Pentik Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.3.2017-26.3.2017
Kilpailun alkamisajankohta Lauantai 25.3.2017 klo 17.00 ja Sunnuntai 26.3.2017 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 21.3.17 19:59:59
Kilpailun nimi Pentik Hiihdot
Kilpailun numero 193
Kilpailupaikka Posio
Kilpailupaikan osoite 25.3.2017 Kirinrinteentie 2 97900 Posio, 26.3.2017 Koulutie 2
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 25.03.2017
Matka kaikissa sarjoissa 2 km . 8 vuotiailla matka 1 km
Sarja Matka
MYL V 2 km
NYL V 2 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 2 km
N14 V 2 km
M16 V 2 km
N16 V 2 km
M18 V 2 km
N18 V 2 km
M20 V 2 km
N20 V 2 km
Kilpailupäivä 2: Su 26.03.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Posion Pyrintö
Seuranumero 10345438
Yhteyshenkilö Kari Karasti
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 152 882
GSM
Fax
WWW-osoite www.posionpyrinto.com
Sähköposti kari.karasti@netti.fi
Ilmoittautumiset 21.3.2017 klo 20.00 mennessä
Osanottomaksut 16 v. ja nuoremmat 15 Eur, muut sarjat 20 Eur
Pankki ja tilinro Op-Posio FI42 5359 0120 0132 69 Posion Pyrintö
TD/TDA TD Erkki Jääskeläinen Ounasvaaran Hiihtoseura 040 5852013
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Karasti 0400 152882
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 25.3. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 25.3. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M10 2 km V 25.3. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M12 2 km V 25.3. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M12 2 km V 25.3. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 2 km V 25.3. Niko Anttola 2003 Alatornion Pirkat
M14 2 km V 25.3. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M14 2 km V 25.3. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 2 km V 25.3. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 2 km V 25.3. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 2 km V 25.3. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 2 km V 25.3. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M16 2 km V 25.3. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M16 2 km V 25.3. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M16 2 km V 25.3. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M16 2 km V 25.3. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 2 km V 25.3. Teemu Pekkala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 2 km V 25.3. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M16 2 km V 25.3. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 2 km V 25.3. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 2 km V 25.3. Simeon Manninen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 2 km V 25.3. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
M20 2 km V 25.3. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
M20 2 km V 25.3. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M20 2 km V 25.3. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M8 1 km V 25.3. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 25.3. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
MYL 2 km V 25.3. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 2 km V 25.3. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 2 km V 25.3. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 2 km V 25.3. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 2 km V 25.3. Ville Karasti 1996 Posion Pyrintö
N10 2 km V 25.3. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 2 km V 25.3. Hanna Niskanen 2005 One Way Pro Team
N12 2 km V 25.3. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 25.3. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 25.3. Elina Kansanaho 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 25.3. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2 km V 25.3. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N14 2 km V 25.3. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N14 2 km V 25.3. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 2 km V 25.3. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 2 km V 25.3. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2 km V 25.3. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N16 2 km V 25.3. Jonna Buller 2002 Metsä-Veikot 85
N16 2 km V 25.3. Cecilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2 km V 25.3. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2 km V 25.3. Hanna Havela 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2 km V 25.3. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2 km V 25.3. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N18 2 km V 25.3. Ella Anttola 1999 Alatornion Pirkat
N18 2 km V 25.3. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N18 2 km V 25.3. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 2 km V 25.3. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 2 km V 25.3. Alisa Toivanen 1998 Karihaaran Visa
N20 2 km V 25.3. Jonna Niskanen 1997 One Way Pro Team
N8 1 km V 25.3. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N8 1 km V 25.3. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km V 25.3. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 2 km V 25.3. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 2 km V 25.3. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 2 km V 25.3. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 2 km V 25.3. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
M10 2 km V 26.3. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 26.3. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 26.3. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 26.3. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M10 2 km V 26.3. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M12 3 km V 26.3. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M12 3 km V 26.3. Veikka Mäki-Runsas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 26.3. Niko Anttola 2003 Alatornion Pirkat
M14 5 km V 26.3. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M14 5 km V 26.3. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M14 5 km V 26.3. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 26.3. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 26.3. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 26.3. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M16 5 km V 26.3. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M16 5 km V 26.3. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M16 5 km V 26.3. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M16 5 km V 26.3. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 26.3. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 26.3. Teemu Pekkala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 26.3. Miska Minkkinen 2002 Suomussalmen Rasti
M16 5 km V 26.3. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 26.3. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 26.3. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 10 km V 26.3. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 26.3. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km V 26.3. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
M20 10 km V 26.3. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M20 10 km V 26.3. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M35 10 km V 26.3. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M35 10 km V 26.3. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 26.3. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
M45 10 km V 26.3. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 10 km V 26.3. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 10 km V 26.3. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km V 26.3. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M50 5 km V 26.3. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 5 km V 26.3. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 26.3. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 26.3. Juha Julkunen 1967 Keminsuun Kisa
M50 5 km V 26.3. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M50 5 km V 26.3. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M55 5 km V 26.3. Arto Minkkinen 1959 Suomussalmen Rasti
M60 5 km V 26.3. Seppo Illikainen 1954 Haukiputaan Heitto
M60 5 km V 26.3. Reijo Isola 1956 Iin Hiihtoseura
M60 5 km V 26.3. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 26.3. Seppo Pajuniva 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M60 5 km V 26.3. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km V 26.3. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 5 km V 26.3. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km V 26.3. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M65 5 km V 26.3. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 26.3. Esko Koivula 1950 Taivalkosken Kuohu
M8 1 km V 26.3. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 26.3. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 26.3. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 10 km V 26.3. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 26.3. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 26.3. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 26.3. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 26.3. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 26.3. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 26.3. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 26.3. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 26.3. Ville Karasti 1996 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 26.3. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 26.3. Janne Orjasniemi 1987 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 26.3. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 26.3. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
N10 2 km V 26.3. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 26.3. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 26.3. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 26.3. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 26.3. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 26.3. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 3 km V 26.3. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N12 3 km V 26.3. Hanna Niskanen 2005 One Way Pro Team
N12 3 km V 26.3. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N12 3 km V 26.3. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 26.3. Elina Kansanaho 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 26.3. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 26.3. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 26.3. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 26.3. Weera Karhumaa 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 26.3. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N14 3 km V 26.3. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N14 3 km V 26.3. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 3 km V 26.3. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 26.3. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 26.3. Wiivi Karhumaa 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 26.3. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km V 26.3. Jonna Buller 2002 Metsä-Veikot 85
N16 5 km V 26.3. Cecilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 26.3. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 26.3. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 26.3. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N18 5 km V 26.3. Ella Anttola 1999 Alatornion Pirkat
N18 5 km V 26.3. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 26.3. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 26.3. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 26.3. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km V 26.3. Jonna Niskanen 1997 One Way Pro Team
N35 5 km V 26.3. Sanna-Maija Pohjanvesi 1982 Inarin Yritys
N35 5 km V 26.3. Maarit Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
N50 5 km V 26.3. Lilja Buller 1965 Metsä-Veikot 85
N8 1 km V 26.3. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N8 1 km V 26.3. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km V 26.3. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 5 km V 26.3. Janina Virta 1995 Inarin Yritys
NYL 5 km V 26.3. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 26.3. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 26.3. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 26.3. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
NYL 5 km V 26.3. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 26.3. Inka Komonen 1994 Nastolan Naseva
NYL 5 km V 26.3. Henna Kallunki 1993 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 5 km V 26.3. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 26.3. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 26.3. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 26.3. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu