Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 20.1.2018-21.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 20.1 klo 11:30 ja 21.1 klo 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.1.18 17:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 068
Kilpailupaikka Vöyri
Kilpailupaikan osoite Skidbacksvägen 16, 66600 Vörå
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
Suomen Cup
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 20.01.2018
Sarja Matka
MYL P 3x7.5 km
NYL P 3x5 km
Kilpailupäivä 2: Su 21.01.2018
yhteislähtö
Sarja Matka
MYL P 30 km
NYL P 20 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura IF Femman, Vörå IF, Oaravais IF
Seuranumero 10342680
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti
Ilmoittautumiset 15.1.2018 klo 18.00 mennessä Kilmo-ilmoittautumisjärjestelmän kautta, www.kilmo.fi
Osanottomaksut Henkilökohtainen kilpailu 30€ / kilpailija, Viesti 60€ / joukkue
Pankki ja tilinro Aktia FI0340550012039364 Vörå IF
TD/TDA TD-Niklas Turku, 0400-715655, TDA-Jonna Haapamäki-Syrjälä
Tiedustelut ja lisäinfo Niklas Enlund, sc2018(at)femman.fi, 0500 568 330
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus http://www.femman.fi/fi/hiihto/suomen-cup-2018-voyri/
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Voitelukoppeja vuokrattavana rajoitetusti ajalle 19-21.1 hintaan 600 e. Tee varaus seurallesi sähköpostitse sc2018(at)femman.fi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 30 km P 21.1. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 30 km P 21.1. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 30 km P 21.1. Antti Honkimaa 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Niklas Sundström 1998 IF Femman
MYL 30 km P 21.1. Robin Sundsten 1999 IF Femman
MYL 30 km P 21.1. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. Jonatan Lindqvist 1996 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. Matias Strandvall 1985 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 30 km P 21.1. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 30 km P 21.1. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 30 km P 21.1. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 30 km P 21.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 21.1. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 21.1. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 21.1. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL 30 km P 21.1. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 30 km P 21.1. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 30 km P 21.1. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 30 km P 21.1. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 30 km P 21.1. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 30 km P 21.1. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 30 km P 21.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 30 km P 21.1. Joni Mustonen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 30 km P 21.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 30 km P 21.1. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 30 km P 21.1. Kari Varis 1983 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 21.1. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 21.1. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 21.1. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 21.1. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km P 21.1. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km P 21.1. Topi Huttunen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km P 21.1. Niko Husu 1998 One Way Pro Team
MYL 30 km P 21.1. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Eero Kukkonen 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Jarmo Rissanen 1979 Oulun Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Kalle Määttä 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 30 km P 21.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 30 km P 21.1. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
MYL 30 km P 21.1. Heikki Korpela 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL 30 km P 21.1. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 30 km P 21.1. Jouni Komu 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL 30 km P 21.1. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 30 km P 21.1. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
MYL 30 km P 21.1. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 30 km P 21.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 30 km P 21.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 30 km P 21.1. Ville Tuukkanen 1985 Ski Jyväskylä
MYL 30 km P 21.1. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 30 km P 21.1. Hans Mäenpää 1979 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 30 km P 21.1. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 30 km P 21.1. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 30 km P 21.1. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 30 km P 21.1. Jyri Korhonen 1989 Valkeakosken Haka
MYL 30 km P 21.1. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 30 km P 21.1. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 21.1. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 30 km P 21.1. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km P 21.1. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km P 21.1. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km P 21.1. Christian Grannas 1978 Vörå IF
MYL 30 km P 21.1. Mikael Eklund 1978 Vörå IF
MYL 30 km P 21.1. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
NYL 20 km P 21.1. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 20 km P 21.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 20 km P 21.1. Elin Lövdal 1996 IF Femman
NYL 20 km P 21.1. Erika Storbacka 1999 IF Femman
NYL 20 km P 21.1. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 20 km P 21.1. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 20 km P 21.1. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 20 km P 21.1. Elin Forsgård 1998 IF Minken
NYL 20 km P 21.1. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 20 km P 21.1. Fanny Storvall 1997 IF Åsarna
NYL 20 km P 21.1. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 20 km P 21.1. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
NYL 20 km P 21.1. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 20 km P 21.1. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 20 km P 21.1. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Jämin Jänne
NYL 20 km P 21.1. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
NYL 20 km P 21.1. Mona-Liisa Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 20 km P 21.1. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 20 km P 21.1. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Anita Kirvesniemi 1990 Lappeen Riento
NYL 20 km P 21.1. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 20 km P 21.1. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 20 km P 21.1. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 20 km P 21.1. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 20 km P 21.1. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
NYL 20 km P 21.1. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL 20 km P 21.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL 20 km P 21.1. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 20 km P 21.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 20 km P 21.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 20 km P 21.1. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 20 km P 21.1. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 20 km P 21.1. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
NYL 20 km P 21.1. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 20 km P 21.1. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km P 21.1. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 20 km P 21.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima