FIS SM-kilpailut yleinen sarja/Suomen Cup -osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.4.2017-9.4.2017
Kilpailun alkamisajankohta la 8.4. 2017 13.00 ja su klo 9.4.2017 klo 9.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.3.17 20:59:59
Kilpailun nimi FIS SM-kilpailut yleinen sarja/Suomen Cup -osakilpailu
Kilpailun numero 200
Kilpailupaikka Ylitornio
Kilpailupaikan osoite Alkkulanrinne 7 95600 Ylitornio
Kilpailun luokitus SM-kilpailu,
Suomen Cup,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 08.04.2017
Sarja Matka
MYL V viesti 3 x 7.5 km
NYL V viesti 3 x 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 09.04.2017
SM-kilpailu. Fis -koodi pakollinen.
Sarja Matka
MYL V 50 km
NYL V 30 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Aavasaksan Urheilijat
Seuranumero 10342745
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.aavasaksanurheilijat.com/etusivu/SM2017/
Sähköposti
Ilmoittautumiset KILMO viimeistään pe 31.3. klo 21. HUOM! SM-kilpailussa FIS-koodi pakollinen osallistujilla!
Osanottomaksut Henkilökohtaiset matkat 30€/osallistuja, viestit 60€/joukkue
Pankki ja tilinro Aavasaksan Urheilijat IBAN FI59 1172 3000 1004 99
TD/TDA TD Jussi Prykäri / TDA Irina Terentjeva
Tiedustelut ja lisäinfo matti.salminen@evl.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatieltä 21
Majoitus http://www.aavasaksanurheilijat.com/etusivu/SM2017/majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Mitalit ja kunniapalkinnot jaetaan kilpailujen päätyttyä päivittäin kisakeskuksessa.
Muuta tietoa Kisakanslia Nuorisotalolla osoite Alkkulanraitti 33
Kaikki ajoluvat ja kilpailijanumerot jaetaan kisakansliasta.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 50 km V 9.4. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 50 km V 9.4. Matti Keskitalo 1993 Haapajärven Kiilat
MYL 50 km V 9.4. Risto Uusivirta 1992 Haapajärven Kiilat
MYL 50 km V 9.4. Tero Seppälä 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 50 km V 9.4. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 50 km V 9.4. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 50 km V 9.4. Rikhard Mäki-Heikkilä 1993 IF Femman
MYL 50 km V 9.4. Victor Lövdahl 1991 IF Femman
MYL 50 km V 9.4. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL 50 km V 9.4. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 50 km V 9.4. Matias Strandvall 1985 IF Minken
MYL 50 km V 9.4. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 50 km V 9.4. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 50 km V 9.4. Toni Ketelä 1988 IF Minken
MYL 50 km V 9.4. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 50 km V 9.4. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 50 km V 9.4. Hugo Karlström 1994 IF Åsarna
MYL 50 km V 9.4. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 50 km V 9.4. Johan Ahlvik 1987 IK Falken
MYL 50 km V 9.4. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 50 km V 9.4. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 50 km V 9.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 50 km V 9.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 50 km V 9.4. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL 50 km V 9.4. Johannes Leppänen 1992 Joensuun Kataja
MYL 50 km V 9.4. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
MYL 50 km V 9.4. Jussi Tauriainen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 50 km V 9.4. Harri Niemi 1990 Jämin Jänne
MYL 50 km V 9.4. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 50 km V 9.4. Mikko Loukkaanhuhta 1995 Jämin Jänne
MYL 50 km V 9.4. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL 50 km V 9.4. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 50 km V 9.4. Joni Mustonen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 50 km V 9.4. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 50 km V 9.4. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 50 km V 9.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 50 km V 9.4. Matti Aalto 1983 Keuruun Kisailijat
MYL 50 km V 9.4. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 50 km V 9.4. Juha-Pekka Lallukka 1979 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Ville Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Miika Haataja 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 50 km V 9.4. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Atte Kiskola 1992 Lammin Säkiä
MYL 50 km V 9.4. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 50 km V 9.4. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
MYL 50 km V 9.4. Esa Seppä 1979 Lempäälän Kisa
MYL 50 km V 9.4. Miika Kuronen 1981 Lieksan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Mika Piminäinen 1986 Lieksan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 50 km V 9.4. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 50 km V 9.4. Ilkka-Petri Välitalo 1986 Muurolan Kisaveikot
MYL 50 km V 9.4. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Heikki Palosaari 1986 Oulun Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Mikko Tuomaala 1989 Oulun Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Heikki Loukusa 1977 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Aki Kauppinen 1987 Pakilan Veto
MYL 50 km V 9.4. Heikki Korpela 1990 Pohti Skiteam
MYL 50 km V 9.4. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti Skiteam
MYL 50 km V 9.4. Joni Mäki 1995 Pohti Skiteam
MYL 50 km V 9.4. Juuso Haarala 1996 Pohti Skiteam
MYL 50 km V 9.4. Juuso Mäkelä 1994 Pohti Skiteam
MYL 50 km V 9.4. Miikka Kinnunen 1991 Pohti Skiteam
MYL 50 km V 9.4. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 50 km V 9.4. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
MYL 50 km V 9.4. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 50 km V 9.4. Iivo Niskanen 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Juuso Heiskanen 1995 Puijon Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 50 km V 9.4. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 50 km V 9.4. Juho-Matti Pekkala 1989 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 50 km V 9.4. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 50 km V 9.4. Miklas Sorvari 1986 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 50 km V 9.4. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
MYL 50 km V 9.4. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 50 km V 9.4. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 50 km V 9.4. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 50 km V 9.4. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 50 km V 9.4. Ville Tuukkanen 1985 Ski Jyväskylä
MYL 50 km V 9.4. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
MYL 50 km V 9.4. Antti Seppä 1976 Sonkajärven Pahka
MYL 50 km V 9.4. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 50 km V 9.4. Matias Tiiro 1993 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 50 km V 9.4. Topias Tyni 1994 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 50 km V 9.4. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 50 km V 9.4. Matti Hakala 1984 Tampereen Yritys
MYL 50 km V 9.4. Morten Priks 1990 Tampereen Yritys
MYL 50 km V 9.4. Otto Ruusunen 1994 Tampereen Yritys
MYL 50 km V 9.4. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 50 km V 9.4. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 50 km V 9.4. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 50 km V 9.4. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 50 km V 9.4. Niko Hakulinen 1994 Vehkalahden Veikot
MYL 50 km V 9.4. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 50 km V 9.4. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
MYL 50 km V 9.4. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 50 km V 9.4. Martti Jylhä 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 50 km V 9.4. Sami Jauhojärvi 1981 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 50 km V 9.4. Teemu Härkönen 1983 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 50 km V 9.4. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 50 km V 9.4. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Niina Mikkonen 1989 Aavasaksan Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Josefin Sandvik 1990 IF Brahe
NYL 30 km V 9.4. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 30 km V 9.4. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 30 km V 9.4. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 30 km V 9.4. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 30 km V 9.4. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 30 km V 9.4. Ronja Kainberg 1997 IF Åsarna
NYL 30 km V 9.4. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Krista Pärmäkoski 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 30 km V 9.4. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 30 km V 9.4. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 30 km V 9.4. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 30 km V 9.4. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 30 km V 9.4. Salla Koskela 1992 Keravan Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Kaisa Mäkäräinen 1983 Kontiolahden Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Mona-Liisa Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 30 km V 9.4. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Auli Kiskola 1995 Lammin Säkiä
NYL 30 km V 9.4. Aino-Kaisa Saarinen 1979 Lempäälän Kisa
NYL 30 km V 9.4. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 30 km V 9.4. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 30 km V 9.4. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 30 km V 9.4. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 30 km V 9.4. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Päivi Piminäinen 1990 Liperin Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Inka Komonen 1994 Nastolan Naseva
NYL 30 km V 9.4. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 30 km V 9.4. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Terttu Lappi 1986 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 30 km V 9.4. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 30 km V 9.4. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 30 km V 9.4. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 30 km V 9.4. Heli Heiskanen 1981 Team Skiers
NYL 30 km V 9.4. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 30 km V 9.4. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 30 km V 9.4. Kerttu Niskanen 1988 Vieremän Koitto
NYL 30 km V 9.4. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti
NYL 30 km V 9.4. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 30 km V 9.4. Marie Sippus 1986 Vörå IF