Oulujoki Hiihtocup 2. osakilpailu PPH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 18.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.1.18 23:59:59
Kilpailun nimi Oulujoki Hiihtocup 2. osakilpailu PPH
Kilpailun numero 621
Kilpailupaikka Muhos, Korkalanvaaran hiihtokeskus
Kilpailupaikan osoite Hiihtomajantie 30, 91500 Muhos
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ke 17.01.2018
Oulujoki hiihtocup on kolmen piirikunnallisen kilpailun sarja: Muhos, Utajärvi ja Vaala
Sarja Matka
MYL V 5 km
NYL V 5 km
M6 V 0.5 km
N6 V 0.5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 5 km
N20 V 5 km
M35 V 5 km
N35 V 5 km
M40 V 5 km
N40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M50 V 5 km
N50 V 3 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M60 V 5 km
N60 V 3 km
M65 V 5 km
N65 V 3 km
M70 V 3 km
N70 V 3 km
M75 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Laitasaaren Veto
Seuranumero 10346589
Yhteyshenkilö Arja Lotvonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 763 6533
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.laitasaarenveto.fi
Sähköposti arja.lotvonen@gmail.com
Ilmoittautumiset Kirjallisena lisenssinumeroineen ma.15.1.2018 klo. 24.00 mennessä kilmoon
Osanottomaksut alle 16v 5€, aikuiset 10€
Pankki ja tilinro Laitasaaren Veto ry OP FI72 5274 0020 0373 45
Tiedustelut ja lisäinfo Arja Lotvonen 0407636533 arja.lotvonen@gmail.com www.laitasaarenveto.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Palkitseminen kolmen kilpailun yhteistulosten perusteella. Palkitsemisen edellytys vähintään kahteen kilpailuun osallistuminen. Muut osakilpailut Vaala 3.1.2018 ja Utajärvi 31.1.2018
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 17.1. Akseli Hyvärinen 2008 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 17.1. Akseli Schmitt 2008 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 17.1. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 17.1. Mikael Kynkäänniemi 2008 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 17.1. Santeri Ukkola 2008 Saloisten Reipas
M10 2 km V 17.1. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 17.1. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 17.1. Atte Tihinen 2005 Laitasaaren Veto
M14 3 km V 17.1. Niklas Kakko 2005 Laitasaaren Veto
M14 3 km V 17.1. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 17.1. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M16 5 km V 17.1. Sakari Ukkola 2003 Saloisten Reipas
M18 5 km V 17.1. Samuli Ukkola 2000 Saloisten Reipas
M40 5 km V 17.1. Markku Kouva 1974 Oulun Hiihtoseura
M40 5 km V 17.1. Reima Mäntyranta 1978 Oulun Hiihtoseura
M45 5 km V 17.1. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M50 5 km V 17.1. Jouko Höynälä 1966 Oulun Hiihtoseura
M55 5 km V 17.1. Tero Pinoniemi 1960 Utajärven Urheilijat
M6 0.5 km V 17.1. Viljami Väisänen 2012 Laitasaaren Veto
M60 5 km V 17.1. Esa Piipponen 1955 Kempeleen Pyrintö
M60 5 km V 17.1. Jouko Karppinen 1958 Utajärven Urheilijat
M65 5 km V 17.1. Mikko Koivukangas 1953 Oulun Hiihtoseura
M65 5 km V 17.1. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 3 km V 17.1. Esko Korhonen 1948 Oulun Kilpa-Veljet
M70 3 km V 17.1. Alpo Pelkonen 1946 Oulunsalon Vasama
M8 1 km V 17.1. August Schmitt 2010 Laitasaaren Veto
M8 1 km V 17.1. Juho Marttila 2011 Limingan Niittomiehet
M8 1 km V 17.1. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
MYL 5 km V 17.1. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
N10 2 km V 17.1. Amanda Kakko 2009 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 17.1. Martta Väisänen 2008 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 17.1. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 17.1. Helmiina Similä 2008 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 17.1. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 2 km V 17.1. Aliisa Maria Kärkkäinen 2007 Kempeleen Kiri
N12 2 km V 17.1. Anniina Kakko 2007 Laitasaaren Veto
N12 2 km V 17.1. Iida Hyvärinen 2006 Laitasaaren Veto
N14 3 km V 17.1. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N14 3 km V 17.1. Inka Saartoala 2005 Laitasaaren Veto
N14 3 km V 17.1. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 17.1. Selina Similä 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 17.1. Anni Karppinen 2003 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 17.1. Heini Johanna Niva 2001 Laitasaaren Veto
N20 5 km V 17.1. Sara Niva 1998 Laitasaaren Veto
N35 5 km V 17.1. Maria Kakko 1981 Laitasaaren Veto
N40 5 km V 17.1. Anu Skog 1978 Kempeleen Pyrintö
N40 5 km V 17.1. Kirsi Pääkkönen 1978 Utajärven Urheilijat
N45 3 km V 17.1. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
N50 3 km V 17.1. Arja Lotvonen 1964 Laitasaaren Veto
N50 3 km V 17.1. Sari Höynälä 1967 Oulun Hiihtoseura
N65 3 km V 17.1. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
N8 1 km V 17.1. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N8 1 km V 17.1. Emmi Polvi 2010 Laitasaaren Veto
N8 1 km V 17.1. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
NYL 5 km V 17.1. Essi Lotvonen 1993 Laitasaaren Veto
NYL 5 km V 17.1. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet