Valkealammen Tykkilumihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta Kilpailut alkavat klo.12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.12.17 21:59:59
Kilpailun nimi Valkealammen Tykkilumihiihdot
Kilpailun numero 024
Kilpailupaikka Lehtimäki / Alajärvi
Kilpailupaikan osoite Valkealammentie 197 63510 Lehtimäki / Alajärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 10.12.2017
Kilpailut alkavat klo.12.00 nuorten sarjoista. Latu tehdään tykki ja varastolumesta joka on säilötty kesän yli. Web-kamera aukeaa jälleen syksyllä katsottavaksi.
Sarja Matka
MYL V 9 km
NYL V 5 km
M10 V 1.5 km
N10 V 1.5 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 9 km
N18 V 5 km
M20 V 9 km
N20 V 5 km
M35 V 9 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
M70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lehtimäen Jyske
Seuranumero 10347591
Yhteyshenkilö Pentti Ahopelto
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 771 187
GSM
Fax
WWW-osoite www.lehtimaenjyske.sporttisaitti.com
Sähköposti pentti.ahopelto1@luukku.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 7.12.2017 kello 22.00 mennessä! Osallistumismaksu suoritetaan välittömästi. Ilman voimassa olevaa lisenssiä ei voi kilpailla eikä ilmoittaa!
Osanottomaksut Aikuiset 20€ , nuoret alle 16v 15€
Pankki ja tilinro Lehtimäen Osuuspankki FI81 5224 0120 0141 38 Lehtimäen Jyske
Tiedustelut ja lisäinfo Latu 1.5km www sivuille laitetaan infot.
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km V 10.12. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M10 1.5 km V 10.12. Wilhelm Jakobsson 2010 IF Minken
M10 1.5 km V 10.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 1.5 km V 10.12. Hannes Bengs 2008 Närpes Kraft Skidförening
M10 1.5 km V 10.12. Oscar Smeds 2009 Oravais IF
M10 1.5 km V 10.12. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M10 1.5 km V 10.12. Verneri Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1.5 km V 10.12. Niilo Keskinen 2008 Vähänkyrön Viesti
M10 1.5 km V 10.12. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 10.12. Elias Kytölä 2007 Alajärven Ankkurit
M12 3 km V 10.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 10.12. Melker Wikblom 2006 IF Minken
M12 3 km V 10.12. Arttu Viinamäki 2006 Jalasjärven Jalas
M12 3 km V 10.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 10.12. William Dahlgren 2006 Närpes Kraft Skidförening
M12 3 km V 10.12. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 10.12. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 10.12. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km V 10.12. Iiro Latvanen 2006 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 10.12. Tomas Mehtonen 2007 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 10.12. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M14 3 km V 10.12. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M14 3 km V 10.12. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M14 3 km V 10.12. Kosti Saine 2004 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 10.12. Jussi Hantula 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 10.12. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 10.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M14 3 km V 10.12. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M14 3 km V 10.12. Jeremias Bengs 2004 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 10.12. Mattis Nordström 2004 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 10.12. William Rönn 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 10.12. Teemu Juhani Pajuranta 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 10.12. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M14 3 km V 10.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 5 km V 10.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 5 km V 10.12. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M16 5 km V 10.12. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M16 5 km V 10.12. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M16 5 km V 10.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km V 10.12. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M16 5 km V 10.12. Leonard Marke'n 2003 Oravais IF
M16 5 km V 10.12. Matias Nevala 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 5 km V 10.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 10.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 10.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 5 km V 10.12. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M16 5 km V 10.12. Ivar Thors 2002 Vörå IF
M16 5 km V 10.12. Ville Muhonen 2002 Ähtärin Urheilijat
M18 9 km V 10.12. Alexander Kansa 2000 IF Femman
M18 9 km V 10.12. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 9 km V 10.12. Samuli Peltola 2001 Keuruun Kisailijat
M18 9 km V 10.12. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 9 km V 10.12. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 9 km V 10.12. Viktor Koivuniemi 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 9 km V 10.12. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 9 km V 10.12. Jarkko Rantoja 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 9 km V 10.12. Juho Koivisto 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 9 km V 10.12. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 9 km V 10.12. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M18 9 km V 10.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 9 km V 10.12. Ossi Juusti 2001 Skiteam 105
M18 9 km V 10.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M18 9 km V 10.12. Mitri Lerssi 2001 Vetelin Urheilijat
M18 9 km V 10.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 9 km V 10.12. Anton Damlin 1999 IF Femman
M20 9 km V 10.12. Niklas Sundström 1998 IF Femman
M20 9 km V 10.12. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
M35 9 km V 10.12. Matti Sipilä 1977 IF Sibbo-Vargarna
M35 9 km V 10.12. Tommy Haglund 1968 If Åsarna
M35 9 km V 10.12. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M45 5 km V 10.12. Karri Hietamäki 1969 Lapuan Virkiä
M45 5 km V 10.12. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 10.12. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 5 km V 10.12. Esa Hynynen 1969 Ski Jyväskylä
M50 5 km V 10.12. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M50 5 km V 10.12. Timo Vetämäjärvi 1966 Alavuden Urheilijat
M50 5 km V 10.12. Ulf Nylund 1965 IF Minken
M50 5 km V 10.12. Stefan Storvall 1961 If Åsarna
M50 5 km V 10.12. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 5 km V 10.12. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M60 5 km V 10.12. Sakari Nyyssönen 1949 Pielaveden Sampo
M60 5 km V 10.12. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M60 5 km V 10.12. Juhani Niinimäki 1954 Virtain Urheilijat
M70 5 km V 10.12. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 5 km V 10.12. Paavo Räisänen 1947 Muuramen Urheilijat
M70 5 km V 10.12. Aulis Pihlajasaari 1942 Ski Jyväskylä
MYL 9 km V 10.12. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 9 km V 10.12. Eric Storvall 1989 If Åsarna
MYL 9 km V 10.12. Hugo Karlström 1994 If Åsarna
MYL 9 km V 10.12. Viljam Knif 1990 If Åsarna
MYL 9 km V 10.12. Sören Östman 1985 IK Falken
MYL 9 km V 10.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 9 km V 10.12. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 9 km V 10.12. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 9 km V 10.12. Kalle Määttä 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 9 km V 10.12. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 9 km V 10.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 9 km V 10.12. Sami Tuominen 1987 Ski Jyväskylä
MYL 9 km V 10.12. Ilkka Tuomisto 1984 Ylöjärven Urheilijat
MYL 9 km V 10.12. Juho Muhonen 1996 Ähtärin Urheilijat
N10 1.5 km V 10.12. Sanni Korhonen 2008 IF Femman
N10 1.5 km V 10.12. Fiia Karjanlahti 2008 Ilmajoen Kisailijat
N10 1.5 km V 10.12. Sanni Koivula 2009 Laihian Luja
N10 1.5 km V 10.12. Neea Lindroos 2008 Noormarkun Nopsa
N10 1.5 km V 10.12. Matilda Snickars 2008 Närpes Kraft Skidförening
N10 1.5 km V 10.12. Saga Marke'n 2010 Oravais IF
N10 1.5 km V 10.12. Winnie Marke'n 2008 Oravais IF
N10 1.5 km V 10.12. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N10 1.5 km V 10.12. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 1.5 km V 10.12. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1.5 km V 10.12. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1.5 km V 10.12. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1.5 km V 10.12. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 1.5 km V 10.12. Saima Kallioniemi 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 1.5 km V 10.12. Siiri Hautala 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 1.5 km V 10.12. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 1.5 km V 10.12. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
N12 3 km V 10.12. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N12 3 km V 10.12. Signe Jakobsson 2006 IF Minken
N12 3 km V 10.12. Serafina Karjanlahti 2006 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km V 10.12. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 3 km V 10.12. Miia Saari 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 10.12. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N12 3 km V 10.12. Olivia Kumara 2006 Laihian Luja
N12 3 km V 10.12. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km V 10.12. Inez Sandberg 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km V 10.12. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km V 10.12. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km V 10.12. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 10.12. Elsa Thors 2007 Vörå IF
N12 3 km V 10.12. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 10.12. Minttu Haarala 2006 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 10.12. Julia Kytölä 2005 Alajärven Ankkurit
N14 3 km V 10.12. Marika Rantoja 2004 Alavuden Urheilijat
N14 3 km V 10.12. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N14 3 km V 10.12. Sofia Karjanlahti 2004 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km V 10.12. Aida Koivisto 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 10.12. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 10.12. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 3 km V 10.12. Kristiina Kunnari 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 10.12. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 10.12. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 10.12. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 10.12. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N14 3 km V 10.12. Alva Thors 2005 Vörå IF
N14 3 km V 10.12. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 10.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 10.12. Tuuli Raunio 2002 Kyrön Voima
N16 5 km V 10.12. Sara Leppäsalmi 2002 Multian Jyske
N16 5 km V 10.12. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 10.12. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 10.12. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N16 5 km V 10.12. Iina Koskela 2003 Perhon Kiri
N18 5 km V 10.12. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N18 5 km V 10.12. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N18 5 km V 10.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 10.12. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 5 km V 10.12. Nella Emilia Keskinen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 10.12. Maija Tukeva 2000 Ähtärin Urheilijat
N20 5 km V 10.12. Erika Storbacka 1999 IF Femman
N20 5 km V 10.12. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
N20 5 km V 10.12. Amanda Strandvall 1999 IF Minken
N20 5 km V 10.12. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 5 km V 10.12. Satu Kauppinen 1999 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 10.12. Sandra Jordman 1999 One Way Pro Team
N20 5 km V 10.12. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 10.12. Emmi Hakomäki 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 10.12. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N45 5 km V 10.12. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
NYL 5 km V 10.12. Annika Sjöström 1988 IF Brahe
NYL 5 km V 10.12. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 5 km V 10.12. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 10.12. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 5 km V 10.12. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km V 10.12. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.12. Sanna-Mari Purola 1997 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.12. Paula Iso-Markku 1986 Kirkkonummen Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.12. Annukka Siltakorpi 1983 Kurikan Ryhti
NYL 5 km V 10.12. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 10.12. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 10.12. Sonja Harjuntausta 1997 Tampereen Pyrintö