FIS Taivalkosken Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.4.2017-15.4.2017
Kilpailun alkamisajankohta molempina päivinä, 14. ja 15.4, klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.4.17 19:59:59
Kilpailun nimi FIS Taivalkosken Hiihdot
Kilpailun numero 203
Kilpailupaikka Taivalvaara
Kilpailupaikan osoite Hiihtokeskuksentie 4, 93400 Taivalkoski
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 14.04.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 5 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 3 km
M65 V 3 km
Kilpailupäivä 2: La 15.04.2017
Sarja Matka
MYL V 3.3 km
NYL V 3.3 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 1 km
N12 V 1 km
M14 V 2 km
N14 V 2 km
M16 V 3.3 km
N16 V 3.3 km
M18 V 3.3 km
N18 V 3.3 km
M20 V 3.3 km
N20 V 3.3 km
M35 V 3.3 km
N35 V 3.3 km
M45 V 2 km
N45 V 2 km
M50 V 2 km
M55 V 2 km
M60 V 2 km
M65 V 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Metsä-Veikot 85
Seuranumero 10344125
Yhteyshenkilö Matti Tyni
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 203 699
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.metsaveikot85.fi
Sähköposti metsaveikot85@gmail.com
Ilmoittautumiset ilmoittautumiset ti 11.4.2017 klo 20 mennessä. Aktiivinen FIS-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa.
Osanottomaksut 16 v- ja vanhemmat: 20 €/kilpailu, alle 16 v: 15 €/kilpailu
Pankki ja tilinro Osallistumismaksut tilille: OP Taivalkoski FI55 5455 0720 0574 12 Metsä-Veikot 85
TD/TDA TD Mattias Skog
Tiedustelut ja lisäinfo Tiedustelut ja lisäinfo: Matti Tyni, 0400 203 699, metsaveikot85@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kilpailukeskuksen osoite: Hiihtokeskuksentie 4, Taivalkoski
Majoitus VisitTaivalkoski.fi; Syote.fi; Opiskelija-asuntola Taivalkoskella, tiedustelut: Tuija Vinkka, 044-309 8500 tai sähköpostilla metsaveikot85@gmail.com
Palkinnot ja palkintojen jako Pääsarjojen parhaille palkinnoksi stipendit.
Muuta tietoa Kansallisten ja FIS-sarjojen välissä mahdollisuus tutustua kilpailulatuihin. Tarkemmin kilpailuohjeessa myöhemmin lähtölistojen valmistuttua.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 14.4. Severi Kantola 2007 Iin Hiihtoseura
M10 2 km V 14.4. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 2 km V 14.4. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 14.4. Miikka Kivelä 2008 Metsä-Veikot 85
M10 2 km V 14.4. Jesse Parkkila 2007 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 14.4. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M10 2 km V 14.4. Lauri Korpela 2008 Saloisten Reipas
M10 2 km V 14.4. Olli Loukkaanhuhta 2007 Saloisten Reipas
M10 2 km V 14.4. Luukas Näsi 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 14.4. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 14.4. Johannes Kääriö 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M12 2 km V 14.4. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M12 2 km V 14.4. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M12 2 km V 14.4. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M12 2 km V 14.4. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M12 2 km V 14.4. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M12 2 km V 14.4. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M12 2 km V 14.4. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M12 2 km V 14.4. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M12 2 km V 14.4. Isac Lindholm 2006 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M12 2 km V 14.4. Oskari Kivelä 2006 Metsä-Veikot 85
M12 2 km V 14.4. Eemeli Kuiri 2005 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 14.4. Rasmus Huhtamäki 2005 Pietarsaaren Hiihtäjät
M12 2 km V 14.4. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M14 3 km V 14.4. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M14 3 km V 14.4. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M14 3 km V 14.4. Aleksanteri Kantola 2004 Iin Hiihtoseura
M14 3 km V 14.4. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M14 3 km V 14.4. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M14 3 km V 14.4. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M14 3 km V 14.4. Eelis Karjalainen 2003 Kuusamon Erä-Veikot
M14 3 km V 14.4. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M14 3 km V 14.4. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 14.4. Antti-Jussi Raappana 2003 Pudasjärven Urheilijat
M14 3 km V 14.4. Santtu Outila 2004 Pudasjärven Urheilijat
M14 3 km V 14.4. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 3 km V 14.4. Kalle Loukkaanhuhta 2003 Saloisten Reipas
M14 3 km V 14.4. Atte Kortehisto 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 14.4. Veeti Kortehisto 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 14.4. Aake Paavilainen 2003 Sulkavan Urheilijat 41
M16 5 km V 14.4. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 14.4. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 14.4. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 14.4. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M16 5 km V 14.4. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 5 km V 14.4. Miska Minkkinen 2002 Suomussalmen Rasti
M16 5 km V 14.4. Onni Mäkelä 2002 Vetelin Urheilijat
M16 5 km V 14.4. Otto Niittykoski 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 10 km V 14.4. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M18 10 km V 14.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km V 14.4. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 14.4. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 14.4. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 14.4. Juho Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 14.4. Miro Minkkinen 1999 Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 14.4. Oskari Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 14.4. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 14.4. Wille Karhumaa 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 14.4. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 14.4. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 10 km V 14.4. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
M20 10 km V 14.4. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 14.4. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km V 14.4. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km V 14.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M20 10 km V 14.4. Joona Mäkelä 1998 Vetelin Urheilijat
M35 5 km V 14.4. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M35 5 km V 14.4. Pekka Seppänen 1973 Kangasalan Kisa
M35 5 km V 14.4. Juha Hyttinen 1973 Metsä-Veikot 85
M35 5 km V 14.4. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M35 5 km V 14.4. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M45 5 km V 14.4. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M45 5 km V 14.4. Juha Harju 1968 IK Falken
M45 5 km V 14.4. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km V 14.4. Karri Hietamäki 1969 Lapuan Virkiä
M45 5 km V 14.4. Pertti Kvist 1971 Posion Pyrintö
M45 5 km V 14.4. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M50 5 km V 14.4. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 5 km V 14.4. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 14.4. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 14.4. Juha Julkunen 1967 Keminsuun Kisa
M50 5 km V 14.4. Petri Kinnunen 1965 Metsä-Veikot 85
M50 5 km V 14.4. Pekka Ollikainen 1963 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 5 km V 14.4. Esa Huotari 1965 Sotkamon Jymy
M50 5 km V 14.4. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M55 5 km V 14.4. Matti Pesälä 1959 Kortelan Ryhti
M55 5 km V 14.4. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 14.4. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km V 14.4. Arto Minkkinen 1959 Suomussalmen Rasti
M55 5 km V 14.4. Veikko Mannermaa 1960 Utajärven Urheilijat
M60 3 km V 14.4. Reijo Isola 1956 Iin Hiihtoseura
M60 3 km V 14.4. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 3 km V 14.4. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 3 km V 14.4. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M60 3 km V 14.4. Seppo Pajuniva 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M60 3 km V 14.4. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M60 3 km V 14.4. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 3 km V 14.4. Kalevi Heinikoski 1947 Iin Hiihtoseura
M65 3 km V 14.4. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 3 km V 14.4. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M65 3 km V 14.4. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M8 1 km V 14.4. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M8 1 km V 14.4. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M8 1 km V 14.4. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M8 1 km V 14.4. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 14.4. Kent Lindholm 2009 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M8 1 km V 14.4. Arno Meskus 2009 Metsä-Veikot 85
M8 1 km V 14.4. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M8 1 km V 14.4. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
MYL 10 km V 14.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 14.4. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 14.4. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 14.4. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Matias Tiiro 1993 Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 14.4. Topias Tyni 1994 Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 14.4. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 14.4. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 10 km V 14.4. Pauli Mäkelä 1996 Vetelin Urheilijat
N10 2 km V 14.4. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 14.4. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 14.4. Satu Komu 2008 Iisalmen Visa
N10 2 km V 14.4. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 14.4. Ulla Klemetti 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 14.4. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N10 2 km V 14.4. Essi Huitsi 2007 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Linda Puskala 2007 Saloisten Reipas
N10 2 km V 14.4. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N10 2 km V 14.4. Elsa Kairikko 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Helinä Niskanen 2007 Suomussalmen Rasti
N10 2 km V 14.4. Helmi-Lilja Niskanen 2008 Suomussalmen Rasti
N12 2 km V 14.4. Karoliina Koski 2005 Hyrynsalmen Isku
N12 2 km V 14.4. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N12 2 km V 14.4. Jenna Ellen Posio 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 14.4. Siiri Enojärvi 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 14.4. Anniina Hyvönen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Niina Rokolampi 2006 Metsä-Veikot 85
N12 2 km V 14.4. Taija Kivelä 2005 Metsä-Veikot 85
N12 2 km V 14.4. Oona Latomaa 2005 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Weera Karhumaa 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N12 2 km V 14.4. Elli Loukkaanhuhta 2005 Saloisten Reipas
N12 2 km V 14.4. Lotta Kairikko 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N14 3 km V 14.4. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 14.4. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 14.4. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 14.4. Sonja Annika Posio 2003 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km V 14.4. Leena Marjaana Rokolampi 2004 Metsä-Veikot 85
N14 3 km V 14.4. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N14 3 km V 14.4. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Wiivi Karhumaa 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Iina Koskela 2003 Perhon Kiri
N14 3 km V 14.4. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 14.4. Kiira Kiiskinen 2004 Sotkamon Jymy
N14 3 km V 14.4. Hilla Niskanen 2004 Suomussalmen Rasti
N14 3 km V 14.4. Annamaija Oinas 2003 Taivalkosken Kuohu
N14 3 km V 14.4. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.4. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N16 5 km V 14.4. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 5 km V 14.4. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N16 5 km V 14.4. Jonna Buller 2002 Metsä-Veikot 85
N16 5 km V 14.4. Mette Lindholm 2002 One Way Pro Team
N16 5 km V 14.4. Loviisa Löytynoja 2001 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 14.4. Milla Huusko 2002 Ristijärven Pyry
N16 5 km V 14.4. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N16 5 km V 14.4. Essi Tyynelä 2002 Vetelin Urheilijat
N18 5 km V 14.4. Aino-Maria Linna 2000 Haapaveden Urheilijat
N18 5 km V 14.4. Tiia Kauppinen 1999 Juvan Urheilijat
N18 5 km V 14.4. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km V 14.4. Janina Vohlakari 2000 Kuusamon Erä-Veikot
N18 5 km V 14.4. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N18 5 km V 14.4. Johanna Salonpää 2000 Oulaisten Huima
N18 5 km V 14.4. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N18 5 km V 14.4. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 5 km V 14.4. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N20 5 km V 14.4. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km V 14.4. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N35 5 km V 14.4. Sanna-Maija Pohjanvesi 1982 Inarin Yritys
N35 5 km V 14.4. Johanna Lindholm 1973 One Way Pro Team
N45 5 km V 14.4. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 14.4. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km V 14.4. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N8 1 km V 14.4. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Saana Tuuli Posio 2009 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km V 14.4. Sanni Koivula 2009 Laihian Luja
N8 1 km V 14.4. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N8 1 km V 14.4. Ria Meskus 2010 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 14.4. Saana Rokolampi 2009 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 14.4. Venla Kivelä 2009 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 14.4. Julia Parkkila 2010 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Sofia Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 14.4. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N8 1 km V 14.4. Juulia Jarkko 2009 Saloisten Reipas
N8 1 km V 14.4. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 5 km V 14.4. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 14.4. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 14.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 14.4. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 14.4. Jonna Kelja 1987 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 14.4. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 14.4. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 14.4. Julia Nifakina 1985 Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 14.4. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 5 km V 14.4. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 14.4. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
M10 1 km V 15.4. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M10 1 km V 15.4. Severi Kantola 2007 Iin Hiihtoseura
M10 1 km V 15.4. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 1 km V 15.4. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1 km V 15.4. Miikka Kivelä 2008 Metsä-Veikot 85
M10 1 km V 15.4. Jesse Parkkila 2007 Oulun Hiihtoseura
M10 1 km V 15.4. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M10 1 km V 15.4. Lauri Korpela 2008 Saloisten Reipas
M10 1 km V 15.4. Olli Loukkaanhuhta 2007 Saloisten Reipas
M10 1 km V 15.4. Luukas Näsi 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 15.4. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 15.4. Johannes Kääriö 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M12 1 km V 15.4. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M12 1 km V 15.4. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M12 1 km V 15.4. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M12 1 km V 15.4. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M12 1 km V 15.4. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M12 1 km V 15.4. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M12 1 km V 15.4. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M12 1 km V 15.4. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M12 1 km V 15.4. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M12 1 km V 15.4. Isac Lindholm 2006 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M12 1 km V 15.4. Oskari Kivelä 2006 Metsä-Veikot 85
M12 1 km V 15.4. Eemeli Kuiri 2005 Oulun Hiihtoseura
M12 1 km V 15.4. Jooel Hannuksela 2005 Oulun Hiihtoseura
M12 1 km V 15.4. Rasmus Huhtamäki 2005 Pietarsaaren Hiihtäjät
M12 1 km V 15.4. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M14 2 km V 15.4. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M14 2 km V 15.4. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M14 2 km V 15.4. Aleksanteri Kantola 2004 Iin Hiihtoseura
M14 2 km V 15.4. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M14 2 km V 15.4. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M14 2 km V 15.4. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M14 2 km V 15.4. Eelis Karjalainen 2003 Kuusamon Erä-Veikot
M14 2 km V 15.4. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M14 2 km V 15.4. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 2 km V 15.4. Antti-Jussi Raappana 2003 Pudasjärven Urheilijat
M14 2 km V 15.4. Santtu Outila 2004 Pudasjärven Urheilijat
M14 2 km V 15.4. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 2 km V 15.4. Kalle Loukkaanhuhta 2003 Saloisten Reipas
M14 2 km V 15.4. Atte Kortehisto 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 2 km V 15.4. Veeti Kortehisto 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 2 km V 15.4. Aake Paavilainen 2003 Sulkavan Urheilijat 41
M16 3.3 km V 15.4. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 3.3 km V 15.4. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 3.3 km V 15.4. Eino Koivula 2001 Oulun Hiihtoseura
M16 3.3 km V 15.4. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M16 3.3 km V 15.4. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 3.3 km V 15.4. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M16 3.3 km V 15.4. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 3.3 km V 15.4. Miska Minkkinen 2002 Suomussalmen Rasti
M16 3.3 km V 15.4. Onni Mäkelä 2002 Vetelin Urheilijat
M16 3.3 km V 15.4. Otto Niittykoski 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 3.3 km V 15.4. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M18 3.3 km V 15.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 3.3 km V 15.4. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 3.3 km V 15.4. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M18 3.3 km V 15.4. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M18 3.3 km V 15.4. Juho Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M18 3.3 km V 15.4. Miro Minkkinen 1999 Metsä-Veikot 85
M18 3.3 km V 15.4. Oskari Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M18 3.3 km V 15.4. Wille Karhumaa 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 3.3 km V 15.4. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M18 3.3 km V 15.4. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M18 3.3 km V 15.4. Tuure Pesola 1999 Pyhäjärven Pohti
M20 3.3 km V 15.4. Remi Lindholm 1998 IF Minken
M20 3.3 km V 15.4. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
M20 3.3 km V 15.4. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 3.3 km V 15.4. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 3.3 km V 15.4. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 3.3 km V 15.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M20 3.3 km V 15.4. Joona Mäkelä 1998 Vetelin Urheilijat
M35 3.3 km V 15.4. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M35 3.3 km V 15.4. Pekka Seppänen 1973 Kangasalan Kisa
M35 3.3 km V 15.4. Joni Seppä 1980 Keuruun Kisailijat
M35 3.3 km V 15.4. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M45 2 km V 15.4. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M45 2 km V 15.4. Juha Harju 1968 IK Falken
M45 2 km V 15.4. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 2 km V 15.4. Karri Hietamäki 1969 Lapuan Virkiä
M45 2 km V 15.4. Pertti Kvist 1971 Posion Pyrintö
M45 2 km V 15.4. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M50 2 km V 15.4. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 2 km V 15.4. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 2 km V 15.4. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 2 km V 15.4. Juha Julkunen 1967 Keminsuun Kisa
M50 2 km V 15.4. Petri Kinnunen 1965 Metsä-Veikot 85
M50 2 km V 15.4. Pekka Ollikainen 1963 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 2 km V 15.4. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M55 2 km V 15.4. Matti Pesälä 1959 Kortelan Ryhti
M55 2 km V 15.4. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 2 km V 15.4. Arto Minkkinen 1959 Suomussalmen Rasti
M60 2 km V 15.4. Reijo Isola 1956 Iin Hiihtoseura
M60 2 km V 15.4. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 2 km V 15.4. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M60 2 km V 15.4. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M60 2 km V 15.4. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 2 km V 15.4. Kalevi Heinikoski 1947 Iin Hiihtoseura
M65 2 km V 15.4. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M65 2 km V 15.4. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M8 1 km V 15.4. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M8 1 km V 15.4. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M8 1 km V 15.4. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M8 1 km V 15.4. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 15.4. Kent Lindholm 2009 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M8 1 km V 15.4. Arno Meskus 2009 Metsä-Veikot 85
M8 1 km V 15.4. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M8 1 km V 15.4. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M8 1 km V 15.4. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
MYL 3.3 km V 15.4. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 3.3 km V 15.4. Matias Tiiro 1993 Metsä-Veikot 85
MYL 3.3 km V 15.4. Topias Tyni 1994 Metsä-Veikot 85
MYL 3.3 km V 15.4. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 3.3 km V 15.4. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 3.3 km V 15.4. Pauli Mäkelä 1996 Vetelin Urheilijat
N10 1 km V 15.4. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 1 km V 15.4. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 1 km V 15.4. Satu Komu 2008 Iisalmen Visa
N10 1 km V 15.4. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N10 1 km V 15.4. Ulla Klemetti 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N10 1 km V 15.4. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N10 1 km V 15.4. Essi Huitsi 2007 Oulun Hiihtoseura
N10 1 km V 15.4. Netta Hälinen 2007 Ristijärven Pyry
N10 1 km V 15.4. Linda Puskala 2007 Saloisten Reipas
N10 1 km V 15.4. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N10 1 km V 15.4. Helinä Niskanen 2007 Suomussalmen Rasti
N12 1 km V 15.4. Karoliina Koski 2005 Hyrynsalmen Isku
N12 1 km V 15.4. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N12 1 km V 15.4. Ellinoora Ojala 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1 km V 15.4. Jenna Ellen Posio 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1 km V 15.4. Anniina Hyvönen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 1 km V 15.4. Niina Rokolampi 2006 Metsä-Veikot 85
N12 1 km V 15.4. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N12 1 km V 15.4. Oona Latomaa 2005 Oulun Hiihtoseura
N12 1 km V 15.4. Weera Karhumaa 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 1 km V 15.4. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N12 1 km V 15.4. Ronja Kokko 2006 Pudasjärven Urheilijat
N12 1 km V 15.4. Elli Loukkaanhuhta 2005 Saloisten Reipas
N12 1 km V 15.4. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 1 km V 15.4. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 1 km V 15.4. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 1 km V 15.4. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N14 2 km V 15.4. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N14 2 km V 15.4. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N14 2 km V 15.4. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N14 2 km V 15.4. Sonja Annika Posio 2003 Kuusamon Erä-Veikot
N14 2 km V 15.4. Leena Marjaana Rokolampi 2004 Metsä-Veikot 85
N14 2 km V 15.4. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N14 2 km V 15.4. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N14 2 km V 15.4. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Wiivi Karhumaa 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Iina Koskela 2003 Perhon Kiri
N14 2 km V 15.4. Nella Hälinen 2004 Ristijärven Pyry
N14 2 km V 15.4. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N14 2 km V 15.4. Hilla Niskanen 2004 Suomussalmen Rasti
N14 2 km V 15.4. Annamaija Oinas 2003 Taivalkosken Kuohu
N14 2 km V 15.4. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 3.3 km V 15.4. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N16 3.3 km V 15.4. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 3.3 km V 15.4. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N16 3.3 km V 15.4. Jonna Buller 2002 Metsä-Veikot 85
N16 3.3 km V 15.4. Mette Lindholm 2002 One Way Pro Team
N16 3.3 km V 15.4. Loviisa Löytynoja 2001 Oulun Hiihtoseura
N16 3.3 km V 15.4. Milla Huusko 2002 Ristijärven Pyry
N16 3.3 km V 15.4. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N16 3.3 km V 15.4. Essi Tyynelä 2002 Vetelin Urheilijat
N18 3.3 km V 15.4. Aino-Maria Linna 2000 Haapaveden Urheilijat
N18 3.3 km V 15.4. Tiia Kauppinen 1999 Juvan Urheilijat
N18 3.3 km V 15.4. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 3.3 km V 15.4. Janina Vohlakari 2000 Kuusamon Erä-Veikot
N18 3.3 km V 15.4. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N18 3.3 km V 15.4. Johanna Salonpää 2000 Oulaisten Huima
N18 3.3 km V 15.4. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N18 3.3 km V 15.4. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 3.3 km V 15.4. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N20 3.3 km V 15.4. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 3.3 km V 15.4. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 3.3 km V 15.4. Salla Loukusa 1997 Metsä-Veikot 85
N35 3.3 km V 15.4. Sanna-Maija Pohjanvesi 1982 Inarin Yritys
N35 3.3 km V 15.4. Johanna Lindholm 1973 One Way Pro Team
N45 2 km V 15.4. Kaisa Ojala 1968 Kuusamon Erä-Veikot
N45 2 km V 15.4. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N45 2 km V 15.4. Sari Kettunen 1971 Yli-Iin Naseva
N8 1 km V 15.4. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km V 15.4. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N8 1 km V 15.4. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Saana Tuuli Posio 2009 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km V 15.4. Sanni Koivula 2009 Laihian Luja
N8 1 km V 15.4. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N8 1 km V 15.4. Ria Meskus 2010 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 15.4. Saana Rokolampi 2009 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 15.4. Venla Kivelä 2009 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 15.4. Julia Parkkila 2010 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Sofia Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 15.4. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N8 1 km V 15.4. Juulia Jarkko 2009 Saloisten Reipas
N8 1 km V 15.4. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 1 km V 15.4. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 3.3 km V 15.4. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 3.3 km V 15.4. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 3.3 km V 15.4. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 3.3 km V 15.4. Irina Nousiainen 1985 Keuruun Kisailijat
NYL 3.3 km V 15.4. Jonna Kelja 1987 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 3.3 km V 15.4. Julia Nifakina 1985 Metsä-Veikot 85
NYL 3.3 km V 15.4. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 3.3 km V 15.4. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu