FIS Kemin Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 15.4.2017
Kilpailun alkamisajankohta 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.4.17 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Kemin Hiihdot
Kilpailun numero 204
Kilpailupaikka Keminmaa
Kilpailupaikan osoite Kallinkankaantie 169, 94400 Keminmaa
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 15.04.2017
Torniolaakson Hihtocupin osakilpailu 2/4. FIS-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa.
Sarja Matka
MYL V 5 km
NYL V 3 km
M8 V 0.5 km
N8 V 0.5 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 1.5 km
N12 V 1.5 km
M14 V 2 km
N14 V 2 km
M16 V 3 km
N16 V 2 km
M18 V 5 km
N18 V 3 km
M20 V 5 km
N20 V 3 km
M35 V 5 km
N35 V 3 km
M45 V 3 km
N45 V 3 km
M55 V 3 km
M65 V 3 km
M9 V 0.5 km
N9 V 0.5 km
M11 V 1 km
N11 V 1 km
M13 V 1.5 km
N13 V 1.5 km
M15 V 3 km
N15 V 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Karihaaran Visa
Seuranumero 10348804
Yhteyshenkilö Aarne Suojärvi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.visaskiteam.fi
Sähköposti aarne.suojarvi@hsugroup.fi
Ilmoittautumiset KILMO 7.4. klo 24 mennessä, ulkomaalaiset sähköpostilla 7.4. klo 16 mennessä
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€, muut 20€
Pankki ja tilinro Danske Bank FI90 8000 2406 8968 10 Karihaaran Visa
TD/TDA Pertti Törmi / Simo Hannunen
Tiedustelut ja lisäinfo http://www.visaskiteam.fi/64
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus https://www.google.fi/maps/place/Kallinkankaantie+169,+Keminmaa/@65.8208652,24.5273672,14z/data=!4m2!3m1!1s0x45d535969d2f9bd3:0x883f9cc8214bd43a
Majoitus http://www.visaskiteam.fi/69
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa TORNIONLAAKSON HIIHTOCUP:
Tornionjokilaaksossa hiihdetään keväällä pääsiäisen aikaan 4 osakilpailun CUP-kisa.
14.04. FIS Alatornion hiihdot Keminmaa
15.04. FIS Kemin hiihdot Keminmaa
16.04. FIS Ylläksen hiihdot Ylläs
17.04. FIS Ainiovaaran hiihdot Ylitornio
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 15.4. Elias Kytölä 2007 Alajärven Ankkurit
M10 1 km V 15.4. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 15.4. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M10 1 km V 15.4. Arttu Kallio 2007 Kuivaniemen Yritys
M10 1 km V 15.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M10 1 km V 15.4. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M10 1 km V 15.4. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M10 1 km V 15.4. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M10 1 km V 15.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M11 1 km V 15.4. Melker Wikblom 2006 IF Brahe
M11 1 km V 15.4. Veikka Mäki-Runsas 2006 Karihaaran Visa
M11 1 km V 15.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M11 1 km V 15.4. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M11 1 km V 15.4. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M11 1 km V 15.4. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M12 1.5 km V 15.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 15.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 15.4. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 15.4. Kasper Kähkönen 2005 One Way Pro Team
M12 1.5 km V 15.4. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M13 1.5 km V 15.4. Julius Aho 2004 Espoon Hiihtoseura
M13 1.5 km V 15.4. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M13 1.5 km V 15.4. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M13 1.5 km V 15.4. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M13 1.5 km V 15.4. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 1.5 km V 15.4. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 1.5 km V 15.4. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M13 1.5 km V 15.4. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 2 km V 15.4. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M14 2 km V 15.4. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M14 2 km V 15.4. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M14 2 km V 15.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M14 2 km V 15.4. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 2 km V 15.4. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
M15 3 km V 15.4. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 3 km V 15.4. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 3 km V 15.4. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M15 3 km V 15.4. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M15 3 km V 15.4. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M15 3 km V 15.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M15 3 km V 15.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M15 3 km V 15.4. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M15 3 km V 15.4. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 3 km V 15.4. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 3 km V 15.4. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M16 3 km V 15.4. Santeri Koivisto 2001 Kuhmo-Ski
M16 3 km V 15.4. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M16 3 km V 15.4. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M16 3 km V 15.4. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 5 km V 15.4. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 5 km V 15.4. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 5 km V 15.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 5 km V 15.4. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M18 5 km V 15.4. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 5 km V 15.4. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 5 km V 15.4. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M18 5 km V 15.4. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 5 km V 15.4. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M18 5 km V 15.4. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 5 km V 15.4. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
M20 5 km V 15.4. Kimmo Hyvärinen 1998 Keminsuun Kisa
M20 5 km V 15.4. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
M20 5 km V 15.4. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 5 km V 15.4. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
M20 5 km V 15.4. Väinö Pääkkölä 1997 Sieppijärven Sisu
M20 5 km V 15.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 5 km V 15.4. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 5 km V 15.4. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 5 km V 15.4. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M45 3 km V 15.4. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 3 km V 15.4. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 3 km V 15.4. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 3 km V 15.4. Esa Wasenius 1960 Keminsuun Kisa
M55 3 km V 15.4. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M55 3 km V 15.4. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M65 3 km V 15.4. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 3 km V 15.4. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M65 3 km V 15.4. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M8 0.5 km V 15.4. Iisak Perkaus 2009 Alatornion Pirkat
M8 0.5 km V 15.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M8 0.5 km V 15.4. Lauri Kallio 2009 Kuivaniemen Yritys
M8 0.5 km V 15.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 0.5 km V 15.4. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M9 0.5 km V 15.4. Niila Perkaus 2008 Alatornion Pirkat
M9 0.5 km V 15.4. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M9 0.5 km V 15.4. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M9 0.5 km V 15.4. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Karihaaran Visa
M9 0.5 km V 15.4. Niko Vestenius 2008 Karihaaran Visa
M9 0.5 km V 15.4. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 0.5 km V 15.4. Onni Hirsivaara 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 0.5 km V 15.4. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M9 0.5 km V 15.4. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
MYL 5 km V 15.4. Teemu Salminen 1990 Aavasaksan Urheilijat
MYL 5 km V 15.4. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 5 km V 15.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 5 km V 15.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 5 km V 15.4. Janne Mäkinen 1996 Jämin Jänne
MYL 5 km V 15.4. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 5 km V 15.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 5 km V 15.4. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 5 km V 15.4. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 5 km V 15.4. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 5 km V 15.4. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 5 km V 15.4. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 5 km V 15.4. Jouni Pitkänen 1994 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 5 km V 15.4. Morten Priks 1990 Tampereen Yritys
MYL 5 km V 15.4. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 5 km V 15.4. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 5 km V 15.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
N10 1 km V 15.4. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N10 1 km V 15.4. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N10 1 km V 15.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N10 1 km V 15.4. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N10 1 km V 15.4. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N10 1 km V 15.4. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 15.4. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 15.4. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 15.4. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N11 1 km V 15.4. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N11 1 km V 15.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N11 1 km V 15.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N11 1 km V 15.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N11 1 km V 15.4. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1.5 km V 15.4. Julia Kytölä 2005 Alajärven Ankkurit
N12 1.5 km V 15.4. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N12 1.5 km V 15.4. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N12 1.5 km V 15.4. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N12 1.5 km V 15.4. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N12 1.5 km V 15.4. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N12 1.5 km V 15.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N12 1.5 km V 15.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N12 1.5 km V 15.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N12 1.5 km V 15.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N12 1.5 km V 15.4. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N13 1.5 km V 15.4. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N13 1.5 km V 15.4. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N13 1.5 km V 15.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N13 1.5 km V 15.4. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N13 1.5 km V 15.4. Jessika Mäkipörhölä 2004 Karihaaran Visa
N13 1.5 km V 15.4. Minttu Hallikainen 2004 Karihaaran Visa
N13 1.5 km V 15.4. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N13 1.5 km V 15.4. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 1.5 km V 15.4. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N13 1.5 km V 15.4. Mimi Johanna Nybacka 2004 Vähänkyrön Viesti
N13 1.5 km V 15.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N13 1.5 km V 15.4. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 2 km V 15.4. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N14 2 km V 15.4. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N14 2 km V 15.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N14 2 km V 15.4. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N14 2 km V 15.4. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N14 2 km V 15.4. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N14 2 km V 15.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N14 2 km V 15.4. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 2 km V 15.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2 km V 15.4. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N15 2 km V 15.4. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 2 km V 15.4. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N15 2 km V 15.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N15 2 km V 15.4. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N15 2 km V 15.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N15 2 km V 15.4. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N15 2 km V 15.4. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N15 2 km V 15.4. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Hanna Havela 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 2 km V 15.4. Nita Paaso 2002 Sievin Sisu
N16 2 km V 15.4. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N16 2 km V 15.4. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N16 2 km V 15.4. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N16 2 km V 15.4. Hilla Lehtola 2001 Oulaisten Huima
N16 2 km V 15.4. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N16 2 km V 15.4. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N16 2 km V 15.4. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N18 3 km V 15.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 3 km V 15.4. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N18 3 km V 15.4. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N18 3 km V 15.4. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 3 km V 15.4. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N18 3 km V 15.4. Essi Kiviaho 2000 Keminsuun Kisa
N18 3 km V 15.4. Eveliina Regina 1999 Keminsuun Kisa
N18 3 km V 15.4. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N18 3 km V 15.4. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 3 km V 15.4. Pinja Gärdström 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 3 km V 15.4. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 3 km V 15.4. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 3 km V 15.4. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 3 km V 15.4. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N20 3 km V 15.4. Jonna Niskanen 1997 Karihaaran Visa
N35 3 km V 15.4. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 3 km V 15.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 0.5 km V 15.4. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N8 0.5 km V 15.4. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N8 0.5 km V 15.4. Emma Kaunisto 2011 Karihaaran Visa
N8 0.5 km V 15.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N8 0.5 km V 15.4. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 0.5 km V 15.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 0.5 km V 15.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N9 0.5 km V 15.4. Enni Kulju 2008 Alatornion Pirkat
N9 0.5 km V 15.4. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N9 0.5 km V 15.4. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N9 0.5 km V 15.4. Enni Haataja 2008 Limingan Niittomiehet
N9 0.5 km V 15.4. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N9 0.5 km V 15.4. Aino Koskinen 2008 Ylöjärven Ryhti
N9 0.5 km V 15.4. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
NYL 3 km V 15.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 3 km V 15.4. Niina Mikkonen 1989 Aavasaksan Urheilijat
NYL 3 km V 15.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 3 km V 15.4. Johanna Heinänen 1989 Kuoreveden Kärki
NYL 3 km V 15.4. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 3 km V 15.4. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 3 km V 15.4. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 3 km V 15.4. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 3 km V 15.4. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 3 km V 15.4. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu