FIS Härkösten Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.12.2017-10.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta 10.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 5.12.17 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Härkösten Hiihdot
Kilpailun numero 016
Kilpailupaikka Ristijärvi
Kilpailupaikan osoite Saukkovaarantie 12, 88400 Ristijärvi I. 560086 P. 7152394
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 09.12.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 3 km
M65 V 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 10.12.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 1 km
N10 P 1 km
M12 P 2 km
N12 P 2 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 3 km
M65 P 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ristijärven Pyry
Seuranumero 10345056
Yhteyshenkilö Arto Tolonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 515 7181
GSM
Fax
WWW-osoite www.ristijarvenpyry.fi
Sähköposti ripy.hiihto@gmail.com
Ilmoittautumiset 5.12.2017 klo 23.59 mennessä osoitteessa www.kilmo.fi For foreign competitors entrys by email lastest 5.12.2017 at 11.59 p.m. to email ripy.hiihto@gmail.com. FIS-sarjoissa ilmoitettava FIS-lisenssin numero
Osanottomaksut 20€/hlö/kisa, alle 16 v 15€ tilille ilmoittautumisen yhteydessä
Pankki ja tilinro FI34 5760 5120 006786 BIC: OKOYFIHH Ristijärven Pyry
TD/TDA TD Pertti Törmi, TDA Erkki Ryynänen
Tiedustelut ja lisäinfo +358 445 157181
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kilpailutoimisto/numerot, ruokailu Ristijärven taajamassa koulukeskuksessa os. Aholantie 28
Majoitus Tiedustelut +358 400 290728, saukonhiihto@gmail.com
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Suksien huoltopaikat huoltorakennuksessa kilpailualueella. Voitelutila 350 €/voitelutila / puolikas 200€ Varaukset Markku Mäkäräinen, +358 442 113100 markkuilmari8@gmail.com . Maksettava varauksen yhteydessä FI34 5760 5120 006786 BIC: OKOYFIHH
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 9.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 1 km V 9.12. Aatos Holmström 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 1 km V 9.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 1 km V 9.12. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 1 km V 9.12. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M10 1 km V 9.12. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M10 1 km V 9.12. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1 km V 9.12. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M10 1 km V 9.12. Jani Räisänen 2009 Suomussalmen Rasti
M12 2 km V 9.12. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 9.12. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km V 9.12. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M12 2 km V 9.12. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M12 2 km V 9.12. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 3 km V 9.12. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M14 3 km V 9.12. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 3 km V 9.12. Viljami Ylilauri 2004 Limingan Niittomiehet
M14 3 km V 9.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km V 9.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 3 km V 9.12. Anton Ingves 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 9.12. Mikko Pietarila 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 9.12. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 3 km V 9.12. Tuukka Tolkkinen 2005 Sotkamon Jymy
M14 3 km V 9.12. Hugo Back 2005 Vörå IF
M16 5 km V 9.12. Niko Anttola 2003 Alatornion Pirkat
M16 5 km V 9.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 9.12. Konsta Korhonen 2003 Kainuun Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Antti-Jussi Raappana 2003 Pudasjärven Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M16 5 km V 9.12. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 9.12. Miska Minkkinen 2002 Suomussalmen Rasti
M16 5 km V 9.12. Onni Mäkelä 2002 Vetelin Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M18 10 km V 9.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M18 10 km V 9.12. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 9.12. Christian Tarvonen 2001 IK Falken
M18 10 km V 9.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km V 9.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 10 km V 9.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 9.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 9.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 9.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km V 9.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 9.12. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 9.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 9.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 9.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 9.12. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 9.12. Ville Haverinen 2001 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 9.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Veikka Ylilauri 2001 Limingan Niittomiehet
M18 10 km V 9.12. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Roope Jokela 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km V 9.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km V 9.12. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 9.12. Matias Vaahtio 2001 Ulvilan Ura
M18 10 km V 9.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 9.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km V 9.12. Johannes Vuorela 2000 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 10 km V 9.12. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 9.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 9.12. Tuomas Ranto 1999 Haapaveden Urheilijat
M20 10 km V 9.12. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km V 9.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
M20 10 km V 9.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 10 km V 9.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 9.12. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 9.12. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 10 km V 9.12. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M20 10 km V 9.12. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
M20 10 km V 9.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Juho Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 9.12. Visa Joenperä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 9.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
M20 10 km V 9.12. Leo Rantahalvari 1999 One Way Pro Team
M20 10 km V 9.12. Niko Husu 1998 One Way Pro Team
M20 10 km V 9.12. Onni Rantahalvari 1999 One Way Pro Team
M20 10 km V 9.12. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Aarni Laakkonen 1998 Pakilan Veto
M20 10 km V 9.12. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km V 9.12. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 10 km V 9.12. Lassi Vaahtio 1998 Ulvilan Ura
M20 10 km V 9.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Jere Alen 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Ville Parantainen 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
M20 10 km V 9.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 10 km V 9.12. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km V 9.12. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 10 km V 9.12. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M35 10 km V 9.12. Heikki Turunen 1976 Leppävirran Viri
M35 10 km V 9.12. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 9.12. Pasi-Markus Mäkelä 1978 Sotkamon Jymy
M35 10 km V 9.12. Jukka Oikarinen 1981 Suomussalmen Rasti
M45 5 km V 9.12. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M45 5 km V 9.12. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M45 5 km V 9.12. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km V 9.12. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km V 9.12. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 5 km V 9.12. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M45 5 km V 9.12. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M45 5 km V 9.12. Ismo Parkkonen 1966 Virtain Urheilijat
M55 3 km V 9.12. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M55 3 km V 9.12. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M55 3 km V 9.12. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 3 km V 9.12. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M55 3 km V 9.12. Juha Hautaniemi 1960 Oulun Hiihtoseura
M55 3 km V 9.12. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 3 km V 9.12. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M65 3 km V 9.12. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 3 km V 9.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 3 km V 9.12. Keijo Tapio Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 3 km V 9.12. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M8 1 km V 9.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 9.12. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 9.12. Risto Uusivirta 1992 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 9.12. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 10 km V 9.12. Oscar Högnabba 1994 If Åsarna
MYL 10 km V 9.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 9.12. Joel Ikonen 1994 Ilomantsin Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 9.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 10 km V 9.12. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 9.12. Joni Mustonen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 9.12. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 9.12. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
MYL 10 km V 9.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 9.12. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Teemu Huhtala 1995 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 9.12. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 9.12. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 9.12. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 9.12. Samuli Ervasti 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 9.12. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 10 km V 9.12. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 9.12. Lauri Gummerus 1996 Nivalan Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Eero Kukkonen 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Jonne Seppänen 1991 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Jyri Uusitalo 1994 Pellon Ponsi
MYL 10 km V 9.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 9.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 9.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 9.12. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 9.12. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 9.12. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 9.12. Vilho Moilanen 1992 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 9.12. Perttu Hyvärinen 1991 Riistaveden Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 9.12. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 9.12. Lauri Peltoniemi 1995 Saloisten Reipas
MYL 10 km V 9.12. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 9.12. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 10 km V 9.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 9.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.12. Pauli Mäkelä 1996 Vetelin Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Juho Rönkkö 1995 Vieremän Koitto
MYL 10 km V 9.12. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 9.12. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 9.12. Viljami Kirjavainen 1996 Ähtärin Urheilijat
MYL 10 km V 9.12. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N10 1 km V 9.12. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 1 km V 9.12. Sandra Ingves 2009 Närpes Kraft Skidförening
N10 1 km V 9.12. Maija Tolonen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km V 9.12. Milla Tolonen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km V 9.12. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km V 9.12. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km V 9.12. Moona Mäkelä 2009 Sotkamon Jymy
N10 1 km V 9.12. Helmi-Lilja Niskanen 2008 Suomussalmen Rasti
N10 1 km V 9.12. Miia Räisänen 2008 Suomussalmen Rasti
N10 1 km V 9.12. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N12 2 km V 9.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Elina Kansanaho 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 9.12. Netta Hälinen 2007 Ristijärven Pyry
N12 2 km V 9.12. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N12 2 km V 9.12. Helinä Niskanen 2007 Suomussalmen Rasti
N14 3 km V 9.12. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 9.12. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km V 9.12. Erika Ingves 2005 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 9.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 9.12. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 9.12. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 9.12. Kiira Kiiskinen 2004 Sotkamon Jymy
N14 3 km V 9.12. Hilla Niskanen 2004 Suomussalmen Rasti
N14 3 km V 9.12. Jenna Räisänen 2005 Suomussalmen Rasti
N14 3 km V 9.12. Amanda Backlund 2004 Vörå IF
N14 3 km V 9.12. Antonia Sofia Helena Widd 2004 Vörå IF
N14 3 km V 9.12. Tindra Jansson 2004 Vörå IF
N14 3 km V 9.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 9.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 9.12. Aada Peltola 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 9.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 9.12. Iida-Liisa Kuokka 2002 Iisalmen Visa
N16 5 km V 9.12. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 5 km V 9.12. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 9.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 9.12. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 9.12. Veera Eveliina Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 9.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 9.12. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km V 9.12. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 9.12. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 9.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 9.12. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 9.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 9.12. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 9.12. Linnea Källbacka 2003 Vörå IF
N18 5 km V 9.12. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Aino-Maria Linna 2000 Haapaveden Urheilijat
N18 5 km V 9.12. Kaisa Keränen 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 9.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N18 5 km V 9.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 5 km V 9.12. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 5 km V 9.12. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km V 9.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 9.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 9.12. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 9.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N18 5 km V 9.12. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 5 km V 9.12. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Aino Huttunen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 9.12. Annina Virtanen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 9.12. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 9.12. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 9.12. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Hannele Rautiainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 5 km V 9.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 9.12. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 9.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 9.12. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 5 km V 9.12. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N20 5 km V 9.12. Ella Anttola 1999 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 9.12. Emmi Lämsä 1998 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 9.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 5 km V 9.12. Jenni Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Maija Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N20 5 km V 9.12. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 5 km V 9.12. Viivi Varjus 1999 Imatran Urheilijat
N20 5 km V 9.12. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 9.12. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5 km V 9.12. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km V 9.12. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km V 9.12. Sofia Pitkänen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km V 9.12. Jenni Kortelainen 1999 Leppävirran Viri
N20 5 km V 9.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km V 9.12. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Katriina Autti 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 9.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 9.12. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N35 5 km V 9.12. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 9.12. Nina Andersen 1974 Kuhmo-Ski
N35 5 km V 9.12. Salla Riikonen 1981 Leppävirran Viri
N45 5 km V 9.12. Teija Eskelinen 1961 Kainuun Hiihtoseura
N45 5 km V 9.12. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N45 5 km V 9.12. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N45 5 km V 9.12. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
N45 5 km V 9.12. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N8 1 km V 9.12. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km V 9.12. Aurora Kirjavainen 2010 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 9.12. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 5 km V 9.12. Tellervo Ranto 1996 Haapaveden Urheilijat
NYL 5 km V 9.12. Camilla Tuominen 1997 Hollolan Urheilijat -46
NYL 5 km V 9.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Maarit Korpi 1986 If Åsarna
NYL 5 km V 9.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 9.12. Anni Kaipainen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 5 km V 9.12. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km V 9.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km V 9.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 9.12. Essi Lotvonen 1993 Laitasaaren Veto
NYL 5 km V 9.12. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 9.12. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 9.12. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Noora Pursiainen 1996 Maaningan Mahti
NYL 5 km V 9.12. Salla Loukusa 1997 Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 9.12. Aija Söyrinki 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Maria Hiivala 1997 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 9.12. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 9.12. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 9.12. Salla Koskela 1992 Tammelan Ryske
NYL 5 km V 9.12. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 9.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 9.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula
NYL 5 km V 9.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
M10 1 km P 10.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 1 km P 10.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 1 km P 10.12. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 1 km P 10.12. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M10 1 km P 10.12. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M10 1 km P 10.12. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M12 2 km P 10.12. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km P 10.12. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km P 10.12. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M12 2 km P 10.12. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 3 km P 10.12. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 3 km P 10.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km P 10.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 3 km P 10.12. Anton Ingves 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km P 10.12. Mikko Pietarila 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km P 10.12. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 3 km P 10.12. Santtu Outila 2004 Pudasjärven Urheilijat
M14 3 km P 10.12. Tuukka Tolkkinen 2005 Sotkamon Jymy
M16 5 km P 10.12. Niko Anttola 2003 Alatornion Pirkat
M16 5 km P 10.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 5 km P 10.12. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km P 10.12. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M16 5 km P 10.12. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 10.12. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 10.12. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 10.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 10.12. Ilari Kansanaho 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km P 10.12. Antti-Jussi Raappana 2003 Pudasjärven Urheilijat
M16 5 km P 10.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M16 5 km P 10.12. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km P 10.12. Miska Minkkinen 2002 Suomussalmen Rasti
M16 5 km P 10.12. Onni Mäkelä 2002 Vetelin Urheilijat
M18 10 km P 10.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M18 10 km P 10.12. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km P 10.12. Christian Tarvonen 2001 IK Falken
M18 10 km P 10.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 10.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 10.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 10 km P 10.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 10.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 10.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 10.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km P 10.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M18 10 km P 10.12. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 10 km P 10.12. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km P 10.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km P 10.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km P 10.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km P 10.12. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km P 10.12. Ville Haverinen 2001 Kuhmo-Ski
M18 10 km P 10.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Eino Koivula 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km P 10.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km P 10.12. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km P 10.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 10 km P 10.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km P 10.12. Johannes Vuorela 2000 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 10 km P 10.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 10.12. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 10.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 10.12. Tuomas Ranto 1999 Haapaveden Urheilijat
M20 10 km P 10.12. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 10.12. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 10.12. August Högnabba 1998 If Åsarna
M20 10 km P 10.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 10.12. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 10.12. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km P 10.12. Miro Karppanen 1998 Kiteen Urheilijat
M20 10 km P 10.12. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M20 10 km P 10.12. Eppu Honkanen 1999 Lieksan Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Oskari Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 10 km P 10.12. Visa Joenperä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 10 km P 10.12. Niko Husu 1998 One Way Pro Team
M20 10 km P 10.12. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Aarni Laakkonen 1998 Pakilan Veto
M20 10 km P 10.12. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Tuure Pesola 1999 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km P 10.12. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 10 km P 10.12. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M20 10 km P 10.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Jere Alen 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Ville Parantainen 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 10.12. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
M35 10 km P 10.12. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km P 10.12. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 10 km P 10.12. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M45 5 km P 10.12. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M45 5 km P 10.12. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km P 10.12. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km P 10.12. Petri Kinnunen 1965 Metsä-Veikot 85
M45 5 km P 10.12. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 5 km P 10.12. Jani Oravamäki 1972 Oulun Hiihtoseura
M45 5 km P 10.12. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M45 5 km P 10.12. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M45 5 km P 10.12. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M55 3 km P 10.12. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M55 3 km P 10.12. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M55 3 km P 10.12. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M65 3 km P 10.12. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 3 km P 10.12. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 3 km P 10.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 3 km P 10.12. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 3 km P 10.12. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M8 1 km P 10.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km P 10.12. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.12. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 10 km P 10.12. Antti Honkimaa 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 10.12. Oscar Högnabba 1994 If Åsarna
MYL 10 km P 10.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 10.12. Joel Ikonen 1994 Ilomantsin Urheilijat
MYL 10 km P 10.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 10 km P 10.12. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 10.12. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 10.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 10.12. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 10.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 10.12. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 10.12. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 10.12. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 10.12. Samuli Ervasti 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 10.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 10.12. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.12. Matias Tiiro 1993 Metsä-Veikot 85
MYL 10 km P 10.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 10.12. Lauri Gummerus 1996 Nivalan Urheilijat
MYL 10 km P 10.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 10.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 10.12. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 10.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 10.12. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 10.12. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 10.12. Juho Halonen 1988 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 10.12. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 10.12. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 10.12. Perttu Hyvärinen 1991 Riistaveden Urheilijat
MYL 10 km P 10.12. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 10.12. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 10.12. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 10 km P 10.12. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 10 km P 10.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km P 10.12. Pauli Mäkelä 1996 Vetelin Urheilijat
MYL 10 km P 10.12. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 10.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 1 km P 10.12. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 1 km P 10.12. Sandra Ingves 2009 Närpes Kraft Skidförening
N10 1 km P 10.12. Maija Tolonen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km P 10.12. Milla Tolonen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km P 10.12. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km P 10.12. Helmi-Lilja Niskanen 2008 Suomussalmen Rasti
N10 1 km P 10.12. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N12 2 km P 10.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km P 10.12. Elina Kansanaho 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km P 10.12. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 2 km P 10.12. Helinä Niskanen 2007 Suomussalmen Rasti
N14 3 km P 10.12. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N14 3 km P 10.12. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km P 10.12. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 3 km P 10.12. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 10.12. Erika Ingves 2005 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km P 10.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km P 10.12. Eveliina Koistinen 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 10.12. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 10.12. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 10.12. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km P 10.12. Hilla Niskanen 2004 Suomussalmen Rasti
N14 3 km P 10.12. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 10.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 10.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 10.12. Aada Peltola 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 10.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km P 10.12. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 5 km P 10.12. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 10.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 10.12. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km P 10.12. Veera Eveliina Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N16 5 km P 10.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 10.12. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 10.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 10.12. Ada Haapakangas 2003 Pyhäjärven Pohti
N16 5 km P 10.12. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 10.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 10.12. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 10.12. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Aino-Maria Linna 2000 Haapaveden Urheilijat
N18 5 km P 10.12. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km P 10.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N18 5 km P 10.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 5 km P 10.12. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 5 km P 10.12. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km P 10.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.12. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N18 5 km P 10.12. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 5 km P 10.12. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Aino Huttunen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 10.12. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 10.12. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 10.12. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 10.12. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km P 10.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 10.12. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 10.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 10.12. Ella Anttola 1999 Alatornion Pirkat
N20 5 km P 10.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 5 km P 10.12. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N20 5 km P 10.12. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 5 km P 10.12. Viivi Varjus 1999 Imatran Urheilijat
N20 5 km P 10.12. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km P 10.12. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5 km P 10.12. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km P 10.12. Sofia Pitkänen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km P 10.12. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km P 10.12. Katriina Autti 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km P 10.12. Silja Saarela 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km P 10.12. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 10.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 10.12. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 10.12. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km P 10.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km P 10.12. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N35 5 km P 10.12. Nina Andersen 1974 Kuhmo-Ski
N45 5 km P 10.12. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N45 5 km P 10.12. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
N8 1 km P 10.12. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km P 10.12. Aurora Kirjavainen 2010 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km P 10.12. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 5 km P 10.12. Anni Kaipainen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 5 km P 10.12. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km P 10.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 10.12. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 10.12. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Noora Pursiainen 1996 Maaningan Mahti
NYL 5 km P 10.12. Salla Loukusa 1997 Metsä-Veikot 85
NYL 5 km P 10.12. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 10.12. Aija Söyrinki 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Heli Heiskanen 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km P 10.12. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 10.12. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km P 10.12. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km P 10.12. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km P 10.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula