36. Kansalliset ja 26. Zeppelin-Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.18 17:59:59
Kilpailun nimi 36. Kansalliset ja 26. Zeppelin-Hiihdot
Kilpailun numero 097
Kilpailupaikka Kempele
Kilpailupaikan osoite Kilpailupaikka Köykkyri Pyrinnöntie , 90450 , Kempele
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Kyllä
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 10.02.2018
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 10 km
M35 P 15 km
N35 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kempeleen Kiri / Kempeleen Pyrintö
Seuranumero 10348888
Yhteyshenkilö Markku Mäki/ Rauno Kukkonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 796 373/ 040 511 3297
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti markku.maki9@luukku.com, rauno.kukkonen49@luukku.com
Ilmoittautumiset ke 7.2.2017. klo 18.00 mennessä KILMOON.
Osanottomaksut 15€ , 8-12v 10€
Pankki ja tilinro FI50 5740 4440 0051 77 OP-Nuortenhiihdot
Tiedustelut ja lisäinfo Markku Mäki 0400 796 373 , Rauno Kukkonen 040 511 329
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Zeppelin Shellin risteyksestä Lehmikentäntietä Pyrinnöntielle
Majoitus Hotelli Airport Vihiluoto,Pohjan Kievari Kempele ja Forenom Aparthotel Kempele, varaukset@forenom.fi
Palkinnot ja palkintojen jako Zeppelinin Keskustorilla n. klo 14.30. JA OSTOSMATKAILUA!
Muuta tietoa TERVETULOA KEMPELEESEEN !!
KEMPELEEN PYRINTÖ ry ja KEMPELEEN KIRI ry
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 10.2. Niko Liuska 2008 Kempeleen Kiri
M10 2 km P 10.2. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 2 km P 10.2. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km P 10.2. Mikael Kynkäänniemi 2008 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km P 10.2. Nooa Karjalainen 2009 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km P 10.2. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M12 3 km P 10.2. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km P 10.2. Paavo Niemelä 2005 Iin Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km P 10.2. Jesse Mokko 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Otto Karjalainen 2005 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 5 km P 10.2. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 8 km P 10.2. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 8 km P 10.2. Lauri Saarela 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 8 km P 10.2. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km P 10.2. Teemu Pyörälä 2000 Iin Hiihtoseura
M18 10 km P 10.2. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.2. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.2. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.2. Eino Koivula 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km P 10.2. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km P 10.2. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M20 15 km P 10.2. Tuomas Ranto 1999 TEAM SKIERS
M35 15 km P 10.2. Markus Ronkainen 1976 Haukiputaan Veikot
M45 5 km P 10.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km P 10.2. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M55 5 km P 10.2. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M55 5 km P 10.2. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km P 10.2. Heikki Salminen 1960 Yppärin Urheilijat
M65 5 km P 10.2. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km P 10.2. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M8 1 km P 10.2. Eetu Keränen 2010 Kempeleen Pyrintö
M8 1 km P 10.2. Valtteri Keränen 2012 Kempeleen Pyrintö
M8 1 km P 10.2. Viljami Väisänen 2012 Laitasaaren Veto
M8 1 km P 10.2. Juho Marttila 2011 Limingan Niittomiehet
M8 1 km P 10.2. Leo Kalapudas 2010 Oulaisten Huima
M8 1 km P 10.2. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Jari Huhta 1991 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km P 10.2. Antti Harmaala 1986 Iin Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km P 10.2. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
MYL 15 km P 10.2. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 15 km P 10.2. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 15 km P 10.2. Samuli Ervasti 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 10.2. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
MYL 15 km P 10.2. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 10.2. Eero Kukkonen 1996 TEAM SKIERS
N10 2 km P 10.2. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 10.2. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 10.2. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 10.2. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N10 2 km P 10.2. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km P 10.2. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N10 2 km P 10.2. Martta Väisänen 2008 Laitasaaren Veto
N10 2 km P 10.2. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N10 2 km P 10.2. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N10 2 km P 10.2. Alina Kyllönen 2008 Tyrnävän Ahmat
N12 3 km P 10.2. Aino Jylänki 2006 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 10.2. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 3 km P 10.2. Aliisa Maria Kärkkäinen 2007 Kempeleen Kiri
N12 3 km P 10.2. Lania Karim 2006 Kempeleen Kiri
N12 3 km P 10.2. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N12 3 km P 10.2. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km P 10.2. Jessika Mäkipörhölä 2004 Karihaaran Visa
N14 3 km P 10.2. Minttu Hallikainen 2004 Karihaaran Visa
N14 3 km P 10.2. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N14 3 km P 10.2. Aino-Kaisa Parkkila 2004 Limingan Niittomiehet
N14 3 km P 10.2. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km P 10.2. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N16 5 km P 10.2. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N16 5 km P 10.2. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 5 km P 10.2. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 5 km P 10.2. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 10 km P 10.2. Alisa Toivanen 1998 Karihaaran Visa
N20 10 km P 10.2. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 10 km P 10.2. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N20 10 km P 10.2. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 10 km P 10.2. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N20 10 km P 10.2. Heidi Vähäkuopus 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 10 km P 10.2. Silja Saarela 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 10 km P 10.2. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
N35 10 km P 10.2. Ritva Ronkainen 1981 Haukiputaan Veikot
N45 5 km P 10.2. Jaana Niemelä 1972 Iin Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km P 10.2. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km P 10.2. Inka Niemelä 2010 Iin Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Pihla Niemelä 2011 Iin Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km P 10.2. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km P 10.2. Eevi Puoskari 2010 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Elena Ryytty 2011 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km P 10.2. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 10 km P 10.2. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
NYL 10 km P 10.2. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km P 10.2. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
NYL 10 km P 10.2. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 10.2. Anu Kivipää 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km P 10.2. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km P 10.2. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS
NYL 10 km P 10.2. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 10 km P 10.2. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu