FIS Alatornion Kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.4.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.4.17 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Alatornion Kisat
Kilpailun numero 202
Kilpailupaikka Keminmaa
Kilpailupaikan osoite Kallinkankaantie 169, 94400 KEMINMAA
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 14.04.2017
FIS-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
M9 V 1 km
N9 V 1 km
M11 V 2 km
N11 V 2 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Alatornion Pirkat
Seuranumero 10344015
Yhteyshenkilö Teppo Lämsä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 191 108
GSM
Fax
WWW-osoite www.alatornionpirkat.com
Sähköposti teppo.lamsa@luukku.com
Ilmoittautumiset KILMO 7.4.2017 klo 24 mennessä. Ulkomaalaiset 7.4 klo 16.00 mennessä s-postilla teppo.lamsa@luukku.com
Osanottomaksut 16 v ja nuoremmat 15 euroa, muut 20 euroa
Pankki ja tilinro IBAN FI54 5475 2840 0210 35 Alatornion Pirkat
TD/TDA TD Pertti Törni
TDA Simo Hannunen
Tiedustelut ja lisäinfo teppo.lamsa@luukku.com tai 0400 191 108
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus https://www.google.fi/maps/place/Kallinkankaantie+169,+Keminmaa/@65.8208652,24.5273672,14z/data=!4m2!3m1!1s0x45d535969d2f9bd3:0x883f9cc8214bd43a
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojen jako: 8-9 v klo 12.00, 10-12 v klo 13.00, 13-16 v klo 15.00. Loput sarjat kilpailun päättymisen jälkeen.
Muuta tietoa TORNIONLAAKSON HIIHTOCUP:
Tornion jokilaaksossa hiihdetään keväällä pääsiäisen aikaan 4 osakilpailun CUP-kisa.
14.04. FIS Alatornion hiihdot Keminmaa
15.04. FIS Kemin hiihdot Keminmaa
16.04. FIS Ylläksen hiihdot Ylläs
17.04. FIS Ainiovaaran hiihdot Ylitornio

Cupin parhaat palkitaan Cup-pokaalein. Lisäksi M/N ja N20/M20 voittajat saavat 800 euron stipendit sekä M18/N18 voittajat 400 euron stipendit.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 14.4. Elias Kytölä 2007 Alajärven Ankkurit
M10 2 km V 14.4. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 14.4. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M10 2 km V 14.4. Arttu Kallio 2007 Kuivaniemen Yritys
M10 2 km V 14.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 14.4. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M10 2 km V 14.4. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M10 2 km V 14.4. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M10 2 km V 14.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M11 2 km V 14.4. Melker Wikblom 2006 IF Minken
M11 2 km V 14.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M11 2 km V 14.4. Veikka Mäki-Runsas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km V 14.4. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M11 2 km V 14.4. Eemil Koskinen 2006 Ylöjärven Ryhti
M11 2 km V 14.4. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M12 2 km V 14.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M12 2 km V 14.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M12 2 km V 14.4. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M12 2 km V 14.4. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M12 2 km V 14.4. Kasper Kähkönen 2005 One Way Pro Team
M12 2 km V 14.4. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M13 3 km V 14.4. Julius Aho 2004 Espoon Hiihtoseura
M13 3 km V 14.4. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M13 3 km V 14.4. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M13 3 km V 14.4. Konsta Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M13 3 km V 14.4. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 14.4. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 3 km V 14.4. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 3 km V 14.4. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M13 3 km V 14.4. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 3 km V 14.4. Niko Anttola 2003 Alatornion Pirkat
M14 3 km V 14.4. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M14 3 km V 14.4. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M14 3 km V 14.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 14.4. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 14.4. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
M15 5 km V 14.4. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 5 km V 14.4. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 5 km V 14.4. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M15 5 km V 14.4. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M15 5 km V 14.4. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M15 5 km V 14.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M15 5 km V 14.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 14.4. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M15 5 km V 14.4. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 5 km V 14.4. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M15 5 km V 14.4. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 14.4. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M16 5 km V 14.4. Santeri Koivisto 2001 Kuhmo-Ski
M16 5 km V 14.4. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M16 5 km V 14.4. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M16 5 km V 14.4. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 14.4. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 10 km V 14.4. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 14.4. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 14.4. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 14.4. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 14.4. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 14.4. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M18 10 km V 14.4. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 14.4. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M18 10 km V 14.4. Johannes Vuorela 2000 Ylistaron Kilpa-Veljet
M20 10 km V 14.4. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
M20 10 km V 14.4. Kimmo Hyvärinen 1998 Keminsuun Kisa
M20 10 km V 14.4. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 14.4. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 14.4. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
M20 10 km V 14.4. Väinö Pääkkölä 1997 Sieppijärven Sisu
M20 10 km V 14.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 10 km V 14.4. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km V 14.4. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 10 km V 14.4. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M35 10 km V 14.4. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 14.4. Mika Mörsäri 1971 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 14.4. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 14.4. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 14.4. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 14.4. Esa Wasenius 1960 Keminsuun Kisa
M55 5 km V 14.4. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M55 5 km V 14.4. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M65 5 km V 14.4. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km V 14.4. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M65 5 km V 14.4. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M8 1 km V 14.4. Iisak Perkaus 2009 Alatornion Pirkat
M8 1 km V 14.4. Olli Halkola 2009 Alatornion Pirkat
M8 1 km V 14.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M8 1 km V 14.4. Lauri Kallio 2009 Kuivaniemen Yritys
M8 1 km V 14.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1 km V 14.4. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M9 1 km V 14.4. Niila Perkaus 2008 Alatornion Pirkat
M9 1 km V 14.4. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M9 1 km V 14.4. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M9 1 km V 14.4. Niko Vestenius 2008 Karihaaran Visa
M9 1 km V 14.4. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 14.4. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 14.4. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 14.4. Onni Hirsivaara 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 14.4. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M9 1 km V 14.4. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
MYL 10 km V 14.4. Teemu Salminen 1990 Aavasaksan Urheilijat
MYL 10 km V 14.4. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 14.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 14.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 14.4. Janne Mäkinen 1996 Jämin Jänne
MYL 10 km V 14.4. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 14.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 14.4. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 14.4. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 14.4. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 14.4. Jouni Pitkänen 1994 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 14.4. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N10 2 km V 14.4. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N10 2 km V 14.4. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N10 2 km V 14.4. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 14.4. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 14.4. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N11 2 km V 14.4. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N11 2 km V 14.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N11 2 km V 14.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N11 2 km V 14.4. Elina Kansanaho 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N11 2 km V 14.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 14.4. Julia Kytölä 2005 Alajärven Ankkurit
N12 2 km V 14.4. Hanna Kunnari 2005 Alatornion Pirkat
N12 2 km V 14.4. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N12 2 km V 14.4. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N12 2 km V 14.4. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N12 2 km V 14.4. Hanna Niskanen 2005 One Way Pro Team
N12 2 km V 14.4. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 14.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 14.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N12 2 km V 14.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N12 2 km V 14.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N12 2 km V 14.4. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N12 2 km V 14.4. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km V 14.4. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N13 3 km V 14.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N13 3 km V 14.4. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N13 3 km V 14.4. Jessika Mäkipörhölä 2004 Karihaaran Visa
N13 3 km V 14.4. Minttu Hallikainen 2004 Karihaaran Visa
N13 3 km V 14.4. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N13 3 km V 14.4. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N13 3 km V 14.4. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 14.4. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N13 3 km V 14.4. Mimi Johanna Nybacka 2004 Vähänkyrön Viesti
N13 3 km V 14.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N13 3 km V 14.4. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 14.4. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N14 3 km V 14.4. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N14 3 km V 14.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N14 3 km V 14.4. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N14 3 km V 14.4. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 14.4. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 14.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N14 3 km V 14.4. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 3 km V 14.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.4. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N15 3 km V 14.4. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 3 km V 14.4. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 3 km V 14.4. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N15 3 km V 14.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N15 3 km V 14.4. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N15 3 km V 14.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N15 3 km V 14.4. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N15 3 km V 14.4. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 3 km V 14.4. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 3 km V 14.4. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N15 3 km V 14.4. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N15 3 km V 14.4. Cecilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 14.4. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 14.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 14.4. Nita Paaso 2002 Sievin Sisu
N16 3 km V 14.4. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N16 3 km V 14.4. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N16 3 km V 14.4. Hilla Lehtola 2001 Oulaisten Huima
N16 3 km V 14.4. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 3 km V 14.4. Johanna Isojärvi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 3 km V 14.4. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N18 5 km V 14.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 14.4. Ella Anttola 1999 Alatornion Pirkat
N18 5 km V 14.4. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 14.4. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 14.4. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 14.4. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N18 5 km V 14.4. Essi Kiviaho 2000 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 14.4. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N18 5 km V 14.4. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 14.4. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 14.4. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 14.4. Emmi Lämsä 1998 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 14.4. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 14.4. Jonna Niskanen 1997 One Way Pro Team
N20 5 km V 14.4. Tuulia Kinnunen 1998 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 14.4. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 14.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 14.4. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km V 14.4. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N8 1 km V 14.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N8 1 km V 14.4. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km V 14.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km V 14.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N9 1 km V 14.4. Enni Kulju 2008 Alatornion Pirkat
N9 1 km V 14.4. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N9 1 km V 14.4. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N9 1 km V 14.4. Enni Haataja 2008 Limingan Niittomiehet
N9 1 km V 14.4. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N9 1 km V 14.4. Aino Koskinen 2008 Ylöjärven Ryhti
N9 1 km V 14.4. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 14.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 14.4. Niina Mikkonen 1989 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 14.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Johanna Heinänen 1989 Kuoreveden Kärki
NYL 5 km V 14.4. Aija Söyrinki 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.4. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula