Valkealan Vauhti/Maire hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 26.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.12.17 21:59:59
Kilpailun nimi Valkealan Vauhti/Maire hiihdot
Kilpailun numero 033
Kilpailupaikka Valkeala
Kilpailupaikan osoite Toikkalantie 6 45370 Valkeala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ti 26.12.2017
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 15 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M55 P 10 km
M60 P 10 km
M65 P 5 km
M70 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valkealan Kajo
Seuranumero 10343485
Yhteyshenkilö Veli Koski
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 767 8885
GSM
Fax
WWW-osoite www.valkealankajo.fi
Sähköposti velikoski@hotmail.com
Ilmoittautumiset 20.12.2016 Klo 22.00 mennessä
Osanottomaksut Alle 16 V 15,00€ Yli 16 V 20,00€
Pankki ja tilinro FI46 5750 4640 0049 85 Valkealan Kajo
TD/TDA Toivo Vahvelainen
Tiedustelut ja lisäinfo johnny.hamstrom@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valkealan ABC risteys Osoite Toikkalantie 6 45370 Valkeala
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako 8V-14V Klo 12.30 Loput 20min viimeisen maaliin tulian jälkeen.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 26.12. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km P 26.12. Visa Siivola 2008 Lappeen Riento
M10 2 km P 26.12. Eero Haikola 2008 Pakilan Veto
M10 2 km P 26.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 26.12. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M10 2 km P 26.12. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 26.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km P 26.12. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M12 3 km P 26.12. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M12 3 km P 26.12. Niilo Aivelo 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 26.12. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 26.12. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 26.12. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M14 5 km P 26.12. Topias Zerni 2004 Anjalan Liitto
M14 5 km P 26.12. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 26.12. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 26.12. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 26.12. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km P 26.12. Veeti Hostikka 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km P 26.12. Matias Somppi 2004 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km P 26.12. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 5 km P 26.12. Onni Vepsäläinen 2005 Vehkalahden Veikot
M14 5 km P 26.12. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M16 8 km P 26.12. Anton Liukkonen 2003 Borgå Akilles
M16 8 km P 26.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 8 km P 26.12. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 8 km P 26.12. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km P 26.12. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km P 26.12. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 8 km P 26.12. Vilho Ranta 2003 Keravan Urheilijat
M16 8 km P 26.12. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 8 km P 26.12. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M18 10 km P 26.12. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 10 km P 26.12. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 10 km P 26.12. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 26.12. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 26.12. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 26.12. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 26.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 26.12. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km P 26.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 26.12. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 26.12. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 10 km P 26.12. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 26.12. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 26.12. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 10 km P 26.12. Aleksi Lehtinen 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 26.12. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 26.12. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km P 26.12. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km P 26.12. Antti Ahtiainen 1999 Vehkalahden Veikot
M35 15 km P 26.12. Ari Mikkelä 1979 Anjalan Liitto
M35 15 km P 26.12. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M35 15 km P 26.12. Tomi Lauren 1976 Borgå Akilles
M35 15 km P 26.12. Paavo Ranta 1976 Keravan Urheilijat
M35 15 km P 26.12. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M35 15 km P 26.12. Simo Mänttäri 1983 Sippolan Kunto
M45 10 km P 26.12. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M45 10 km P 26.12. Jarkko Jauho 1972 Joutsenon Kullervo
M45 10 km P 26.12. Aki Petteri Onatsu 1969 Kouvolan Hiihtoseura
M45 10 km P 26.12. Mika Somppi 1966 Lahden Hiihtoseura
M45 10 km P 26.12. Jari Immonen 1964 Nastolan Naseva
M45 10 km P 26.12. Jukka-Pekka Järvinen 1971 Pihtiputaan Tuisku
M45 10 km P 26.12. Jani Hiltunen 1972 Riihimäen Kiista-Veikot
M45 10 km P 26.12. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M60 10 km P 26.12. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M60 10 km P 26.12. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M60 10 km P 26.12. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M60 10 km P 26.12. Seppo Hurri 1957 Mikkelin Hiihtäjät
M60 10 km P 26.12. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M65 5 km P 26.12. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km P 26.12. Paavo Pajunen 1950 Rantasalmen Urheilijat
M70 5 km P 26.12. Kurt Dannholm 1945 Espoon Hiihtoseura
M70 5 km P 26.12. Tapio Kullervo Ikäheimonen 1945 Hyvinkään Hiihtoseura
M70 5 km P 26.12. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M70 5 km P 26.12. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M8 1 km P 26.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km P 26.12. Sakari Haikola 2011 Pakilan Veto
M8 1 km P 26.12. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km P 26.12. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 26.12. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 26.12. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 26.12. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 15 km P 26.12. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 15 km P 26.12. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 26.12. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km P 26.12. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 26.12. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
N10 2 km P 26.12. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km P 26.12. Alma Laukkanen 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km P 26.12. Hilma Hyyrynen 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km P 26.12. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 26.12. Roosa Aivelo 2009 Keravan Urheilijat
N10 2 km P 26.12. Elsa Vepsäläinen 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km P 26.12. Anni Pärtty 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 26.12. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N12 3 km P 26.12. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km P 26.12. Nanna Hyyrynen 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km P 26.12. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km P 26.12. Selma Lindén 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km P 26.12. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 26.12. Jemina Turunen 2007 Lappeen Riento
N12 3 km P 26.12. Anna Kerko 2007 Vantaan Hiihtoseura
N12 3 km P 26.12. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 Äänekosken Urheilijat
N14 3 km P 26.12. Amalia Lindén 2005 Anjalan Liitto
N14 3 km P 26.12. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km P 26.12. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 26.12. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 26.12. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 26.12. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N14 3 km P 26.12. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 3 km P 26.12. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km P 26.12. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km P 26.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 26.12. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km P 26.12. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km P 26.12. Noora Nikkinen 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 26.12. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 26.12. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km P 26.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 26.12. Maija Tiainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 26.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N16 5 km P 26.12. Fanny Kukonlehto 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 26.12. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 26.12. Henrika Vallema 2003 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 26.12. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 5 km P 26.12. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km P 26.12. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km P 26.12. Iida-Mari Takanen 2001 Kymin Koskenpojat
N18 5 km P 26.12. Mikaela Karjalainen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 26.12. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km P 26.12. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 26.12. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 26.12. Rebecca Lönnqvist 2001 Pargas IF
N18 5 km P 26.12. Hilda Kukonlehto 2000 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 26.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 26.12. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 26.12. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 26.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 26.12. Siiri Kortejärvi 1999 Borgå Akilles
N20 5 km P 26.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N20 5 km P 26.12. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km P 26.12. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km P 26.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 26.12. Elsa-Edith Loisa 1998 Nastolan Naseva
N20 5 km P 26.12. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
N20 5 km P 26.12. Sandra Jordman 1999 Norrvalla Ski Team
N20 5 km P 26.12. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km P 26.12. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 26.12. Sanni Pihl 1998 Vehkalahden Veikot
N8 1 km P 26.12. Isabella Nousiainen 2010 Valkealan Kajo
N8 1 km P 26.12. Ada Puhakka 2011 Vehkalahden Veikot
N8 1 km P 26.12. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
NYL 5 km P 26.12. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 5 km P 26.12. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 26.12. Mona-Liisa Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 5 km P 26.12. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 5 km P 26.12. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 26.12. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti