Kansalliset 60. Jussi Kurikkalan Muistohiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.18 23:59:59
Kilpailun nimi Kansalliset 60. Jussi Kurikkalan Muistohiihdot
Kilpailun numero 057
Kilpailupaikka Kalajoki
Kilpailupaikan osoite Hiihtomajantie 90, 85100 Kalajoki
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 14.01.2018
60. Jussi Kurikkalan Muistohiihdot ovat juhlakilpailut!
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 10 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
M65 P 5 km
M70 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kalajoen Junkkarit
Seuranumero 10349243
Yhteyshenkilö Esko Valikainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 907 335
GSM
Fax
WWW-osoite kalajoenjunkkarit.fi
Sähköposti esko.valikainen@kotinet.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta tiistai 9.1.2017 klo 24.00 mennessä
Osanottomaksut 22 euroa ja 17 euroa alle 16 v., +10 euroa jälki-ilmoittautuneet
Pankki ja tilinro OP Kalajoki FI54 5099 0740 0292 29 Kalajoen Junkkarit
TD/TDA TD Pekka Nikula
TDA Tarmo Hirvelä
Tiedustelut ja lisäinfo 0400-907335
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus 8-tieltä
Majoitus www.visitkalajoki.fi
Palkinnot ja palkintojen jako Hyvät palkinnot: Noname, One way, Hotelli Pikku-Syöte, Palkittavien määrä kisakansliassa
Muuta tietoa 60. Jussi Kurikkalan Muistokisat hiihdetään juhlakilpailuna. Tervetuloa Kalajoelle!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 14.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 2 km P 14.1. Björn Forsell 2008 IF Åsarna
M10 2 km P 14.1. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km P 14.1. Toivo Porvari 2009 Kokkolan Veikot
M10 2 km P 14.1. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km P 14.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 14.1. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km P 14.1. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 3 km P 14.1. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 3 km P 14.1. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 14.1. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km P 14.1. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 3 km P 14.1. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 5 km P 14.1. Benjamin Sandnäs 2005 IF Brahe
M14 5 km P 14.1. Lucas Hansén 2004 IF Åsarna
M14 5 km P 14.1. Joni Grankull 2005 IK Falken
M14 5 km P 14.1. Arttu Nikunen 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 14.1. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 14.1. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 14.1. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km P 14.1. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km P 14.1. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km P 14.1. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 5 km P 14.1. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M16 8 km P 14.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km P 14.1. Gustav Forsell 2003 IF Åsarna
M16 8 km P 14.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 8 km P 14.1. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M16 8 km P 14.1. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 8 km P 14.1. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 8 km P 14.1. Miika Ylikulju 2003 Oulaisten Huima
M16 8 km P 14.1. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km P 14.1. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M16 8 km P 14.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km P 14.1. Aleksi Huhtakangas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km P 14.1. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km P 14.1. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 10 km P 14.1. Anton Sjölund 2001 IF Brahe
M18 10 km P 14.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 10 km P 14.1. Daniel Sorvisto 2000 IF Åsarna
M18 10 km P 14.1. Jere Ena 2000 IK Falken
M18 10 km P 14.1. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km P 14.1. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km P 14.1. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km P 14.1. Christian Tarvonen 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km P 14.1. Ville Vesaluoma 2001 Sievin Sisu
M18 10 km P 14.1. Antti-Olavi Rytky 2001 TEAM SKIERS
M20 10 km P 14.1. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 10 km P 14.1. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 14.1. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
M20 10 km P 14.1. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
M35 10 km P 14.1. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 10 km P 14.1. Jan Grankull 1980 IK Falken
M35 10 km P 14.1. Lasse Paavola 1983 Kaustisen Pohjan-Veikot
M35 10 km P 14.1. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km P 14.1. Juha Auvinen 1983 Pietarsaaren Hiihtäjät
M40 10 km P 14.1. Riku Lehto 1971 Alajärven Ankkurit
M40 10 km P 14.1. Tero Kokkoniemi 1976 Haapajärven Kiilat
M40 10 km P 14.1. Markus Ronkainen 1976 Haukiputaan Veikot
M40 10 km P 14.1. Jarkko Mäkelä 1974 Himangan Urheilijat
M40 10 km P 14.1. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M40 10 km P 14.1. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M40 10 km P 14.1. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M40 10 km P 14.1. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M40 10 km P 14.1. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M40 10 km P 14.1. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M45 5 km P 14.1. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M50 5 km P 14.1. Tage Ray 1965 IK Falken
M50 5 km P 14.1. Tom Vest 1968 IK Falken
M50 5 km P 14.1. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M55 5 km P 14.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km P 14.1. Kauko Himanka 1962 Kalajoen Junkkarit
M55 5 km P 14.1. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M55 5 km P 14.1. Heikki Salminen 1960 Yppärin Urheilijat
M60 5 km P 14.1. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M60 5 km P 14.1. Kai Lappalainen 1956 Pyhäjärven Pohti
M60 5 km P 14.1. Teijo Haapaniemi 1956 Reisjärven Pilke
M65 5 km P 14.1. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km P 14.1. Seppo Ranta-Eskola 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km P 14.1. Sauli Honkala 1949 Pietarsaaren Hiihtäjät
M65 5 km P 14.1. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M65 5 km P 14.1. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M70 5 km P 14.1. Jussi Viitasaari 1945 Himangan Urheilijat
M70 5 km P 14.1. Heikki Hukari 1948 Kokkolan Veikot
M70 5 km P 14.1. Vesa Ranta-Eskola 1946 Saloisten Reipas
M8 1 km P 14.1. Wilhelm Jakobsson 2010 IF Minken
M8 1 km P 14.1. Joonatan Jaatinen 2010 Kalajoen Junkkarit
M8 1 km P 14.1. Oliver Rahja 2011 Kalajoen Junkkarit
M8 1 km P 14.1. Eetu Keränen 2010 Kempeleen Pyrintö
M8 1 km P 14.1. Leo Kalapudas 2010 Oulaisten Huima
M8 1 km P 14.1. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M8 1 km P 14.1. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 1 km P 14.1. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
MYL 15 km P 14.1. Joakim Björklind 1990 Gamlakarleby IF
MYL 15 km P 14.1. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km P 14.1. Matti Keskitalo 1993 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km P 14.1. Jonas Skog 1985 IF Åsarna
MYL 15 km P 14.1. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km P 14.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 14.1. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km P 14.1. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 15 km P 14.1. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 14.1. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 14.1. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 14.1. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 14.1. Annie Mäenpää 2008 IF Brahe
N10 2 km P 14.1. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N10 2 km P 14.1. Iida Paavola 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km P 14.1. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 2 km P 14.1. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 3 km P 14.1. Aino Jylänki 2006 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 14.1. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 3 km P 14.1. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 3 km P 14.1. Amanda Tarvonen 2007 IK Falken
N12 3 km P 14.1. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km P 14.1. Oona Kangas 2006 Nivalan Urheilijat
N12 3 km P 14.1. Signe Jakobsson 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N12 3 km P 14.1. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N12 3 km P 14.1. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 3 km P 14.1. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 14.1. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N14 5 km P 14.1. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N14 5 km P 14.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 5 km P 14.1. Cajsa Mäenpää 2004 IF Brahe
N14 5 km P 14.1. Rebecca Sandnäs 2004 IF Brahe
N14 5 km P 14.1. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 5 km P 14.1. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N14 5 km P 14.1. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 5 km P 14.1. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N14 5 km P 14.1. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 5 km P 14.1. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 5 km P 14.1. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 5 km P 14.1. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N14 5 km P 14.1. Kiira Kiiskinen 2004 Sotkamon Jymy
N14 5 km P 14.1. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 14.1. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N16 5 km P 14.1. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N16 5 km P 14.1. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km P 14.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 14.1. Janica Hahtokari 2003 IF Åsarna
N16 5 km P 14.1. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 14.1. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 14.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 14.1. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N16 5 km P 14.1. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N16 5 km P 14.1. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 14.1. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 14.1. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N16 5 km P 14.1. Emma Junno 2002 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 14.1. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 14.1. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 5 km P 14.1. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 5 km P 14.1. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N18 5 km P 14.1. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N18 5 km P 14.1. Matilda Snellman 2001 IF Brahe
N18 5 km P 14.1. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 5 km P 14.1. Hanna Ray 2000 IK Falken
N18 5 km P 14.1. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km P 14.1. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 5 km P 14.1. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 10 km P 14.1. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 10 km P 14.1. Loviisa Kalliokoski 1999 Perhon Kiri
N20 10 km P 14.1. Jenny Parviainen 1999 Posion Pyrintö
N35 5 km P 14.1. Ritva Ronkainen 1981 Haukiputaan Veikot
N35 5 km P 14.1. Päivi Peltoniemi 1979 Himangan Urheilijat
N35 5 km P 14.1. Jaana Grankull 1981 IK Falken
N50 5 km P 14.1. Marjo Ena 1968 IK Falken
N50 5 km P 14.1. Teija Eskelinen 1961 Kainuun Hiihtoseura
N50 5 km P 14.1. Aija Tilvis 1966 Kalajoen Junkkarit
N50 5 km P 14.1. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km P 14.1. Ulla Junttola 1968 Limingan Niittomiehet
N8 1 km P 14.1. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km P 14.1. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km P 14.1. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N8 1 km P 14.1. Minttu Huhtala 2010 Ykspihlajan Reima
NYL 10 km P 14.1. Sara Ray 1994 IK Falken
NYL 10 km P 14.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 14.1. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS