Kiilto Tykkilumihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 2.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 29.11.17 17:59:59
Kilpailun nimi Kiilto Tykkilumihiihdot
Kilpailun numero 013
Kilpailupaikka Lempäälä
Kilpailupaikan osoite Urheilukatu 3, LEMPÄÄLÄ
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 02.12.2017
Tykkilumilatu on noin 1km:n mittainen
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 3 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M50 V 5 km
N50 V 3 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M60 V 5 km
M65 V 3 km
M70 V 3 km
M75 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lempäälän Kisa
Seuranumero 10347627
Yhteyshenkilö Esa Virtanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 514 4553
GSM
Fax
WWW-osoite www.lekihiihto.fi
Sähköposti esav@kolumbus.fi
Ilmoittautumiset Keskiviikko 29.11 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut Aikuiset 22€, sarjat 16v ja nuoremmat 15€
Pankki ja tilinro Lempäälän Kisan hiihtojaosto FI82 4252 0010 0690 83
TD/TDA Paavo Vesterinen
Tiedustelut ja lisäinfo Esa Virtanen puh 040-5144553, mielellään tekstiviestillä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus www.lekihiihto.fi, Esa Virtasen sähköposti esav@kolumbus.fi
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintoina ovat hyvät, hiihtäjienkin paljon arvostamat tavarapalkinnot, nuorimmissa sarjoissa jaetaan kaikille osallistujille mitalit. Palkinnot jaetaan sarjaryhmittäin seuraavan verryttelyhiihtojakson aikana. Nuorimpien sarjojen mitalit jaetaan heti maaliin tulon yhteydessä. Lisäksi sarjojen kolmelle parhaalle jaetaan erityispalkinnot. Huom! tavarapalkinnot ovat hyviä ja arvokkaita.
Muuta tietoa Tykkilumilatu on tehty tänä vuonna täysin yksityisten kausililipun ennakkoon ostaneiden ja tykkilumiladun tueksi annettujen lahjoitusten varoilla. Kiitos heille! Kisojen järjestämisen yhtenä tarkoituksena on pelastaa Lempäälän tykkilumilatu jatkoakin ajatellen. Kiitos osallistumisesta!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 2.12. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 2.12. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 2.12. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 2.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 2.12. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 2.12. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 2.12. Joonas Kolehmainen 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 2.12. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 2.12. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 2.12. Samu Pentinniemi 2009 Viialan Viri
M12 3 km V 2.12. Teemu Lehtilä 2006 Alastaron Urheilijat
M12 3 km V 2.12. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 2.12. Emil Pukkila 2007 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 2.12. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 2.12. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 2.12. Arttu Remes 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 2.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 2.12. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km V 2.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 2.12. Aapo Närhi 2007 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 2.12. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 2.12. Arttu Formisto 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 2.12. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 2.12. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 2.12. Pietu Penttilä 2007 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 2.12. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 2.12. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M12 3 km V 2.12. Florian Fritzén 2006 Österby Sportklubb
M12 3 km V 2.12. Jesse Sandberg 2007 Österby Sportklubb
M14 3 km V 2.12. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 3 km V 2.12. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 3 km V 2.12. Kosti Saine 2004 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 2.12. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 3 km V 2.12. Miika Niemelä 2005 Lempäälän Kisa
M14 3 km V 2.12. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 3 km V 2.12. Tomi Sandberg 2004 Österby Sportklubb
M16 5 km V 2.12. Kalle Kokkonen 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M16 5 km V 2.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 2.12. Leevi Lampén 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 2.12. Samuel Suoniemi 2002 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 2.12. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 2.12. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M16 5 km V 2.12. Viktor Johansson 2002 Pargas IF
M16 5 km V 2.12. Tuukka Kupiainen 2003 Tampereen Pyrintö
M16 5 km V 2.12. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 2.12. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 5 km V 2.12. Arttu Jaakkola 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 5 km V 2.12. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 5 km V 2.12. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 5 km V 2.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 5 km V 2.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 5 km V 2.12. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Lahden Hiihtoseura
M18 5 km V 2.12. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 5 km V 2.12. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 5 km V 2.12. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M18 5 km V 2.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 5 km V 2.12. Micke Jyrkinen 2000 Viialan Viri
M20 10 km V 2.12. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km V 2.12. Joonas Nieminen 2001 Lempäälän Kisa
M35 10 km V 2.12. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M35 10 km V 2.12. Mikko Hakkarainen 1979 IF Sibbo-Vargarna
M35 10 km V 2.12. Esa Seppä 1979 Lempäälän Kisa
M40 10 km V 2.12. Kai Samposalo 1978 Kangasalan Kisa
M40 10 km V 2.12. Sami Nikkilä 1973 Vammalan Seudun Voima
M45 5 km V 2.12. Markus Mutikainen 1972 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 2.12. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 5 km V 2.12. Jouni Leinonen 1965 Liperin Hiihtoseura
M60 5 km V 2.12. Jarmo Kopra 1954 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km V 2.12. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M60 5 km V 2.12. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M65 3 km V 2.12. Sakari Nyyssönen 1949 Pielaveden Sampo
M75 3 km V 2.12. Reijo Kauppila 1942 Tampereen Pyrintö
M75 3 km V 2.12. Jussi Palonen 1943 Viitasaaren Viesti
M8 1 km V 2.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 2.12. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 2.12. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 2.12. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M8 1 km V 2.12. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km V 2.12. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
MYL 10 km V 2.12. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.12. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.12. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.12. Vilho Moilanen 1992 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 2.12. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 2.12. Sami Tuominen 1987 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 2.12. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
MYL 10 km V 2.12. Jaakko Ranta 1997 Tuusulan Voima-Veikot
MYL 10 km V 2.12. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.12. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.12. Ilkka Tuomisto 1984 Ylöjärven Urheilijat
N10 2 km V 2.12. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 2.12. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 2.12. Anna Saine 2009 Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km V 2.12. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km V 2.12. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 2.12. Kaisla Salmia 2008 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 2.12. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 2 km V 2.12. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km V 2.12. Sara Karimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
N10 2 km V 2.12. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 2.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 2.12. Amanda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 2.12. Matilda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 2.12. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N12 3 km V 2.12. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km V 2.12. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 2.12. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 2.12. Iina Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 2.12. Lotta Tolvanen 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 2.12. Vilja Hujanen 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 2.12. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km V 2.12. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 2.12. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 2.12. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 2.12. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km V 2.12. Lumi-Kukka Lahdelma 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 2.12. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 2.12. Helmi Hujanen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 2.12. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 2.12. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km V 2.12. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N14 3 km V 2.12. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km V 2.12. Pauliina Koivuniemi 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km V 2.12. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N14 3 km V 2.12. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 3 km V 2.12. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 3 km V 2.12. Inka Remes 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 3 km V 2.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 3 km V 2.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 3 km V 2.12. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 3 km V 2.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N16 3 km V 2.12. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N16 3 km V 2.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 2.12. Hilma Ahonen 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 2.12. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 2.12. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 2.12. Iida Kajanki 2001 Raision Kuula
N20 5 km V 2.12. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km V 2.12. Josefiina Latvanen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km V 2.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 2.12. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 2.12. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km V 2.12. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
N35 5 km V 2.12. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
N55 3 km V 2.12. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N55 3 km V 2.12. Sinikka Salo 1947 Tampereen Pyrintö
N8 1 km V 2.12. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 2.12. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
NYL 5 km V 2.12. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.12. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km V 2.12. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 5 km V 2.12. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km V 2.12. Sanni Lamberg 1997 Kangasalan Kisa
NYL 5 km V 2.12. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 2.12. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.12. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 2.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 2.12. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.12. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura