Anjalan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 10.1.18 23:59:59
Kilpailun nimi Anjalan Hiihdot
Kilpailun numero 056
Kilpailupaikka Anjala, Kouvola
Kilpailupaikan osoite Urheilijantie 3 46910 Anjala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 14.01.2018
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 5 km
M35 P 15 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Anjalan Liitto
Seuranumero 10344219
Yhteyshenkilö Jarmo Söyring
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 522 0068 TAI 0400 927 294
GSM
Fax
WWW-osoite www.anjalanliitto.net
Sähköposti jarmo.soyring@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 10.01.2018 klo 24.00 mennessä
Osanottomaksut 20 eur. ja 16v. ja nuoremmat 14 eur.
Pankki ja tilinro Kymenlaakson OP FI3852007140011430 Anjalan Liitto
Tiedustelut ja lisäinfo 0400-927294 tai 040-5220068
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Navigaattori osoite Urheilijantie 3 Anjala
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 14.1. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Joutsenon Kullervo
M10 2 km P 14.1. Elias Tani 2010 Kymin Koskenpojat
M10 2 km P 14.1. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M10 2 km P 14.1. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M10 2 km P 14.1. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M10 2 km P 14.1. Vilho Immonen 2009 Vehkalahden Veikot
M10 2 km P 14.1. Viljami Hyvönen 2009 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 14.1. Ilmari Kuokka 2006 Anjalan Liitto
M12 3 km P 14.1. Jere Pylvänäinen 2007 Anjalan Liitto
M12 3 km P 14.1. Tuomas Tonteri 2006 Anjalan Liitto
M12 3 km P 14.1. Valtteri Vuorela 2006 Anjalan Liitto
M12 3 km P 14.1. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km P 14.1. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M12 3 km P 14.1. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M12 3 km P 14.1. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km P 14.1. Lauri Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M12 3 km P 14.1. Einar Vickholm 2007 Lapinjärven Urheilijat
M12 3 km P 14.1. Eemeli Hyvönen 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 14.1. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 14.1. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 14.1. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 14.1. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M14 5 km P 14.1. Lasse Peltonen 2004 Anjalan Liitto
M14 5 km P 14.1. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km P 14.1. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 14.1. Robin Hildén 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 14.1. Jami Rinta-Jaskari 2005 Joutsenon Kullervo
M14 5 km P 14.1. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 14.1. Pyry Selin 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 14.1. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km P 14.1. Rasmus Saarinen 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km P 14.1. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 14.1. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km P 14.1. Janne Kalle Nyberg 2005 Mäntyharjun Virkistys
M14 5 km P 14.1. Joni Nyberg 2004 Mäntyharjun Virkistys
M14 5 km P 14.1. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M16 8 km P 14.1. Saku Kivikko 2003 Anjalan Liitto
M16 8 km P 14.1. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 8 km P 14.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 14.1. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 14.1. Ilari Virtanen 2003 Hollolan Urheilijat -46
M16 8 km P 14.1. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km P 14.1. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 8 km P 14.1. Max Ripatti 2002 Joutsenon Kullervo
M16 8 km P 14.1. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M16 8 km P 14.1. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 8 km P 14.1. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 8 km P 14.1. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 8 km P 14.1. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M16 8 km P 14.1. Juha Nyberg 2003 Mäntyharjun Virkistys
M16 8 km P 14.1. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M16 8 km P 14.1. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 14.1. Aaro Virtanen 2000 Hollolan Urheilijat -46
M18 10 km P 14.1. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 14.1. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M35 15 km P 14.1. Ari Mikkelä 1979 Anjalan Liitto
M35 15 km P 14.1. Tommi Lavonen 1981 Anjalan Liitto
M35 15 km P 14.1. Sam Fransman 1976 IF Sibbo-Vargarna
M35 15 km P 14.1. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M35 15 km P 14.1. Juha Puhakka 1974 Sippolan Kunto
M35 15 km P 14.1. Simo Mänttäri 1983 Sippolan Kunto
M35 15 km P 14.1. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M45 10 km P 14.1. Heikki Tonteri 1967 Anjalan Liitto
M45 10 km P 14.1. Kim Lönnström 1972 Borgå Akilles
M45 10 km P 14.1. Mika Tervala 1968 Hollolan Urheilijat -46
M45 10 km P 14.1. Harri Miettinen 1966 Joutsenon Kullervo
M45 10 km P 14.1. Jarkko Jauho 1972 Joutsenon Kullervo
M45 10 km P 14.1. Aki Petteri Onatsu 1969 Kouvolan Hiihtoseura
M45 10 km P 14.1. Riku Mattila 1966 Kouvolan Hiihtoseura
M55 5 km P 14.1. Ari Kitunen 1963 Anjalan Liitto
M55 5 km P 14.1. Arto Purho 1955 Anjalan Liitto
M55 5 km P 14.1. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M55 5 km P 14.1. Mika Keronen 1963 Anjalan Liitto
M55 5 km P 14.1. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M55 5 km P 14.1. Christer Lindberg 1961 IF Sibbo-Vargarna
M55 5 km P 14.1. Raine Alajääski 1957 Kouvolan Hiihtoseura
M55 5 km P 14.1. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M55 5 km P 14.1. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km P 14.1. Seppo Hurri 1957 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km P 14.1. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M55 5 km P 14.1. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M55 5 km P 14.1. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km P 14.1. Heikki Ruokonen 1955 Vehkalahden Veikot
M65 5 km P 14.1. Jari Tuviala 1946 Anjalan Liitto
M65 5 km P 14.1. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M65 5 km P 14.1. Kari Ahonen 1951 Hollolan Urheilijat -46
M65 5 km P 14.1. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M65 5 km P 14.1. Erkki Kilpinen 1948 Lahden Hiihtoseura
M65 5 km P 14.1. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M65 5 km P 14.1. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km P 14.1. Antti Hartikainen 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 14.1. Antti Häkämies 1986 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 14.1. Eetu Nyman 1992 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 14.1. Senni Nurmi 2005 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km P 14.1. Lukas Lindberg 1988 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 14.1. Jani Heimonen 1986 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km P 14.1. Valtteri Härkönen 1985 Ruokolahden Raju
MYL 15 km P 14.1. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 14.1. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km P 14.1. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N10 2 km P 14.1. Alma Laukkanen 2008 Kouvolan Hiihtoseura
N10 2 km P 14.1. Aliisa Tani 2012 Kymin Koskenpojat
N10 2 km P 14.1. Nelli Tani 2008 Kymin Koskenpojat
N10 2 km P 14.1. Pihla Paasi 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km P 14.1. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 14.1. Anni Pärtty 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 14.1. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 14.1. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 14.1. Peppi Paavola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km P 14.1. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km P 14.1. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km P 14.1. Selma Lindèn 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km P 14.1. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N12 3 km P 14.1. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N12 3 km P 14.1. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 3 km P 14.1. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 14.1. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 14.1. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N12 3 km P 14.1. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 3 km P 14.1. Jemina Turunen 2007 Lappeen Riento
N14 3 km P 14.1. Amalia Lindén 2005 Anjalan Liitto
N14 3 km P 14.1. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km P 14.1. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 14.1. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 14.1. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 14.1. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 14.1. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 14.1. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 14.1. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 3 km P 14.1. Mona Ripatti 2004 Joutsenon Kullervo
N14 3 km P 14.1. Ea Vuori 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km P 14.1. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 3 km P 14.1. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km P 14.1. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km P 14.1. Lotta Aumakallio 2004 Lappeen Riento
N14 3 km P 14.1. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N14 3 km P 14.1. Sanna Hellä 2004 Vehkalahden Veikot
N14 3 km P 14.1. Titta Paavola 2005 Vehkalahden Veikot
N16 5 km P 14.1. Liisa Peltonen 2002 Anjalan Liitto
N16 5 km P 14.1. Ada Kiiski 2003 Borgå Akilles
N16 5 km P 14.1. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 14.1. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 14.1. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 14.1. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 14.1. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km P 14.1. Wilma Taavitsainen 2003 Ristiinan Urheilijat
N16 5 km P 14.1. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 14.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km P 14.1. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 5 km P 14.1. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km P 14.1. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 5 km P 14.1. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 14.1. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 14.1. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 14.1. Siiri Sipari 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 14.1. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 14.1. Henna Pylvänäinen 1999 Anjalan Liitto
N20 5 km P 14.1. Siiri Kortejärvi 1999 Borgå Akilles
N20 5 km P 14.1. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N35 5 km P 14.1. Johanna Mattila 1976 Kouvolan Hiihtoseura
N45 5 km P 14.1. Jaana Valtonen 1963 Juvan Urheilijat
N45 5 km P 14.1. Ulla Yrjölä 1971 Muuramen Urheilijat
N45 5 km P 14.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 14.1. Merja Rissanen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 5 km P 14.1. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 5 km P 14.1. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat
NYL 5 km P 14.1. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa