyshenkilö Urpo Välitalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 593 2052
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti olavi.norvapalo@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset Keskiviikko 1.3 klo 16.00 mennessä Kilmoon tai olavi.norvapalo@pp.inet.f/ puhelin 0400 690205
Osanottomaksut 10€/hiihtäjä, alle 16v 6€
Pankki ja tilinro FI48 5640 3320 003105 Muurolan Kisaveikot
Tiedustelut ja lisäinfo Pentti Kotila 040 5284354
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opasteet 4 tieltä
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Alee 16v kaikki palkitaan. Muut sarjat 5 parasta. Yleisen sarjan voittajille lahjakortti.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 4.3. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M10 2 km V 4.3. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M10 2 km V 4.3. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 4.3. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 4.3. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 4.3. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 4.3. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M10 2 km V 4.3. Elmeri Helander 2007 Visa Ski Team Kemi
M10 2 km V 4.3. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Visa Ski Team Kemi
M12 3 km V 4.3. Jesse Lohiniva 2005 Keminsuun Kisa
M12 3 km V 4.3. Joel Niska 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 4.3. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M12 3 km V 4.3. Johannes Paaso 2005 Visa Ski Team Kemi
M12 3 km V 4.3. Tuukka Posio 2006 Visa Ski Team Kemi
M12 3 km V 4.3. Veikka Mäki-Runsas 2006 Visa Ski Team Kemi
M14 5 km V 4.3. Miika Muotka 2004 Muonion Kiri
M14 5 km V 4.3. Mikko Pietarila 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 4.3. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 4.3. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 4.3. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 4.3. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 4.3. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km V 4.3. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 8 km V 4.3. Joakim Aikioniemi 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 8 km V 4.3. Timi Heiskanen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 8 km V 4.3. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 4.3. Juhani Olli 1999 Kuusamon Erä-Veikot
M18 10 km V 4.3. Veikka Salmi 1999 Muonion Kiri
M18 10 km V 4.3. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 4.3. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M20 15 km V 4.3. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M20 15 km V 4.3. Samuli Sulisalo 1997 Visa Ski Team Kemi
M35 10 km V 4.3. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 4.3. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
M50 5 km V 4.3. Juha Julkunen 1967 Keminsuun Kisa
M50 5 km V 4.3. Jorma Rotonen 1966 Posion Pyrintö
M55 5 km V 4.3. Markku Ollila 1962 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 4.3. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 4.3. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M65 5 km V 4.3. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 4.3. Mauri Miettunen 1942 Visa Ski Team Kemi
MYL 15 km V 4.3. Niklas Niska 1992 * Seura Tuntematon Skipassi/lisenssi
MYL 15 km V 4.3. Tuomas Säily 1985 Iisalmen Visa
MYL 15 km V 4.3. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km V 4.3. Jonne Ruopsa 1994 Kittilän Kotaveikot
MYL 15 km V 4.3. Joa Muotka 1995 Muonion Kiri
MYL 15 km V 4.3. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 4.3. Ville Karasti 1996 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 4.3. Janne Orjasniemi 1987 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 15 km V 4.3. Väinö Pääkkölä 1997 Sieppijärven Sisu
MYL 15 km V 4.3. Topias Tyni 1994 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 4.3. Santeri Pirneskoski 1998 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 4.3. Venla Virkkala 2008 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 4.3. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 4.3. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 4.3. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 4.3. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 4.3. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 4.3. Juulia Jarkko 2009 Saloisten Reipas
N12 3 km V 4.3. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Maija Luiro 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Sunna Vihervirta 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Viivi Raudasoja 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 4.3. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 4.3. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 3 km V 4.3. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 4.3. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 4.3. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 4.3. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 4.3. Minttu Hallikainen 2004 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 4.3. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 4.3. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km V 4.3. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 4.3. Aila-Alisa Aikioniemi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 4.3. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 4.3. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 5 km V 4.3. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 4.3. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N18 5 km V 4.3. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N18 5 km V 4.3. Inka-Olivia Similä 2000 Kittilän Urheilijat
N18 5 km V 4.3. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N18 5 km V 4.3. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 4.3. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 4.3. Sara Simonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 4.3. Jonna Niskanen 1997 Visa Ski Team Kemi
N35 5 km V 4.3. Sanna-Maija Pohjanvesi 1982 Inarin Yritys
NYL 5 km V 4.3. Niina Mäki 1989 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 4.3. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 4.3. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
NYL 5 km V 4.3. Janika Utriainen 1994 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 4.3. Jonna Kariniemi 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 5 km V 4.3. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 5 km V 4.3. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 4.3. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 4.3. Krista Lehtola 1991 Visa Ski Team Kemi
NYL 5 km V 4.3. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu