Finlands Svenska Skidförbunds Mästerskap, FSSM 2018

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.2.2018-11.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 15.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 2.2.18 15:59:59
Kilpailun nimi Finlands Svenska Skidförbunds Mästerskap, FSSM 2018
Kilpailun numero 095
Kilpailupaikka Larsmo
Kilpailupaikan osoite Larsmo Idrottspark, Norra Larsmovägen 70, 68570 Larsmo
Kilpailun luokitus
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 09.02.2018
Sprint, Fri stil
Sarja Matka
MYL V 1.3 km
NYL V 1.1 km
M14 V 1.1 km
N14 V 1.1 km
M16 V 1.1 km
N16 V 1.1 km
M18 V 1.1 km
N18 V 1.1 km
Kilpailupäivä 2: La 10.02.2018
Individuella, Klassisk stil
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3.3 km
N12 P 3.3 km
M14 P 5 km
N14 P 3.3 km
M16 P 6.6 km
N16 P 5 km
M18 P 7.5 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
M65 P 5 km
M13 P 3.3 km
N13 P 3.3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M17 P 7.5 km
N17 P 5 km
Kilpailupäivä 3: Su 11.02.2018
Stafetter, 12-16 F+F+F, övriga K+F+F
Sarja Matka
MYL P/V 3x10 km
NYL P/V 3x5 km
M12 V 3x3.3 km
N12 V 3x3.3 km
M14 V 3x3.3 km
N14 V 3x3.3 km
M16 V 3x5 km
N16 V 3x3.3 km
M18 P/V 3x5 km
Joukkue M120 P/V M/N120 3x3.3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura IF Brahe / Larsmo IF
Seuranumero 10346107
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.larsmoif.idrott.fi/skidakning/fssm_2018/
Sähköposti ifbrahe@gmail.com
Ilmoittautumiset Via Kilmo, senast 2.2.2018 kl 16.00
Osanottomaksut Individuella sträckor 20€/deltagare, Stafett 40€/lag
Pankki ja tilinro Andelsbanken: FI03 5567 0740 0490 22 Larsmo IF
TD/TDA TD och vTD: Sten-Ole Lund, tel. 0500668803 och Anna-Lena Blusi tel. 0505428176
Tiedustelut ja lisäinfo Tävlingsledare: Henrik Byggmästar, tel. 0400690981 eller Tävlingsorganisationens ordförande: Frej Stenman, tel. 0505966458
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa http://www.larsmoif.idrott.fi/skidakning/fssm_2018/
Näytä ilmoittautuneet Piilota ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Joukkue/osallistuja Seura
M12 3x3.3 V 11.2. Borgå Akilles Borgå Akilles
M12 3x3.3 V 11.2. IF Brahe IF Brahe
M12 3x3.3 V 11.2. IF Brahe 2 IF Brahe
M12 3x3.3 V 11.2. IF Femman 1 IF Femman
M12 3x3.3 V 11.2. IF Femman 2 IF Femman
M12 3x3.3 V 11.2. IF Fyren IF Fyren
M12 3x3.3 V 11.2. IF Minken IF Minken
M12 3x3.3 V 11.2. IF Minken IF Minken
M12 3x3.3 V 11.2. If Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
M12 3x3.3 V 11.2. IF Åsarna IF Åsarna
M12 3x3.3 V 11.2. IK Falken IK Falken
M12 3x3.3 V 11.2. IK Falken IK Falken
M12 3x3.3 V 11.2. Kraft Ski Närpes Kraft Skidförening
M12 3x3.3 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
M12 3x3.3 V 11.2. Sundom IF Sundom IF
M12 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
M12 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. Borgå Akilles Borgå Akilles
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IF Brahe IF Brahe
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IF Femman 1 IF Femman
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IF Femman 2 IF Femman
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IF Åsarna IF Åsarna
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IK Falken IK Falken
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IK Falken IK Falken
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. IK Falken IK Falken
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. Pargas IF Pargas IF
M120 M/N120 3x3.3 P/V 11.2. Vörå IF Vörå IF
M14 3x3.3 V 11.2. IF Brahe 1 IF Brahe
M14 3x3.3 V 11.2. IF Minken IF Minken
M14 3x3.3 V 11.2. If Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
M14 3x3.3 V 11.2. IF Åsarna IF Åsarna
M14 3x3.3 V 11.2. IK Falken IK Falken
M14 3x3.3 V 11.2. Kraft Ski Närpes Kraft Skidförening
M14 3x3.3 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
M14 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
M16 3x5 V 11.2. Borgå Akilles Borgå Akilles
M16 3x5 V 11.2. IF Femman IF Femman
M16 3x5 V 11.2. If Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
M16 3x5 V 11.2. IK Falken IK Falken
M16 3x5 V 11.2. Norrvalla Ski Team NORRVALLA SKI TEAM
M16 3x5 V 11.2. Oravais IF Oravais IF
M16 3x5 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
M16 3x5 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
M16 3x5 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
M18 3x5 P/V 11.2. Borgå Akilles Borgå Akilles
M18 3x5 P/V 11.2. IF Brahe 1 IF Brahe
M18 3x5 P/V 11.2. If Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
M18 3x5 P/V 11.2. IK Falken IK Falken
M18 3x5 P/V 11.2. Norrvalla Ski Team NORRVALLA SKI TEAM
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Brahe IF Brahe
MYL 3x10 P/V 11.2. Femman 3 IF Femman
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Femman 1 IF Femman
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Femman 2 IF Femman
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
MYL 3x10 P/V 11.2. If Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Åsarna 1 IF Åsarna
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Åsarna 2 IF Åsarna
MYL 3x10 P/V 11.2. IF Åsarna 3 IF Åsarna
MYL 3x10 P/V 11.2. IK Falken IK Falken
MYL 3x10 P/V 11.2. Pargas IF Pargas IF
MYL 3x10 P/V 11.2. Ski team Mäenpää SKI TEAM MÄENPÄÄ
N12 3x3.3 V 11.2. IF Brahe IF Brahe
N12 3x3.3 V 11.2. IF Femman IF Femman
N12 3x3.3 V 11.2. If Fyren IF Fyren
N12 3x3.3 V 11.2. IF Minken IF Minken
N12 3x3.3 V 11.2. IF Minken IF Minken
N12 3x3.3 V 11.2. IF Minken IF Minken
N12 3x3.3 V 11.2. IF Åsarna 1 IF Åsarna
N12 3x3.3 V 11.2. IF Åsarna 2 IF Åsarna
N12 3x3.3 V 11.2. IK Falken IK Falken
N12 3x3.3 V 11.2. Malax IF Malax IF
N12 3x3.3 V 11.2. Kraft Ski 1 Närpes Kraft Skidförening
N12 3x3.3 V 11.2. Kraft Ski 2 Närpes Kraft Skidförening
N12 3x3.3 V 11.2. Oravais IF Oravais IF
N12 3x3.3 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
N12 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
N12 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
N12 3x3.3 V 11.2. Österby sportklubb Österby Sportklubb
N14 3x3.3 V 11.2. Borgå Akilles Borgå Akilles
N14 3x3.3 V 11.2. IF Brahe 1 IF Brahe
N14 3x3.3 V 11.2. IF Brahe 2 IF Brahe
N14 3x3.3 V 11.2. IF Femman IF Femman
N14 3x3.3 V 11.2. If Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
N14 3x3.3 V 11.2. IK Falken IK Falken
N14 3x3.3 V 11.2. Malax IF Malax IF
N14 3x3.3 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
N14 3x3.3 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
N14 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
N14 3x3.3 V 11.2. Vörå IF Vörå IF
N14 3x3.3 V 11.2. Österby sportklubb Österby Sportklubb
N16 3x3.3 V 11.2. IF Femman IF Femman
N16 3x3.3 V 11.2. IF Åsarna IF Åsarna
N16 3x3.3 V 11.2. Kraft Ski Närpes Kraft Skidförening
N16 3x3.3 V 11.2. Oravais IF Oravais IF
N16 3x3.3 V 11.2. Pargas IF Pargas IF
N16 3x3.3 V 11.2. Solf IK Solf IK
NYL 3x5 P/V 11.2. Borgå Akilles Borgå Akilles
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Brahe IF Brahe
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Brahe 2 IF Brahe
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Femman 1 IF Femman
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Femman 2 IF Femman
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Minken IF Minken
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Åsarna 1 IF Åsarna
NYL 3x5 P/V 11.2. IF Åsarna 2 IF Åsarna
NYL 3x5 P/V 11.2. IK Falken IK Falken
NYL 3x5 P/V 11.2. Pargas IF Pargas IF
NYL 3x5 P/V 11.2. Vörå IF Vörå IF