Petäjämäen Kansalliset

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 2.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta 2.12.2017 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 28.11.17 23:59:59
Kilpailun nimi Petäjämäen Kansalliset
Kilpailun numero 014
Kilpailupaikka Reisjärvi
Kilpailupaikan osoite Rintalantie 88, 85900 Reisjärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 02.12.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Reisjärven Pilke
Seuranumero 10344882
Yhteyshenkilö Kimmo Parkkila
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 575 7368
GSM
Fax
WWW-osoite http://reisjarvenpilkehiihto.sporttisaitti.com/
Sähköposti kimmo.parkkila@live.fi
Ilmoittautumiset 28.11.2017 klo 23.59 kilmon kautta
Osanottomaksut Sarjat 8-16 15 €. Muut sarjat 20 € / hiihtäjä.
Pankki ja tilinro FI5447531020010590 Reisjärven Pilke
TD/TDA TD Kauko Tikkanen 0400548638
TDA Jukka Lehtosaari
Tiedustelut ja lisäinfo Kimmo Parkkila 044 5757368. Reijo Alakoski 0500684939
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Pihtiputaantieltä
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Kilpailu käydään tykkilumella. Hiihdetään 1,5 km kierrosta. Latu on tällä hetkellä 9.11.2017 jo kilpailukunnossa.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 2.12. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M10 2 km V 2.12. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 2 km V 2.12. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M10 2 km V 2.12. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 2.12. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 2.12. Iisakki Heinonen 2009 Pyhäjärven Pohti
M10 2 km V 2.12. Tuomas Laukkanen 2009 Pyhäjärven Pohti
M10 2 km V 2.12. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 2.12. Eetu Honkala 2006 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 2.12. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 2.12. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 2.12. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 3 km V 2.12. Joona Hirvinen 2006 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 2.12. Ville Laukkanen 2007 Pyhäjärven Pohti
M12 3 km V 2.12. Jani Tytärniemi 2007 Reisjärven Pilke
M12 3 km V 2.12. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M12 3 km V 2.12. Kalle Tossavainen 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 2.12. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M14 5 km V 2.12. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km V 2.12. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km V 2.12. Rasmus Huhtamäki 2005 Pietarsaaren Hiihtäjät
M14 5 km V 2.12. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M16 8 km V 2.12. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 8 km V 2.12. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M16 8 km V 2.12. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 8 km V 2.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 8 km V 2.12. Santeri Karppinen 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 8 km V 2.12. Antti Laukkanen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 8 km V 2.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M16 8 km V 2.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 2.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 2.12. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 2.12. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km V 2.12. Aleksi Huhtakangas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km V 2.12. Daniel Sorvisto 2000 IF Åsarna
M18 10 km V 2.12. Jere Ena 2000 IK Falken
M18 10 km V 2.12. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M18 10 km V 2.12. Viktor Koivuniemi 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 2.12. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 10 km V 2.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km V 2.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km V 2.12. Ville Vesaluoma 2001 Sievin Sisu
M20 10 km V 2.12. Tuomas Ranto 1999 Haapaveden Urheilijat
M20 10 km V 2.12. Anton Damlin 1999 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10 km V 2.12. Onni Rantahalvari 1999 One Way Pro Team
M20 10 km V 2.12. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km V 2.12. Tuure Pesola 1999 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km V 2.12. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
M35 10 km V 2.12. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M35 10 km V 2.12. Tero Kokkoniemi 1976 Haapajärven Kiilat
M35 10 km V 2.12. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M35 10 km V 2.12. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 2.12. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M35 10 km V 2.12. Pasi-Markus Mäkelä 1978 Sotkamon Jymy
M45 10 km V 2.12. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 10 km V 2.12. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M45 10 km V 2.12. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M45 10 km V 2.12. Ismo Parkkonen 1966 Virtain Urheilijat
M55 5 km V 2.12. Eero Saarenketo 1954 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 2.12. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M65 5 km V 2.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km V 2.12. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 5 km V 2.12. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km V 2.12. Seppo Ranta-Eskola 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km V 2.12. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M65 5 km V 2.12. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M65 5 km V 2.12. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 2.12. Topias Keltamäki 2011 Kokkolan Veikot
M8 1 km V 2.12. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
MYL 15 km V 2.12. Risto Uusivirta 1992 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 2.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 15 km V 2.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 15 km V 2.12. Hugo Karlström 1994 IF Åsarna
MYL 15 km V 2.12. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 2.12. Sören Östman 1985 IK Falken
MYL 15 km V 2.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 2.12. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
N10 2 km V 2.12. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 2.12. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 2.12. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 2.12. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 2.12. Satu Komu 2008 Iisalmen Visa
N10 2 km V 2.12. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 2.12. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 2.12. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 2.12. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 2.12. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 2.12. Juulia Jarkko 2009 Saloisten Reipas
N12 3 km V 2.12. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km V 2.12. Vilma Olkkonen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km V 2.12. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 3 km V 2.12. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 2.12. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 2.12. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 2.12. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 2.12. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 2.12. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km V 2.12. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km V 2.12. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N14 3 km V 2.12. Anni Niku 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 2.12. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 3 km V 2.12. Eveliina Koistinen 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 2.12. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 2.12. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 2.12. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 3 km V 2.12. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N14 3 km V 2.12. Siiri Tossavainen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 2.12. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 2.12. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 2.12. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N16 5 km V 2.12. Ella Virkkala 2003 Sievin Sisu
N16 5 km V 2.12. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N18 5 km V 2.12. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 2.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 5 km V 2.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 5 km V 2.12. Sofia Pitkänen 1998 Kymin Koskenpojat
N35 5 km V 2.12. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 2.12. Marjo Ena 1968 IK Falken
N45 5 km V 2.12. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 2.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 2.12. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km V 2.12. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 2.12. Roosa Juuska 1996 Haapaveden Urheilijat
NYL 5 km V 2.12. Tellervo Ranto 1996 Haapaveden Urheilijat
NYL 5 km V 2.12. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 2.12. Annika Sjöström 1988 IF Brahe
NYL 5 km V 2.12. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 5 km V 2.12. Salla Loukusa 1997 Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 2.12. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 2.12. Johanna Niskakoski 1995 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 2.12. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.12. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 2.12. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km V 2.12. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto
NYL 5 km V 2.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima