Tour de Vuokatti

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 20.4.2018-21.4.2018
Kilpailun alkamisajankohta pe klo 17 ja la klo 10
Ilmoittautumisen eräpäivä 17.4.18 19:59:59
Kilpailun nimi Tour de Vuokatti
Kilpailun numero 175
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Vuokatti Sport, Opistontie 4, 88610 Vuokatti, hiihtostadion
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 20.04.2018
pe 20.4. klo 17:00 100 m sprintti opiston stadionilla. Huom! ilmoittautuminen on voimassa molemmille päiville automaattisesti, kun ilmoittaudut 1. kisapäivälle.
Sarja Matka
MYL V 0.1 km
NYL V 0.1 km
M14 V 0.1 km
N14 V 0.1 km
M16 V 0.1 km
N16 V 0.1 km
M18 V 0.1 km
N18 V 0.1 km
M20 V 0.1 km
N20 V 0.1 km
Kilpailupäivä 2: La 21.04.2018
La 21.4. klo 10:00 takaa-ajo, laskettelurinteen päällä maali
Sarja Matka
MYL V 5 km
NYL V 5 km
M14 V 5 km
N14 V 5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 5 km
N20 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vuokattisport Club
Seuranumero 11014959
Yhteyshenkilö Ann-Mary Ähtävä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 307 5759
GSM
Fax
WWW-osoite www.vuokattievents.fi
Sähköposti ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi 17.4. klo 20 mennessä, ilmoittaudutaan vain 1. päivälle, 2. pvä takaa-ajo
Osanottomaksut 30€/kilpailija, 14-16-vuotiaat 20€/kilpailija sis. 2 kilpailupäivää
Pankki ja tilinro Vuokattisport Club FI 54 8000 1979 3815 98
Tiedustelut ja lisäinfo http://vuokattievents.fi/tour-de-vuokatti-20--21-4-2018
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Vuokatti Sport, Opistontie 4, 88610 Vuokatti, hiihtostadion
Majoitus myyntipalvelu@vuokattisport.fi
Palkinnot ja palkintojen jako http://vuokattievents.fi/tour-de-vuokatti-20--21-4-2018
Muuta tietoa http://vuokattievents.fi/tour-de-vuokatti-20--21-4-2018

Huom! ilmoittautuminen on voimassa molemmille päiville automaattisesti, kun ilmoittaudut 1. kisapäivälle.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 0.1 km V 20.4. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M14 0.1 km V 20.4. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M14 0.1 km V 20.4. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M14 0.1 km V 20.4. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 0.1 km V 20.4. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 0.1 km V 20.4. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 0.1 km V 20.4. Atte Pelkonen 2006 Sotkamon Jymy
M14 0.1 km V 20.4. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 0.1 km V 20.4. Konsta Heikkinen 2009 Sotkamon Jymy
M14 0.1 km V 20.4. Otso Heikkinen 2004 Sotkamon Jymy
M14 0.1 km V 20.4. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M14 0.1 km V 20.4. William Welsby 2005 Sotkamon Jymy
M14 0.1 km V 20.4. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M14 0.1 km V 20.4. Kalle Boren 2006 Valtimon Vasama
M16 0.1 km V 20.4. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 0.1 km V 20.4. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 0.1 km V 20.4. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Jussi Hyytiäinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
M16 0.1 km V 20.4. Timi Heiskanen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Arttu Huovinen 2002 Puijon Hiihtoseura
M16 0.1 km V 20.4. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M16 0.1 km V 20.4. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M16 0.1 km V 20.4. Jarkko Lankinen 2002 Tampereen Pyrintö
M16 0.1 km V 20.4. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 0.1 km V 20.4. Ivar Thors 2002 Vörå IF
M16 0.1 km V 20.4. Ville Muhonen 2002 Ähtärin Urheilijat
M18 0.1 km V 20.4. Atte Kettunen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 0.1 km V 20.4. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 0.1 km V 20.4. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M18 0.1 km V 20.4. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 0.1 km V 20.4. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 0.1 km V 20.4. Wille Karhumaa 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 0.1 km V 20.4. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 0.1 km V 20.4. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M18 0.1 km V 20.4. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 0.1 km V 20.4. Rasmus Ähtävä 2001 Vuokattisport Club
M18 0.1 km V 20.4. Wenfu Yang 2000 Vuokattisport Club
M18 0.1 km V 20.4. Otto Niittykoski 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 0.1 km V 20.4. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 0.1 km V 20.4. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 0.1 km V 20.4. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 0.1 km V 20.4. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
M20 0.1 km V 20.4. Pyry Stevander 1999 Kuortaneen Kunto
M20 0.1 km V 20.4. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 0.1 km V 20.4. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
M20 0.1 km V 20.4. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
M20 0.1 km V 20.4. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km V 20.4. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 0.1 km V 20.4. Antti Raatikainen 1990 Iisalmen Visa
MYL 0.1 km V 20.4. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
MYL 0.1 km V 20.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 0.1 km V 20.4. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 0.1 km V 20.4. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL 0.1 km V 20.4. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 0.1 km V 20.4. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 0.1 km V 20.4. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km V 20.4. Shiwohen Yeersen 1990 Vuokattisport Club
N14 0.1 km V 20.4. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N14 0.1 km V 20.4. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 0.1 km V 20.4. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 0.1 km V 20.4. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 0.1 km V 20.4. Hilla Heikkinen 2007 Sotkamon Jymy
N14 0.1 km V 20.4. Hilla Niskanen 2004 Suomussalmen Rasti
N14 0.1 km V 20.4. Maija Boren 2004 Valtimon Vasama
N14 0.1 km V 20.4. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 0.1 km V 20.4. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 0.1 km V 20.4. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 0.1 km V 20.4. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 0.1 km V 20.4. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 0.1 km V 20.4. Pinja Koivisto 2002 Kortesjärven Järvi-Veikot
N16 0.1 km V 20.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 0.1 km V 20.4. Tuuli Raunio 2002 Kyrön Voima
N16 0.1 km V 20.4. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 0.1 km V 20.4. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 0.1 km V 20.4. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 0.1 km V 20.4. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N16 0.1 km V 20.4. Jianuo Li 2003 Vuokattisport Club
N16 0.1 km V 20.4. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 0.1 km V 20.4. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 0.1 km V 20.4. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 0.1 km V 20.4. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 0.1 km V 20.4. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 0.1 km V 20.4. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 0.1 km V 20.4. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 0.1 km V 20.4. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 0.1 km V 20.4. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 0.1 km V 20.4. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 0.1 km V 20.4. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
N20 0.1 km V 20.4. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 0.1 km V 20.4. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 0.1 km V 20.4. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
N20 0.1 km V 20.4. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km V 20.4. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
M14 5 km V 21.4. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M16 5 km V 21.4. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 21.4. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 21.4. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 21.4. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 21.4. Ivar Thors 2002 Vörå IF
M16 5 km V 21.4. Ville Muhonen 2002 Ähtärin Urheilijat
M18 5 km V 21.4. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
MYL 5 km V 21.4. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 5 km V 21.4. Timi Heiskanen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 5 km V 21.4. Wille Karhumaa 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 5 km V 21.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 5 km V 21.4. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL 5 km V 21.4. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
N16 5 km V 21.4. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 21.4. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 5 km V 21.4. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km V 21.4. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
NYL 5 km V 21.4. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura