Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 18.11.2017-19.11.2017
Kilpailun alkamisajankohta 18.11. klo 10:00, 19.11. klo 12.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.11.17 17:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 007
Kilpailupaikka Rovaniemi
Kilpailupaikan osoite Ounasvaaran hiihtostadion, Taljatie 2, 96600 Rovaniemi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
Suomen Cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 18.11.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 6.6 km
Kilpailupäivä 2: Su 19.11.2017
takaa-ajo
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ounasvaaran Hiihtoseura
Seuranumero 10345085
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti
Ilmoittautumiset 13.11.2017 klo 18.00 mennessä Kilmo-ilmoittautumisjärjestelmän kautta, www.kilmo.fi
Osanottomaksut 30 €/kilpailu
Pankki ja tilinro POP, FI44 5642 0320 0338 33 Ounasvaaran Hiihtoseura, viite 55301
TD/TDA TD on Mattias Skog (mattias.skog@multi.fi) TDA Vesa Virkkunen
Tiedustelut ja lisäinfo Harri Andersson puh. 040 515 2649, harriandersson@luukku.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Santasport-Lapin urheiluopisto, Hiihtomajantie 2 96400 Rovaniemi, puh. 020 798 4222 / sales(at)santasport.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Maastohiihdon Suomen Cup-viikonlopun aikana järjestetään myös mäkihypyn ja yhdistetyn SM-kilpailut.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 10 km P 18.11. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 10 km P 18.11. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 10 km P 18.11. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 18.11. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km P 18.11. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km P 18.11. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km P 18.11. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 10 km P 18.11. Matias Strandvall 1985 IF Minken
MYL 10 km P 18.11. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 10 km P 18.11. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 10 km P 18.11. Toni Ketelä 1988 IF Minken
MYL 10 km P 18.11. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 18.11. Oscar Högnabba 1994 If Åsarna
MYL 10 km P 18.11. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 18.11. Jari Mäkelä 1986 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 18.11. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 18.11. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 18.11. Joel Ikonen 1994 Ilomantsin Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 10 km P 18.11. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 10 km P 18.11. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 10 km P 18.11. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 18.11. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 18.11. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 18.11. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 18.11. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 18.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Kari Varis 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Lauri Vuorinen 1995 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Ville Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 18.11. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 18.11. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 18.11. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 18.11. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Eero Kukkonen 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Kalle Määttä 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 18.11. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 18.11. Mikko Marjamaa 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 18.11. Heikki Korpela 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Vilho Moilanen 1992 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 18.11. Perttu Hyvärinen 1991 Riistaveden Urheilijat
MYL 10 km P 18.11. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 18.11. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 18.11. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 18.11. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 18.11. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 18.11. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 10 km P 18.11. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 10 km P 18.11. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 10 km P 18.11. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 10 km P 18.11. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km P 18.11. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 18.11. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km P 18.11. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 10 km P 18.11. Iivo Niskanen 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 18.11. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 18.11. Martti Jylhä 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 18.11. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 18.11. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
MYL 10 km P 18.11. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL 6.6 km P 18.11. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
NYL 6.6 km P 18.11. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Saana Ukkonen 1996 Haapaveden Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 6.6 km P 18.11. Elin Lövdal 1996 IF Femman
NYL 6.6 km P 18.11. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 6.6 km P 18.11. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 6.6 km P 18.11. Maarit Korpi 1986 If Åsarna
NYL 6.6 km P 18.11. Krista Pärmäkoski 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Anni Kaipainen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Netta Tuhkanen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Vilma Jylhä 1996 Juvan Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 6.6 km P 18.11. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 6.6 km P 18.11. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
NYL 6.6 km P 18.11. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 6.6 km P 18.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Mona-Liisa Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 6.6 km P 18.11. Aino-Kaisa Saarinen 1979 Lempäälän Kisa
NYL 6.6 km P 18.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 6.6 km P 18.11. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 6.6 km P 18.11. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 6.6 km P 18.11. Krista Niiranen 1993 Liperin Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Heli Heiskanen 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Maria Hiivala 1997 Oulun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 6.6 km P 18.11. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 6.6 km P 18.11. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 6.6 km P 18.11. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 6.6 km P 18.11. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 6.6 km P 18.11. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL 6.6 km P 18.11. Salla Koskela 1992 Tammelan Ryske
NYL 6.6 km P 18.11. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 6.6 km P 18.11. Emmi Hakomäki 1998 Tampereen Pyrintö
NYL 6.6 km P 18.11. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 6.6 km P 18.11. Kerttu Niskanen 1988 Vieremän Koitto
NYL 6.6 km P 18.11. Ann-Mary Ähtävä 1973 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 6.6 km P 18.11. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 6.6 km P 18.11. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 6.6 km P 18.11. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 6.6 km P 18.11. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 6.6 km P 18.11. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula
NYL 6.6 km P 18.11. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 19.11. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 19.11. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 19.11. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 19.11. Akseli Kuusimaa 1998 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 19.11. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 19.11. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 19.11. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 15 km V 19.11. Matias Strandvall 1985 IF Minken
MYL 15 km V 19.11. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 15 km V 19.11. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 19.11. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km V 19.11. Oscar Högnabba 1994 If Åsarna
MYL 15 km V 19.11. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 19.11. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 19.11. Joel Ikonen 1994 Ilomantsin Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 15 km V 19.11. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 15 km V 19.11. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 19.11. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 19.11. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 19.11. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 15 km V 19.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Kari Varis 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Lauri Vuorinen 1995 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Ville Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 19.11. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 19.11. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 19.11. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 19.11. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 19.11. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 19.11. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 19.11. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 19.11. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Kalle Määttä 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 19.11. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 19.11. Mikko Marjamaa 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 19.11. Heikki Korpela 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Vilho Moilanen 1992 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 19.11. Perttu Hyvärinen 1991 Riistaveden Urheilijat
MYL 15 km V 19.11. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 19.11. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 19.11. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 19.11. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 19.11. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 19.11. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 15 km V 19.11. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 15 km V 19.11. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 15 km V 19.11. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 19.11. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 19.11. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 19.11. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 19.11. Iivo Niskanen 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 19.11. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 19.11. Martti Jylhä 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 19.11. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 19.11. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
NYL 10 km V 19.11. Saana Ukkonen 1996 Haapaveden Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 10 km V 19.11. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 10 km V 19.11. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 10 km V 19.11. Maarit Korpi 1986 If Åsarna
NYL 10 km V 19.11. Krista Pärmäkoski 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Anni Kaipainen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Vilma Jylhä 1996 Juvan Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 10 km V 19.11. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 19.11. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 19.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 19.11. Aino-Kaisa Saarinen 1979 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 19.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 19.11. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 19.11. Krista Niiranen 1993 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 10 km V 19.11. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 10 km V 19.11. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 19.11. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 19.11. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 19.11. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 19.11. Salla Koskela 1992 Tammelan Ryske
NYL 10 km V 19.11. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 19.11. Kerttu Niskanen 1988 Vieremän Koitto
NYL 10 km V 19.11. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 19.11. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 19.11. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 19.11. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 19.11. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula
NYL 10 km V 19.11. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima