FIS Rukan kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 2.12.2017-3.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta La ja Su 2-3.12.2017 alkaen klo 11.00 Rukan hiihtostadionilla
Ilmoittautumisen eräpäivä 27.11.17 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Rukan kisat
Kilpailun numero 012
Kilpailupaikka Kuusamo
Kilpailupaikan osoite Rukan hiihtostadion
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 02.12.2017
Sarjat 12v-70v (kansallinen kilpailu). Sarjat 18, 20 ja yl. FIS-kilpailu ja edellyttävät FIS-lisenssiä.
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 2 km
N12 P 2 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 3 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 3 km
M55 P 5 km
N55 P 3 km
M65 P 3 km
M70 P 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 03.12.2017
Sarjat 12v-70v (kansallinen kilpailu). Sarjat 18, 20 ja yl. FIS-kilpailu ja edellyttävät FIS-lisenssiä.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M45 V 10 km
N45 V 3 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuusamon Erä-Veikot
Seuranumero 10348147
Yhteyshenkilö Jukka Tahkola
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040-8419915
GSM
Fax
WWW-osoite www.kev.fi
Sähköposti kev@kev.fi
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi ma 27.11.2017 klo 24 mennessä
Osanottomaksut 25€/päivä/kilpailija/FIS sarjat, alle 16 v 10€/päivä/kilpailija, muut sarjat 15 €/pv/kilpailija
Pankki ja tilinro KEV:n tilille Kuusamon OP FI65 519407 2004 5868
Tiedustelut ja lisäinfo Kuusamon Erä-Veikot, puh. 08-8181122, email:kev@kev.fi Jukka Tahkola, p.040-8419915, email:jukka.tahkola@suomi24.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Sarjojen parhaille sääntöjen mukaan.
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Majoitustiedustelut:
https://www.sokoshotels.fi/fi/kuusamo/sokos-hotel-kuusamo
www.rukansalonki.fi,
www.lomarengas.fi,
www.kuusamo.fi/oivanki
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 3 km P 2.12. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M14 3 km P 2.12. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km P 2.12. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M16 5 km P 2.12. Eelis Karjalainen 2003 Kuusamon Erä-Veikot
M16 5 km P 2.12. Miska Minkkinen 2002 Metsä-Veikot 85
M16 5 km P 2.12. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 2.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 2.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 10 km P 2.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M20 10 km P 2.12. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 2.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 2.12. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M20 10 km P 2.12. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
M35 10 km P 2.12. Tuomo Heikkinen 1978 Kuusamon Erä-Veikot
M35 10 km P 2.12. Heikki Turunen 1976 Leppävirran Viri
M45 10 km P 2.12. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 10 km P 2.12. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M45 10 km P 2.12. Petri Kinnunen 1965 Metsä-Veikot 85
M45 10 km P 2.12. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M55 5 km P 2.12. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 3 km P 2.12. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 3 km P 2.12. Paavo Rytky 1948 Haapaveden Urheilijat
MYL 10 km P 2.12. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 10 km P 2.12. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 2.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km P 2.12. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 2.12. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 2.12. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 2.12. Miika Haataja 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 2.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 2.12. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 10 km P 2.12. Matias Tiiro 1993 Metsä-Veikot 85
MYL 10 km P 2.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Eero Kukkonen 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 2.12. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 2.12. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 2.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 2.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 2.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 2.12. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N12 2 km P 2.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km P 2.12. Ulla Klemetti 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km P 2.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N14 3 km P 2.12. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 3 km P 2.12. Ellinoora Ojala 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km P 2.12. Jenna Ellen Posio 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km P 2.12. Siiri Enojärvi 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km P 2.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km P 2.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 3 km P 2.12. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km P 2.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km P 2.12. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N16 3 km P 2.12. Sonja Annika Posio 2003 Kuusamon Erä-Veikot
N16 3 km P 2.12. Janina Teittinen 2002 Leppävirran Viri
N16 3 km P 2.12. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km P 2.12. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 3 km P 2.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 2.12. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km P 2.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 2.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 2.12. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 2.12. Aino Loikkanen 2001 Leppävirran Viri
N18 5 km P 2.12. Hannele Rautiainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
N20 5 km P 2.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N20 5 km P 2.12. Alisa Toivanen 1998 Karihaaran Visa
N20 5 km P 2.12. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km P 2.12. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km P 2.12. Jenni Kortelainen 1999 Leppävirran Viri
N20 5 km P 2.12. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 5 km P 2.12. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km P 2.12. Heidi Vähäkuopus 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km P 2.12. Katriina Autti 1999 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km P 2.12. Nina Andersen 1974 Kuhmo-Ski
N35 5 km P 2.12. Salla Riikonen 1981 Leppävirran Viri
N45 3 km P 2.12. Kaisa Ojala 1968 Kuusamon Erä-Veikot
N55 3 km P 2.12. Marianne Niemi 1956 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km P 2.12. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km P 2.12. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
NYL 5 km P 2.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km P 2.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km P 2.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 2.12. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 2.12. Marianna Haataja 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km P 2.12. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km P 2.12. Anna-Riikka Tyni 1991 Metsä-Veikot 85
NYL 5 km P 2.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 2.12. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km P 2.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 2.12. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
M12 2 km V 3.12. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 3.12. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 3 km V 3.12. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M14 3 km V 3.12. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 3.12. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 3.12. Niko Anttola 2003 Alatornion Pirkat
M16 5 km V 3.12. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M16 5 km V 3.12. Eelis Karjalainen 2003 Kuusamon Erä-Veikot
M16 5 km V 3.12. Miska Minkkinen 2002 Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 3.12. Joakim Aikioniemi 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 3.12. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 3.12. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 3.12. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km V 3.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M18 15 km V 3.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 15 km V 3.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 15 km V 3.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 15 km V 3.12. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 15 km V 3.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km V 3.12. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km V 3.12. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km V 3.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 15 km V 3.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 15 km V 3.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M20 15 km V 3.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km V 3.12. Oskari Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 15 km V 3.12. Akseli Loikkanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M45 10 km V 3.12. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 10 km V 3.12. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M45 10 km V 3.12. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 10 km V 3.12. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M45 10 km V 3.12. Petri Kinnunen 1965 Metsä-Veikot 85
M45 10 km V 3.12. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M55 5 km V 3.12. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 3 km V 3.12. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 3 km V 3.12. Paavo Rytky 1948 Haapaveden Urheilijat
MYL 15 km V 3.12. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 3.12. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km V 3.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 3.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 15 km V 3.12. Kari Varis 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 3.12. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 3.12. Miika Haataja 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 3.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 3.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Morten Priks 1990 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km V 3.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 3.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 3.12. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 3.12. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 3.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 3.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.12. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N12 2 km V 3.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 3.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 3.12. Ulla Klemetti 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 3.12. Niina Rokolampi 2006 Metsä-Veikot 85
N14 3 km V 3.12. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 3 km V 3.12. Ellinoora Ojala 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km V 3.12. Jenna Ellen Posio 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km V 3.12. Siiri Enojärvi 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km V 3.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 3.12. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 3.12. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 3.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 3.12. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 3.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 3.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 3.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 3.12. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 3.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 3.12. Sonja Annika Posio 2003 Kuusamon Erä-Veikot
N16 5 km V 3.12. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 3.12. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 3.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 3.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 3.12. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N18 10 km V 3.12. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 10 km V 3.12. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 10 km V 3.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 10 km V 3.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N18 10 km V 3.12. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 10 km V 3.12. Aila-Alisa Aikioniemi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 10 km V 3.12. Ella Anttola 1999 Alatornion Pirkat
N20 10 km V 3.12. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N20 10 km V 3.12. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 10 km V 3.12. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 10 km V 3.12. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 10 km V 3.12. Katriina Autti 1999 Oulun Hiihtoseura
N45 3 km V 3.12. Kaisa Ojala 1968 Kuusamon Erä-Veikot
N55 3 km V 3.12. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
NYL 10 km V 3.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 3.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 3.12. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 3.12. Marianna Haataja 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 3.12. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 3.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 3.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 3.12. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 3.12. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura