Lahden XLIII Talvikisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta KLO 10
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.3.18 21:59:59
Kilpailun nimi Lahden XLIII Talvikisat
Kilpailun numero 027
Kilpailupaikka Lahti
Kilpailupaikan osoite Lahden Urheilukeskus, Salpausselänkatu 8, 15110 LAHTI
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.03.2018
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 5 km
N40 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lahden Kaleva
Seuranumero 10348464
Yhteyshenkilö Risto Junnonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 045 651 8632, Kalevan toimisto 040 415 4499 päiväsaikaan.
GSM
Fax
WWW-osoite www.lahdenkaleva.fi
Sähköposti toimisto@lahdenkaleva.fi
Ilmoittautumiset KILMO tai sähköpostitse, jos kilmon kautta ei onnistu ke 22.3. klo 22 mennessä
Osanottomaksut sarjat 8-16 15 €, muut 17 €.
Pankki ja tilinro Helmi Säästöpankki Oy, Fi50 4212 1620 0063 24 Lahden Kaleva
Tiedustelut ja lisäinfo Risto Junnonen 045 651 8362, Kalevan toimisto päiväsaikaan 040 415 4499
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Järjestelyissä mukana myös Lahden Taimi.
Varapaikka: Hollolan Heinsuo ja Nasolan Rakokivi.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 24.3. Oskari Juures 2008 Artjärven Ahjo
M10 2 km V 24.3. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 24.3. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 24.3. Albin Fransman 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 24.3. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km V 24.3. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 2 km V 24.3. Arttu Lahti 2008 Nastolan Naseva
M10 2 km V 24.3. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M10 2 km V 24.3. Eino Ristimäki 2008 Valkeakosken Haka
M10 2 km V 24.3. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 24.3. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 24.3. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 24.3. Aapo Väliharju 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 24.3. Nathan Hakala 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 24.3. Leevi Passila 2006 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 24.3. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 24.3. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 24.3. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 24.3. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 24.3. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 24.3. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km V 24.3. Aleksi Ahlfors 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km V 24.3. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km V 24.3. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 24.3. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 24.3. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 24.3. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M14 5 km V 24.3. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 24.3. Esa Tapani Lehtonen 2004 Hyvinkään Hiihtäjät
M14 5 km V 24.3. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km V 24.3. Emil Ijäs 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 24.3. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 24.3. Pyry Selin 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 24.3. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km V 24.3. Matias Somppi 2004 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 24.3. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 24.3. Eemeli Laukkanen 2004 Pöytyän Urheilijat
M14 5 km V 24.3. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M14 5 km V 24.3. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M16 5 km V 24.3. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Ilari Virtanen 2003 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km V 24.3. Vilho Ranta 2003 Hyvinkään Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M16 5 km V 24.3. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 24.3. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 24.3. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M16 5 km V 24.3. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Aapeli Leppä 2003 Pöytyän Urheilijat
M16 5 km V 24.3. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 24.3. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 24.3. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km V 24.3. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M16 5 km V 24.3. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 24.3. Juho Mylläri 2000 Heinolan Isku
M18 10 km V 24.3. Aaro Virtanen 2000 Hollolan Urheilijat -46
M18 10 km V 24.3. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km V 24.3. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 24.3. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 10 km V 24.3. Lauri Joukas 2001 Pöytyän Urheilijat
M18 10 km V 24.3. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 24.3. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10 km V 24.3. Aleksi Lehtinen 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km V 24.3. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km V 24.3. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km V 24.3. Eero Joukas 1999 Pöytyän Urheilijat
M20 10 km V 24.3. Jere Helminen 1999 Skiteam 105
M20 10 km V 24.3. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
M20 10 km V 24.3. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
M40 5 km V 24.3. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M40 5 km V 24.3. Kim Lönnström 1972 Borgå Akilles
M40 5 km V 24.3. Marko Uitto 1967 Hollolan Urheilijat -46
M40 5 km V 24.3. Mika Tervala 1968 Hollolan Urheilijat -46
M40 5 km V 24.3. Paavo Ranta 1976 Hyvinkään Hiihtoseura
M40 5 km V 24.3. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M40 5 km V 24.3. Ralf Wadenström 1965 IF Sibbo-Vargarna
M40 5 km V 24.3. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M40 5 km V 24.3. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M40 5 km V 24.3. Jan Kiljunen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M40 5 km V 24.3. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 24.3. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M55 5 km V 24.3. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M55 5 km V 24.3. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 24.3. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M8 1 km V 24.3. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 24.3. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 24.3. Eikka Kiljunen 2010 Lahden Hiihtoseura
M8 1 km V 24.3. Alex Hermans 2011 Oravais IF
M8 1 km V 24.3. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 24.3. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km V 24.3. Toomas Ristola 1996 Anjalan Liitto
MYL 10 km V 24.3. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 24.3. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 24.3. Matti Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 10 km V 24.3. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km V 24.3. Aaro Näätänen 1997 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 24.3. Jani Heimonen 1986 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 24.3. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 24.3. Jussi Forsberg 1972 Nastolan Naseva
MYL 10 km V 24.3. Toni Huuskonen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 24.3. Paavo Hakanen 1997 Skiteam 105
MYL 10 km V 24.3. Otto Ruusunen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 24.3. Juuso Joukas 1993 Teuvan Rivakka
MYL 10 km V 24.3. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
N10 2 km V 24.3. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 24.3. Frida Ranivaara 2009 Hollolan Urheilijat -46
N10 2 km V 24.3. Avianna Mettälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 24.3. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N10 2 km V 24.3. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 24.3. Sara Ehrnrooth 2008 Juvan Urheilijat
N10 2 km V 24.3. Roosa Aivelo 2009 Keravan Urheilijat
N10 2 km V 24.3. Alma Laukkanen 2008 Kouvolan Hiihtoseura
N10 2 km V 24.3. Vilja Moilanen 2009 Lahden Hiihtoseura
N10 2 km V 24.3. Stella Seppälä 2009 Mäntsälän Urheilijat
N10 2 km V 24.3. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N10 2 km V 24.3. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km V 24.3. Rebecka Ek 2008 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 24.3. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N10 2 km V 24.3. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 24.3. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 3 km V 24.3. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 24.3. Sara Tuurinkoski 2007 Hollolan Nasta
N12 3 km V 24.3. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtäjät
N12 3 km V 24.3. Amanda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.3. Evelia Mettälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.3. Matilda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.3. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N12 3 km V 24.3. Eerika Peltonen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km V 24.3. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 3 km V 24.3. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 3 km V 24.3. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 3 km V 24.3. Iida Palviainen 2007 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 24.3. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 24.3. Vilja Hujanen 2007 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 24.3. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km V 24.3. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N14 3 km V 24.3. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 3 km V 24.3. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 3 km V 24.3. Anni Mylläri 2004 Heinolan Isku
N14 3 km V 24.3. Julia Tuura 2004 Hyvinkään Hiihtäjät
N14 3 km V 24.3. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 3 km V 24.3. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 24.3. Anniina Hyvönen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 24.3. Lumi-Kukka Lahdelma 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 24.3. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 24.3. Helmi Hujanen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 24.3. Ella Marjomaa 2005 Mäntsälän Urheilijat
N14 3 km V 24.3. Lyydia Rainio 2004 Pakilan Veto
N14 3 km V 24.3. Cecilia Ek 2005 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 24.3. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N14 3 km V 24.3. Vieno Ristimäki 2005 Valkeakosken Haka
N14 3 km V 24.3. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 24.3. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 24.3. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 24.3. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 5 km V 24.3. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N16 5 km V 24.3. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 24.3. Anni Hyvärinen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Anniina Rantala 2003 Orimattilan Jymy
N16 5 km V 24.3. Nea Vähäsarja 2003 Pakilan Veto
N16 5 km V 24.3. Sara Lauren 2003 Pargas IF
N16 5 km V 24.3. Vilma Pesu 2003 Pirkkalan Hiihtäjät
N16 5 km V 24.3. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 24.3. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N16 5 km V 24.3. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 24.3. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 24.3. Katja Linnainmaa 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 24.3. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 24.3. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 24.3. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.3. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km V 24.3. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 24.3. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 24.3. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 5 km V 24.3. Saara Saalo 2000 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 24.3. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 24.3. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 24.3. Noora Koskelainen 2000 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km V 24.3. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 5 km V 24.3. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N20 5 km V 24.3. Matilda Suhonen 1999 Hollolan Urheilijat -46
N20 5 km V 24.3. Tiia Kauppinen 1999 Juvan Urheilijat
N20 5 km V 24.3. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km V 24.3. Elsa-Edith Loisa 1998 Nastolan Naseva
N20 5 km V 24.3. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 5 km V 24.3. Emmi Hakomäki 1998 Tampereen Pyrintö
N40 5 km V 24.3. Mirva Pynnönen 1962 Konneveden Urheilijat
N40 5 km V 24.3. Katja Nisukangas 1973 Sysmän Sisu
N8 1 km V 24.3. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N8 1 km V 24.3. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 24.3. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
N8 1 km V 24.3. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
NYL 5 km V 24.3. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 5 km V 24.3. Josefin Sandvik 1990 IF Brahe
NYL 5 km V 24.3. Merja Rissanen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 5 km V 24.3. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 24.3. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 5 km V 24.3. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat
NYL 5 km V 24.3. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 24.3. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 24.3. Anni Ala-Mettälä 1986 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 24.3. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö