FIS 57. Ainiovaaran Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.4.2017
Kilpailun alkamisajankohta 17.4.2017 klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.4.17 23:59:59
Kilpailun nimi FIS 57. Ainiovaaran Hiihdot
Kilpailun numero 207
Kilpailupaikka Ylitornio
Kilpailupaikan osoite Alkkulanrinne 7 Ylitornio
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ma 17.04.2017
Kilpailu on 21. Tornionlaakson Hiihtocupin päätösosakilpailu. FIS-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1.5 km
N8 V 1.5 km
M10 V 1.5 km
N10 V 1.5 km
M12 V 1.5 km
N12 V 1.5 km
M14 V 2.5 km
N14 V 2.5 km
M16 V 5 km
N16 V 2.5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
M9 V 1.5 km
N9 V 1.5 km
M11 V 1.5 km
N11 V 1.5 km
M13 V 2.5 km
N13 V 2.5 km
M15 V 5 km
N15 V 2.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Aavasaksan Urheilijat
Seuranumero 10342745
Yhteyshenkilö Matti Salminen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 970 7537
GSM
Fax
WWW-osoite www.aavasaksanurheilijat.com
Sähköposti matti.salminen@evl.fi
Ilmoittautumiset KILMO 7.4. klo 24 mennessä, ulkomaalaiset sähköpostilla 7.4. klo 16 mennessä matti.salminen@evl.fi
Osanottomaksut 16 vuotta nuoremmat 15€, muut 20€
Pankki ja tilinro Nordea IBAN FI59 1172 3000 1004 99 SWIFT NDEAFIHH Aavasaksan Urheilijat
TD/TDA TD Eero Sandgren
TDA Jani Vestenius
Tiedustelut ja lisäinfo matti.salminen@evl.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatieltä 21
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako 12 v ja nuoremmat kaikki palkitaan veteraanisarjoissa 3 parasta muissa 6 parasta. Palkintojen jako kisakeskuksessa.
Muuta tietoa Tornionlaaksossa hiihdetään pääsiäisen aikaan 14.4. 77. Alatornion Kisat, 15.4. Kemin hiihdot, 16.4. Ylläksen Kisat ja 17.4. 57. Ainiovaaran Hiihdot. Tornionlaakso CUP on neljän osakilpailun CUP-kisa. Jokainen osakilpailu on myös erillinen oma kilpailu.
CUPin parhaat palkitaan CUP pokaalein. Lisäksi M/N ja N/M20 voittajat 800€:n stipendillä sekä M/N18 voittaja 400€:n stipendillä
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km V 17.4. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M10 1.5 km V 17.4. Elmeri Helander 2007 Karihaaran Visa
M10 1.5 km V 17.4. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M10 1.5 km V 17.4. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M10 1.5 km V 17.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M10 1.5 km V 17.4. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M10 1.5 km V 17.4. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M10 1.5 km V 17.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M11 1.5 km V 17.4. Veikka Mäki-Runsas 2006 Karihaaran Visa
M11 1.5 km V 17.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M11 1.5 km V 17.4. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M11 1.5 km V 17.4. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M12 1.5 km V 17.4. Benjamin Sandnäs 2005 IF Brahe
M12 1.5 km V 17.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 17.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 17.4. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 17.4. Kasper Kähkönen 2005 One Way Pro Team
M12 1.5 km V 17.4. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 1.5 km V 17.4. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M13 2.5 km V 17.4. Julius Aho 2004 Espoon Hiihtoseura
M13 2.5 km V 17.4. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M13 2.5 km V 17.4. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M13 2.5 km V 17.4. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 2.5 km V 17.4. Miika Muotka 2004 Muonion Kiri
M13 2.5 km V 17.4. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 2.5 km V 17.4. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 2.5 km V 17.4. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M13 2.5 km V 17.4. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 2.5 km V 17.4. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M14 2.5 km V 17.4. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 17.4. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 17.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M14 2.5 km V 17.4. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 2.5 km V 17.4. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
M15 5 km V 17.4. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 5 km V 17.4. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 5 km V 17.4. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M15 5 km V 17.4. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M15 5 km V 17.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M15 5 km V 17.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 17.4. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M15 5 km V 17.4. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 17.4. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M16 5 km V 17.4. Santeri Koivisto 2001 Kuhmo-Ski
M16 5 km V 17.4. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M16 5 km V 17.4. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M16 5 km V 17.4. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 17.4. Teemu Pekkala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 17.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 10 km V 17.4. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 17.4. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 17.4. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M18 10 km V 17.4. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 17.4. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.4. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 10 km V 17.4. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
M20 10 km V 17.4. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 17.4. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
M20 10 km V 17.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 10 km V 17.4. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km V 17.4. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 10 km V 17.4. Janne Vasenius 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
M35 10 km V 17.4. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 17.4. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 17.4. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 17.4. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 5 km V 17.4. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M55 5 km V 17.4. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M55 5 km V 17.4. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M65 5 km V 17.4. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km V 17.4. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M65 5 km V 17.4. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M8 1.5 km V 17.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M8 1.5 km V 17.4. Jesper Torkell 2010 Keminsuun Kisa
M8 1.5 km V 17.4. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M8 1.5 km V 17.4. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
M8 1.5 km V 17.4. Lassi Nurmela 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1.5 km V 17.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1.5 km V 17.4. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M9 1.5 km V 17.4. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M9 1.5 km V 17.4. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Karihaaran Visa
M9 1.5 km V 17.4. Niko Vestenius 2008 Karihaaran Visa
M9 1.5 km V 17.4. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1.5 km V 17.4. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1.5 km V 17.4. Onni Hirsivaara 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1.5 km V 17.4. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M9 1.5 km V 17.4. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
MYL 10 km V 17.4. Teemu Salminen 1990 Aavasaksan Urheilijat
MYL 10 km V 17.4. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 17.4. Taavi Lehemaa 1993 Hartolan Voima
MYL 10 km V 17.4. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 17.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 17.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 17.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 17.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 17.4. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 17.4. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 17.4. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 17.4. Jouni Pitkänen 1994 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km V 17.4. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 17.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
N10 1.5 km V 17.4. Anna Kerko 2007 IF Sibbo-Vargarna
N10 1.5 km V 17.4. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N10 1.5 km V 17.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N10 1.5 km V 17.4. Veera Niskanen 2007 Karihaaran Visa
N10 1.5 km V 17.4. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1.5 km V 17.4. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1.5 km V 17.4. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1.5 km V 17.4. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N11 1.5 km V 17.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N11 1.5 km V 17.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N11 1.5 km V 17.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N11 1.5 km V 17.4. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1.5 km V 17.4. Nella-Riina Heikka 2005 Aavasaksan Kisa
N12 1.5 km V 17.4. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N12 1.5 km V 17.4. Hanna Kunnari 2005 Alatornion Pirkat
N12 1.5 km V 17.4. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N12 1.5 km V 17.4. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N12 1.5 km V 17.4. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N12 1.5 km V 17.4. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N12 1.5 km V 17.4. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N12 1.5 km V 17.4. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 1.5 km V 17.4. Viivi Raudasoja 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 1.5 km V 17.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N12 1.5 km V 17.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N12 1.5 km V 17.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N12 1.5 km V 17.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N12 1.5 km V 17.4. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N13 2.5 km V 17.4. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N13 2.5 km V 17.4. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N13 2.5 km V 17.4. Rebecca Sandnäs 2004 IF Brahe
N13 2.5 km V 17.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N13 2.5 km V 17.4. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N13 2.5 km V 17.4. Jessika Mäkipörhölä 2004 Karihaaran Visa
N13 2.5 km V 17.4. Sara Niskanen 2004 Karihaaran Visa
N13 2.5 km V 17.4. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 2.5 km V 17.4. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N13 2.5 km V 17.4. Mimi Johanna Nybacka 2004 Vähänkyrön Viesti
N13 2.5 km V 17.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N13 2.5 km V 17.4. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km V 17.4. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N14 2.5 km V 17.4. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N14 2.5 km V 17.4. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N14 2.5 km V 17.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N14 2.5 km V 17.4. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N14 2.5 km V 17.4. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N14 2.5 km V 17.4. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N14 2.5 km V 17.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N14 2.5 km V 17.4. Veera Korpi 2003 Kyrön Voima
N14 2.5 km V 17.4. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 2.5 km V 17.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 2.5 km V 17.4. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 17.4. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N15 2.5 km V 17.4. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 2.5 km V 17.4. Johanna Alanenpää 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 2.5 km V 17.4. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 2.5 km V 17.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N15 2.5 km V 17.4. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N15 2.5 km V 17.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N15 2.5 km V 17.4. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N15 2.5 km V 17.4. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 2.5 km V 17.4. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 2.5 km V 17.4. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N15 2.5 km V 17.4. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2.5 km V 17.4. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2.5 km V 17.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2.5 km V 17.4. Nita Paaso 2002 Sievin Sisu
N16 2.5 km V 17.4. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N16 2.5 km V 17.4. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N16 2.5 km V 17.4. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 17.4. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 5 km V 17.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 17.4. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N18 5 km V 17.4. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N18 5 km V 17.4. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N18 5 km V 17.4. Essi Kiviaho 2000 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 17.4. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N18 5 km V 17.4. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 17.4. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 17.4. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 17.4. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N20 5 km V 17.4. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
N20 5 km V 17.4. Jonna Niskanen 1997 Karihaaran Visa
N20 5 km V 17.4. Tuulia Kinnunen 1998 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 17.4. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 17.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1.5 km V 17.4. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N8 1.5 km V 17.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N8 1.5 km V 17.4. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 1.5 km V 17.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1.5 km V 17.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N8 1.5 km V 17.4. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1.5 km V 17.4. Venla Haavisto 2010 Sieppijärven Sisu
N9 1.5 km V 17.4. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N9 1.5 km V 17.4. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N9 1.5 km V 17.4. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N9 1.5 km V 17.4. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N9 1.5 km V 17.4. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N9 1.5 km V 17.4. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 17.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 17.4. Niina Mikkonen 1989 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 17.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 17.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 17.4. Johanna Heinänen 1989 Kuoreveden Kärki
NYL 5 km V 17.4. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 17.4. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 17.4. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 17.4. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 17.4. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura