Rullahiihdon SM-kilpailut

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 5.8.2017-6.8.2017
Kilpailun alkamisajankohta 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 3.8.17 15:59:59
Kilpailun nimi Rullahiihdon SM-kilpailut
Kilpailun numero 246
Kilpailupaikka Imatra
Kilpailupaikan osoite Ottelukatu 11, 55420 Imatra
Kilpailun luokitus SM-kilpailu,
Rullahiihtokilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 05.08.2017
Sarja Matka
MYL V sprintti (SM)
NYL V sprintti (SM)
M14 V sprintti
N14 V sprintti
M16 V sprintti
N16 V sprintti
M18 V sprintti
N18 V sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 06.08.2017
Takaa-ajo sprintin tulosten mukaan. MYL/NYL SM-arvo.
Sarja Matka
MYL V 24.8 km
NYL V 15.5 km
M14 V 9.3 km
N14 V 6.2 km
M16 V 15.5 km
N16 V 9.3 km
M18 V 24.8 km
N18 V 15.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Imatran Urheilijat
Seuranumero 10350122
Yhteyshenkilö Kari Ahonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.imatranurheilijat.fi
Sähköposti
Ilmoittautumiset To 3.8. klo 16 mennessä. Ilmoita sidetyyppi Kilmossa Fis-lokerossa Fis-koodin jälkeen (Salomon/Rottefella)
Osanottomaksut M/N YL 30€ ja juniorisarjat 20€
Pankki ja tilinro FI37 1038 3000 3205 70 Imatran Urheilijat
TD/TDA Jussi Prykäri TD,TDA on Jari Laukkanen
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Ahonen 0400 716 386 / kariolavi.ahonen@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Jukka Aallikko jukka.aallikko@imatrabasecamp.fi
Palkinnot ja palkintojen jako SM kilpailut: Mitalit + 1. 400€, 2. 200€ ja 3. 100€. Juniorisarjat: Hyvät tavarapalkinnot sääntöjen mukaiselle määrälle.
Muuta tietoa Sprintin bonussekunnit takaa-ajoa varten:
1st place = 60 seconds 16th place = 15 seconds
2nd place = 56 seconds 17th place = 14 seconds
3rd place = 52 seconds 18th place = 13 seconds
4th place = 48 seconds 19th place = 12 seconds
5th place = 44 seconds 20th place = 11 seconds
6th place = 42 seconds 21st place = 10 seconds
7th place = 40 seconds 22nd place = 9 seconds
8th place = 38 seconds 23rd place = 8 seconds
9th place = 36 seconds 24th place = 7 seconds
10th place = 34 seconds 25th place = 6 seconds
11th place = 32 seconds 26th place = 5 seconds
12th place = 30 seconds 27th place = 4 seconds
13th place = 18 seconds 28th place = 3 seconds
14th place = 17 seconds 29th place = 2 seconds
15th place = 16 seconds 30th place = 1 second
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 sprintti V 5.8. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 5.8. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 5.8. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 5.8. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 sprintti V 5.8. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M18 sprintti V 5.8. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 sprintti V 5.8. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M18 sprintti V 5.8. Väinö Kotro 2000 Kymin Koskenpojat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Antti Honkimaa 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti (SM) V 5.8. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL sprintti (SM) V 5.8. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Ville Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Tuomas Kotro 1993 Parkanon Urheilijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti (SM) V 5.8. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL sprintti (SM) V 5.8. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
MYL sprintti (SM) V 5.8. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti (SM) V 5.8. Juho Muhonen 1996 Ähtärin Urheilijat
MYL sprintti (SM) V 5.8. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 sprintti V 5.8. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 5.8. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 5.8. Heta Neuvonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 5.8. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 5.8. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 sprintti V 5.8. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 sprintti V 5.8. Noora Daavitsainen 2003 Mäntsälän Urheilijat
NYL sprintti (SM) V 5.8. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL sprintti (SM) V 5.8. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL sprintti (SM) V 5.8. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL sprintti (SM) V 5.8. Katri Mäkelä 1998 Imatran Urheilijat
NYL sprintti (SM) V 5.8. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat
NYL sprintti (SM) V 5.8. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL sprintti (SM) V 5.8. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti (SM) V 5.8. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL sprintti (SM) V 5.8. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti (SM) V 5.8. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti (SM) V 5.8. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
M14 9.3 km V 6.8. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M14 9.3 km V 6.8. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 9.3 km V 6.8. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 15.5 km V 6.8. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 24.8 km V 6.8. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M18 24.8 km V 6.8. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 24.8 km V 6.8. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M18 24.8 km V 6.8. Väinö Kotro 2000 Kymin Koskenpojat
MYL 24.8 km V 6.8. Antti Honkimaa 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 24.8 km V 6.8. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 24.8 km V 6.8. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 24.8 km V 6.8. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 24.8 km V 6.8. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 24.8 km V 6.8. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 24.8 km V 6.8. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 24.8 km V 6.8. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Ville Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Tuomas Kotro 1993 Parkanon Urheilijat
MYL 24.8 km V 6.8. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 24.8 km V 6.8. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 24.8 km V 6.8. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
MYL 24.8 km V 6.8. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 24.8 km V 6.8. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 6.2 km V 6.8. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 6.2 km V 6.8. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 6.2 km V 6.8. Heta Neuvonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 6.2 km V 6.8. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N14 6.2 km V 6.8. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 6.2 km V 6.8. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 6.2 km V 6.8. Noora Daavitsainen 2003 Mäntsälän Urheilijat
NYL 15.5 km V 6.8. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 15.5 km V 6.8. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 15.5 km V 6.8. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 15.5 km V 6.8. Katri Mäkelä 1998 Imatran Urheilijat
NYL 15.5 km V 6.8. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 15.5 km V 6.8. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 15.5 km V 6.8. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 15.5 km V 6.8. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 15.5 km V 6.8. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 15.5 km V 6.8. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu