65. Joutsan Hiihdot ja 34. Junnuhiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta Junnuhiihdot klo 11.00 ja Joutsan Hiihdot klo 12.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.3.18 21:59:59
Kilpailun nimi 65. Joutsan Hiihdot ja 34. Junnuhiihdot
Kilpailun numero 143
Kilpailupaikka Joutsa
Kilpailupaikan osoite Tapiontie 3, 19650 Joutsa/Joutsan liikuntahalli
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.03.2018
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Joutsan Pommi
Seuranumero 10349515
Yhteyshenkilö Marko Hartonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 877 714
GSM
Fax
WWW-osoite www.joutsanpommi.fi
Sähköposti rakennuspalvelu.hartonen@gmail.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 13.3.2018 klo 22.00 mennessä
Osanottomaksut Junnuhiiihdot 10€ ja Joutsan Hiihdot 15€
Pankki ja tilinro Sysmän Sp FI56 4213 1120 1127 87 Joutsan Pommi
Tiedustelut ja lisäinfo Marko Hartonen 0400-877714/rakennuspalvelu.hartonen@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus 4-tieltä keskustan liittymästä
Majoitus Hotelli Aatto&Elli. www.aattojaelli.fi
Palkinnot ja palkintojen jako M yl ja N yl sarjoissa rahapalkinnot: 1. 500€, 2. 300€, 3. 100€. Kaikissa sarjoissa hyviä tavarapalkintoja sekä pokaalit
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 17.3. Aleksi Saarela 2009 Joutsan Pommi
M10 2 km V 17.3. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 17.3. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km V 17.3. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 17.3. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 2 km V 17.3. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M12 3 km V 17.3. Juho Koskinen 2007 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 17.3. Vili Rauhamäki 2006 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 17.3. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 17.3. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 17.3. Tuomas Paalanen 2006 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 17.3. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 17.3. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 17.3. Kalle Tossavainen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 17.3. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 17.3. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 17.3. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M14 5 km V 17.3. Elias Ala-Heikkilä 2005 Asikkalan Raikas
M14 5 km V 17.3. Jarmo Eromäki 2004 Haukivuoren Kisailijat
M14 5 km V 17.3. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 17.3. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 17.3. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 5 km V 17.3. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 17.3. Juuso Pulkkanen 2005 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 17.3. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M16 5 km V 17.3. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M16 5 km V 17.3. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 17.3. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 17.3. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 17.3. Santtu Salo 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 17.3. Juho Mylläri 2000 Heinolan Isku
M18 10 km V 17.3. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 17.3. Arttu Paalanen 2001 Kangasniemen Kalske
M18 10 km V 17.3. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M20 15 km V 17.3. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M35 10 km V 17.3. Jussi Forsberg 1972 Nastolan Naseva
M35 10 km V 17.3. Hannu Lappi 1983 Pieksämäen Veikot
M35 10 km V 17.3. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 17.3. Marko Uitto 1967 Hollolan Urheilijat -46
M45 5 km V 17.3. Juha Sipponen 1972 Jämsänkosken Ilves
M55 5 km V 17.3. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km V 17.3. Vesa Blomqvist 1963 Pirkkalan Hiihtäjät
M60 5 km V 17.3. Heikki Peltonen 1957 Joutsan Pommi
M60 5 km V 17.3. Reijo Eskelinen 1957 Pieksämäen Veikot
M60 5 km V 17.3. Aaro Aaltonen 1956 Virtain Urheilijat
M60 5 km V 17.3. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 17.3. Seppo Hurri 1953 Joutsan Pommi
M65 5 km V 17.3. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M65 5 km V 17.3. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km V 17.3. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M70 3 km V 17.3. Heikki Nurminen 1946 Joutsan Pommi
M70 3 km V 17.3. Veijo Peltola 1947 Joutsan Pommi
M70 3 km V 17.3. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M70 3 km V 17.3. Paavo Räisänen 1947 Muuramen Urheilijat
M70 3 km V 17.3. Aulis Pihlajasaari 1942 Ski Jyväskylä
M8 1 km V 17.3. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 17.3. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 17.3. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 17.3. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 17.3. Matti Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 15 km V 17.3. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 17.3. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 17.3. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 17.3. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 17.3. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km V 17.3. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 17.3. Jeremias Lipsanen 1995 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 17.3. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 17.3. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 17.3. Joel Ikonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 17.3. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 17.3. Vilho Moilanen 1992 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 17.3. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 17.3. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 15 km V 17.3. Eero Viitikko 1989 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 17.3. Juuso Joukas 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 17.3. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km V 17.3. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N10 2 km V 17.3. Rebecka Ek 2008 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 17.3. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 3 km V 17.3. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N12 3 km V 17.3. Veera Reponen 2006 Joutsan Pommi
N12 3 km V 17.3. Eerika Peltonen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km V 17.3. Elli Sipponen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km V 17.3. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 3 km V 17.3. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 3 km V 17.3. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 3 km V 17.3. Siiri Suomi 2007 Kangasniemen Kalske
N14 3 km V 17.3. Anni Mylläri 2004 Heinolan Isku
N14 3 km V 17.3. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km V 17.3. Sinja Johansson 2005 Kangasniemen Kalske
N14 3 km V 17.3. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N14 3 km V 17.3. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 17.3. Cecilia Ek 2005 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 17.3. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 17.3. Siiri Tossavainen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 17.3. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 5 km V 17.3. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 17.3. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N16 5 km V 17.3. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 17.3. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km V 17.3. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 17.3. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 17.3. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 17.3. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 17.3. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N16 5 km V 17.3. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 17.3. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 5 km V 17.3. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 17.3. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 17.3. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 17.3. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 17.3. Hanna Toivonen 2000 Sysmän Sisu
N20 10 km V 17.3. Bettina Törnvall 1998 Joutsan Pommi
N20 10 km V 17.3. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 10 km V 17.3. Emmi Hakomäki 1998 Tampereen Pyrintö
N35 5 km V 17.3. Kati Lavia 1979 Joutsan Pommi
N45 5 km V 17.3. Jaana Valtonen 1963 Juvan Urheilijat
N45 5 km V 17.3. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 17.3. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 17.3. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 17.3. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N8 1 km V 17.3. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 17.3. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
NYL 10 km V 17.3. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.3. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.3. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 17.3. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 17.3. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.3. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 10 km V 17.3. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.3. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.3. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti
NYL 10 km V 17.3. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima