Tapaninpäivän Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 10.1.18 17:59:59
Kilpailun nimi Tapaninpäivän Hiihdot
Kilpailun numero 032
Kilpailupaikka Rovaniemi
Kilpailupaikan osoite Hiihtostadion
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 14.01.2018
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ounasvaaran Hiihtoseura
Seuranumero 10345085
Yhteyshenkilö Jorma Kariniemi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0440 693 585
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti jorma.kariniemi@pp1.inet.fi
Ilmoittautumiset 10.1.2018 klo 18.00 mennessä, vanhat ilmoittautumiset ovat voimassa.
Osanottomaksut Aikuiset 20 €, alle 16-vuotiaat 15 €, maksettava ilmoittautumisien yhteydessä.
Pankki ja tilinro OH / hiihtojaoston tilille FI44 5642 0320 0338 33 viitteenä seuranumero. Kopio kuitista mukaan kilpailupaikalle
Tiedustelut ja lisäinfo Eero Sandgren 040-5616285, Jorma Kariniemi 0440-693585
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 10 km V 26.12. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 26.12. Mikko Marjamaa 1993 Posion Pyrintö
NYL 5 km V 26.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 26.12. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 26.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula
M10 2 km V 14.1. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M10 2 km V 14.1. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 14.1. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 14.1. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 14.1. Konsta Muotka 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 14.1. Paulus Aho 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 14.1. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 14.1. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M12 3 km V 14.1. Melker Wikblom 2006 IF Minken
M12 3 km V 14.1. Turo Tervo 2006 Inarin Yritys
M12 3 km V 14.1. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 3 km V 14.1. Joel Niska 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 14.1. Veikka Muotka 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 14.1. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 3 km V 14.1. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 14.1. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km V 14.1. Konsta Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M14 5 km V 14.1. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 14.1. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 14.1. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 14.1. Miika Muotka 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 14.1. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M14 5 km V 14.1. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M16 5 km V 14.1. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M16 5 km V 14.1. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 14.1. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M16 5 km V 14.1. Jussi Rantala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Timi Heiskanen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 14.1. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 14.1. Matias Ylisiurua 2001 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 14.1. Matias Maijala 2001 Lapin Veikot
M18 10 km V 14.1. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M18 10 km V 14.1. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 14.1. Wille Karhumaa 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 14.1. Anton Damlin 1999 IF Femman
M20 10 km V 14.1. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 10 km V 14.1. Veikka Salmi 1999 Muonion Kiri
M20 10 km V 14.1. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 14.1. Wille Fagerholm 1998 Pakilan Veto
M20 10 km V 14.1. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M20 10 km V 14.1. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
M35 10 km V 14.1. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 14.1. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km V 14.1. Joni Seppä 1980 Keuruun Kisailijat
M35 10 km V 14.1. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
M35 10 km V 14.1. Janne Vasenius 1980 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M45 10 km V 14.1. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 10 km V 14.1. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 14.1. Markku Ollila 1962 Alatornion Pirkat
M55 5 km V 14.1. Pauli Ojalainen 1962 Rovaniemen Lappi
M55 5 km V 14.1. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 14.1. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 14.1. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 14.1. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M8 1 km V 14.1. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
MYL 10 km V 14.1. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 14.1. Joa Muotka 1995 Muonion Kiri
MYL 10 km V 14.1. Ilkka-Petri Välitalo 1986 Muurolan Kisaveikot
MYL 10 km V 14.1. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 14.1. Lassi Juhanoja 1996 Paimion Urheilijat
MYL 10 km V 14.1. Jyri Uusitalo 1994 Pellon Ponsi
MYL 10 km V 14.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 14.1. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 14.1. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 14.1. Tommi Reponen 1992 Skiteam 105
MYL 10 km V 14.1. Akseli Vuorinen 1995 Valkeakosken Haka
N10 2 km V 14.1. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N10 2 km V 14.1. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N12 3 km V 14.1. Emmi Mäenpää 2007 IF Brahe
N12 3 km V 14.1. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 14.1. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 3 km V 14.1. Reetta Ylivaara 2007 Lapin Veikot
N12 3 km V 14.1. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Elina Kansanaho 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Leanna Kesti 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Silja Saarenpää 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 14.1. Weera Karhumaa 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.1. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N14 3 km V 14.1. Moa Mäenpää 2005 IF Brahe
N14 3 km V 14.1. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 3 km V 14.1. Minttu Hallikainen 2004 Karihaaran Visa
N14 3 km V 14.1. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 14.1. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km V 14.1. Hanna Niskanen 2005 One Way Pro Team
N14 3 km V 14.1. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.1. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.1. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.1. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.1. Wiivi Karhumaa 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 14.1. Lyydia Rainio 2004 Pakilan Veto
N14 3 km V 14.1. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 14.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 14.1. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km V 14.1. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km V 14.1. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km V 14.1. Kaarina Nurminen 2002 Kangasalan Kisa
N16 5 km V 14.1. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 14.1. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 14.1. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km V 14.1. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 14.1. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 14.1. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 14.1. Ansa-Lotta Ojanaho 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 14.1. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 14.1. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 14.1. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 14.1. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N16 5 km V 14.1. Ulla-Maija Peltomaa 2002 Skiteam 105
N16 5 km V 14.1. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.1. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 14.1. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 14.1. Ida Mäenpää 2001 IF Brahe
N18 5 km V 14.1. Inka Similä 2000 Kittilän Urheilijat
N18 5 km V 14.1. Aino Rantala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 14.1. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 14.1. Johanna Isojärvi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 14.1. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 5 km V 14.1. Oona Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N45 5 km V 14.1. Kaisa Ojala 1968 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km V 14.1. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km V 14.1. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 14.1. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 14.1. Irina Nousiainen 1985 Keuruun Kisailijat
NYL 5 km V 14.1. Jonna Niskanen 1997 One Way Pro Team
NYL 5 km V 14.1. Jonna Kariniemi 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.1. Milka Reponen 1991 Skiteam 105
NYL 5 km V 14.1. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu