FIS Kontiolahden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.11.2017-26.11.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.11.17 15:59:59
Kilpailun nimi FIS Kontiolahden Hiihdot
Kilpailun numero 009
Kilpailupaikka Kontiolahti
Kilpailupaikan osoite Napakympintie 24, 81100 Kontiolahti
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 25.11.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 26.11.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kontiolahden Urheilijat
Seuranumero 10348192
Yhteyshenkilö Jarno Lautamatti
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 043 218 0573
GSM
Fax
WWW-osoite www.biathlon-kontiolahti.fi
Sähköposti varaukset@biathlon-kontiolahti.fi
Ilmoittautumiset Ilmoittautuminen päättyy keskiviikkona 22.11.2017 kello 16.00. KILPAILUUN EI OTETA JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA!
Osanottomaksut 12-16-vuotiaat 20 euroa/kilpailija/kilpailu, muut 25 euroa/kilpailija/kilpailu.
Pankki ja tilinro NORDEA IBAN FI52 1040 3000 3096 29
TD/TDA TD Esa Ryynänen
TD-assistentti Ari-Pekka Pöyhönen
Tiedustelut ja lisäinfo Jarno Lautamatti 043 2180573, varaukset@biathlon-kontiolahti.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus http://www.biathlon-kontiolahti.fi/fi/kilpailut/ampumahiihto-ja-hiihtokilpailut/
Majoitus http://www.biathlon-kontiolahti.fi/fi/kilpailut/ampumahiihto-ja-hiihtokilpailut/
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojenjako molempina päivinä kisojen jälkeen kilpailukeskuksessa.
Muuta tietoa Tarkennettu kutsu Kontiolahden Urheilijoiden sivulla:
http://www.biathlon-kontiolahti.fi/fi/kilpailut/ampumahiihto-ja-hiihtokilpailut/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 3 km V 25.11. Henri Kaari 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 25.11. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 25.11. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M12 3 km V 25.11. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M12 3 km V 25.11. Tuukka Viinisalo 2006 Kontiolahden Urheilijat
M12 3 km V 25.11. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M12 3 km V 25.11. Aimo Parviainen 2006 Ristiinan Urheilijat
M14 5 km V 25.11. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km V 25.11. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 25.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 25.11. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 25.11. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km V 25.11. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km V 25.11. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km V 25.11. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km V 25.11. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M14 5 km V 25.11. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M14 5 km V 25.11. Erno Tietäväinen 2005 Tohmajärven Urheilijat
M16 5 km V 25.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5 km V 25.11. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M16 5 km V 25.11. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M16 5 km V 25.11. Mikael Juha Matti Kontturi 2003 Kontiolahden Urheilijat
M16 5 km V 25.11. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 25.11. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 25.11. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 25.11. Henri Heikkinen 2002 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 25.11. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M16 5 km V 25.11. Aaro Parviainen 2003 Ristiinan Urheilijat
M16 5 km V 25.11. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 25.11. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 25.11. Eemeli Tavi 2001 Kiteen Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Konsta Vanhanen 2000 Kiteen Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Timo Lonkainen 2000 Kiteen Urheilijat
M18 10 km V 25.11. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Leevi Hämäläinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 25.11. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
M20 15 km V 25.11. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M20 15 km V 25.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 15 km V 25.11. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km V 25.11. Miro Karppanen 1998 Kiteen Urheilijat
M20 15 km V 25.11. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M20 15 km V 25.11. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km V 25.11. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Leo Rantahalvari 1999 One Way Pro Team
M20 15 km V 25.11. Niko Husu 1998 One Way Pro Team
M20 15 km V 25.11. Onni Rantahalvari 1999 One Way Pro Team
M20 15 km V 25.11. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 15 km V 25.11. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Elias Liukka 1999 Tohmajärven Urheilijat
M20 15 km V 25.11. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km V 25.11. Antti Ahtiainen 1999 Vehkalahden Veikot
M45 5 km V 25.11. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M45 5 km V 25.11. Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M45 5 km V 25.11. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M50 5 km V 25.11. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M55 5 km V 25.11. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M55 5 km V 25.11. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km V 25.11. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 5 km V 25.11. Kari Nevalainen 1962 Vantaan Hiihtoseura
M65 5 km V 25.11. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 5 km V 25.11. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M65 5 km V 25.11. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km V 25.11. Jouko Kärki 1948 Leppävirran Urheilijat
M65 5 km V 25.11. Aimo Skukin 1952 Liperin Hiihtoseura
M65 5 km V 25.11. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km V 25.11. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 25.11. Aarne Vartiainen 1953 Simpeleen Urheilijat
M65 5 km V 25.11. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
MYL 15 km V 25.11. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 25.11. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 25.11. Joel Ikonen 1994 Ilomantsin Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Jarkko Sinkkonen 1992 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 15 km V 25.11. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 25.11. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL 15 km V 25.11. Johannes Leppänen 1992 Joensuun Kataja
MYL 15 km V 25.11. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Mikael Koivunen 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Teemu Huhtala 1995 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Kari Varis 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.11. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 25.11. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 25.11. Eppu Väänänen 1988 Kymin Koskenpojat
MYL 15 km V 25.11. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.11. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 25.11. Lauri Gummerus 1996 Nivalan Urheilijat
MYL 15 km V 25.11. Joel Sariola 1993 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.11. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.11. Morten Priks 1990 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km V 25.11. Juuso Heiskanen 1995 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.11. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 25.11. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 25.11. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 25.11. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.11. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL 15 km V 25.11. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 25.11. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N12 3 km V 25.11. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N12 3 km V 25.11. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km V 25.11. Menni Turunen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N12 3 km V 25.11. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 25.11. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 3 km V 25.11. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N14 3 km V 25.11. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 25.11. Pihla Pyykönen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 25.11. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 25.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 25.11. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km V 25.11. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 25.11. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km V 25.11. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km V 25.11. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 25.11. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N14 3 km V 25.11. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 25.11. Ansa Hakala 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 25.11. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 25.11. Veera Eveliina Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 25.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 25.11. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 25.11. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 25.11. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 25.11. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 25.11. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 25.11. Aino Veijalainen 2001 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km V 25.11. Nenna Lukkarinen 2000 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km V 25.11. Sara Naukkarinen 2000 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km V 25.11. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 25.11. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 25.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km V 25.11. Pinja Gärdström 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 25.11. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 25.11. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 25.11. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 5 km V 25.11. Iida-Sofia Korhonen 2000 Rautalammin Urheilijat
N18 5 km V 25.11. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N20 10 km V 25.11. Henriikka Rokkonen 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 10 km V 25.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N20 10 km V 25.11. Emma Hirvonen 1998 Kangasniemen Kalske
N20 10 km V 25.11. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 10 km V 25.11. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 10 km V 25.11. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 10 km V 25.11. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 10 km V 25.11. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km V 25.11. Aino Laamanen 1998 One Way Pro Team
N20 10 km V 25.11. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 10 km V 25.11. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km V 25.11. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km V 25.11. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N35 5 km V 25.11. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km V 25.11. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N45 5 km V 25.11. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km V 25.11. Teija Eskelinen 1961 Kainuun Hiihtoseura
N45 5 km V 25.11. Jonna Munter 1986 Kajaanin Hiihtäjät
NYL 10 km V 25.11. Riina Sorsa 1997 Enon Kisa-Pojat
NYL 10 km V 25.11. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 25.11. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 25.11. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 25.11. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 25.11. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.11. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.11. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.11. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.11. Santra Säde 1997 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 25.11. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.11. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.11. Greta Kurkinen 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.11. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 25.11. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 26.11. Tuukka Viinisalo 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km P 26.11. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 26.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 26.11. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 26.11. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km P 26.11. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km P 26.11. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km P 26.11. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M16 5 km P 26.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5 km P 26.11. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 26.11. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 26.11. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 26.11. Jussi Hyytiäinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km P 26.11. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km P 26.11. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 26.11. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 26.11. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M18 10 km P 26.11. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 26.11. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 26.11. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km P 26.11. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km P 26.11. Timo Lonkainen 2000 Kiteen Urheilijat
M18 10 km P 26.11. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 26.11. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 26.11. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km P 26.11. Leevi Hämäläinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km P 26.11. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 26.11. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 26.11. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 26.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 26.11. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 26.11. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M20 10 km P 26.11. Eppu Honkanen 1999 Lieksan Hiihtoseura
M20 10 km P 26.11. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 26.11. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 10 km P 26.11. Olli Matti Kosonen 1999 Tohmajärven Urheilijat
M20 10 km P 26.11. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M20 10 km P 26.11. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 26.11. Antti Ahtiainen 1999 Vehkalahden Veikot
M45 5 km P 26.11. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M45 5 km P 26.11. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M50 5 km P 26.11. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M55 5 km P 26.11. Kari Nevalainen 1962 Vantaan Hiihtoseura
M65 5 km P 26.11. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M65 5 km P 26.11. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km P 26.11. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km P 26.11. Aarne Vartiainen 1953 Simpeleen Urheilijat
M65 5 km P 26.11. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
MYL 10 km P 26.11. Joel Ikonen 1994 Ilomantsin Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 26.11. Janne Hakulinen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Kari Varis 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 26.11. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 26.11. Eppu Väänänen 1988 Kymin Koskenpojat
MYL 10 km P 26.11. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 10 km P 26.11. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Arto Niiranen 1995 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 26.11. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 26.11. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 26.11. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 26.11. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 26.11. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 26.11. Jaakko Suutari 1993 Savitaipaleen Urheilijat
MYL 10 km P 26.11. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
N12 3 km P 26.11. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 3 km P 26.11. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 3 km P 26.11. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N14 3 km P 26.11. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km P 26.11. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 26.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km P 26.11. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 26.11. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 26.11. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km P 26.11. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km P 26.11. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km P 26.11. Veera Eveliina Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N16 5 km P 26.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 26.11. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km P 26.11. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 26.11. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 26.11. Iisa Varis 2000 Juvan Urheilijat
N18 5 km P 26.11. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km P 26.11. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 26.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km P 26.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 26.11. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 26.11. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 26.11. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 26.11. Henriikka Rokkonen 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km P 26.11. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N20 5 km P 26.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N20 5 km P 26.11. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km P 26.11. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5 km P 26.11. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 26.11. Aino Laamanen 1998 One Way Pro Team
N20 5 km P 26.11. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N45 5 km P 26.11. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N45 5 km P 26.11. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km P 26.11. Vesa Kemppainen 1970 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 26.11. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 26.11. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 26.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 26.11. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 26.11. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 26.11. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 26.11. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 26.11. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura