PM pitkät matkat nuoret ja Kp-Cup / Pitkät matkat KPH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 13.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.18 19:59:59
Kilpailun nimi PM pitkät matkat nuoret ja Kp-Cup / Pitkät matkat KPH
Kilpailun numero 618
Kilpailupaikka Pyhäjärvi
Kilpailupaikan osoite Honkavuori, Jyväskyläntie 943 B, 86800 Pyhäsalmi
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 13.01.2018
Sarja Matka
M10 P 3 km
N10 P 3 km
M12 P 5 km
N12 P 5 km
M13 P 8 km
N13 P 5 km
M14 P 10 km
N14 P 8 km
M15 P 13 km
N15 P 10 km
M16 P 15 km
N16 P 10 km
M18 P 20 km
N18 P 15 km
M20 P 20 km
N20 P 15 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pyhäjärven Pohti ja Lamminahon Ahto
Seuranumero 10345755
Yhteyshenkilö Anne Happo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 552 6057.
GSM
Fax
WWW-osoite www.lamminahonahto.com.
Sähköposti happoanne@gmail.com
Ilmoittautumiset Tiistaina 9.1.2018 klo 20.00 mennessä.
Osanottomaksut 15 € / kilpailija
Pankki ja tilinro Suomenselän Osuuspankki FI19 5375 0340 0248 07 Pyhäjärven Pohti
Tiedustelut ja lisäinfo Anne Happo, p.040 552 6057, Esa Ryynänen (kilpailunjohtaja) p.040 574 9384.
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Alle 10-vuotiaiden sarjaan voivat osallistua vain 2008-2009 syntyneet.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 3 km P 13.1. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M10 3 km P 13.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 3 km P 13.1. Elias Huhtakangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 3 km P 13.1. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 3 km P 13.1. Samu Koistinen 2008 Pyhäjärven Pohti
M10 3 km P 13.1. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 5 km P 13.1. Eetu Honkala 2006 Haapajärven Kiilat
M12 5 km P 13.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 5 km P 13.1. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 5 km P 13.1. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M12 5 km P 13.1. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 5 km P 13.1. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M12 5 km P 13.1. Pyry Huhtakangas 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 5 km P 13.1. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M12 5 km P 13.1. Joona Hirvinen 2006 Kokkolan Veikot
M12 5 km P 13.1. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M12 5 km P 13.1. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 5 km P 13.1. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 5 km P 13.1. Veikka Virkkala 2006 Sievin Sisu
M13 8 km P 13.1. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M13 8 km P 13.1. Arttu Nikunen 2005 Kalajoen Junkkarit
M13 8 km P 13.1. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M13 8 km P 13.1. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M13 8 km P 13.1. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M13 8 km P 13.1. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M13 8 km P 13.1. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 10 km P 13.1. Eemeli Katajalaakso 2004 Kannuksen Ura
M14 10 km P 13.1. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M14 10 km P 13.1. Atte Taipale 2004 Vetelin Urheilijat
M14 10 km P 13.1. Tatu Junno 2004 Ylivieskan Kuula
M15 13 km P 13.1. Jani Simoinen 2003 Halsuan Toivo
M15 13 km P 13.1. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M15 13 km P 13.1. Antti Laukkanen 2003 Pyhäjärven Pohti
M15 13 km P 13.1. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M15 13 km P 13.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M16 15 km P 13.1. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M16 15 km P 13.1. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 15 km P 13.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M16 15 km P 13.1. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M16 15 km P 13.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 15 km P 13.1. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M16 15 km P 13.1. Pietu Tiainen 2002 Nivalan Urheilijat
M16 15 km P 13.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 15 km P 13.1. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M16 15 km P 13.1. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 20 km P 13.1. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 20 km P 13.1. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M18 20 km P 13.1. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M18 20 km P 13.1. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 20 km P 13.1. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 20 km P 13.1. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pohti SkiTeam
M18 20 km P 13.1. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 20 km P 13.1. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 20 km P 13.1. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
M20 20 km P 13.1. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 20 km P 13.1. Juho Lakanen 1998 Perhon Kiri
M20 20 km P 13.1. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
N10 3 km P 13.1. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 3 km P 13.1. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 3 km P 13.1. Aada Paavola 2008 Kannuksen Ura
N10 3 km P 13.1. Jemina Eskola 2009 Kannuksen Ura
N10 3 km P 13.1. Neea Paavola 2008 Kannuksen Ura
N10 3 km P 13.1. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N10 3 km P 13.1. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 3 km P 13.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 3 km P 13.1. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 5 km P 13.1. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 5 km P 13.1. Vilma Olkkonen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 5 km P 13.1. Sara-Maria Korpela 2006 Kannuksen Ura
N12 5 km P 13.1. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 5 km P 13.1. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N12 5 km P 13.1. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 5 km P 13.1. Oona Kangas 2006 Nivalan Urheilijat
N12 5 km P 13.1. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N12 5 km P 13.1. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N13 5 km P 13.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N13 5 km P 13.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N13 5 km P 13.1. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N13 5 km P 13.1. Oosa Paavola 2005 Kannuksen Ura
N13 5 km P 13.1. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N13 5 km P 13.1. Elsa Haikara 2005 Nivalan Urheilijat
N13 5 km P 13.1. Emma Mäkinen 2005 Nivalan Urheilijat
N13 5 km P 13.1. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N13 5 km P 13.1. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N13 5 km P 13.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N13 5 km P 13.1. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N13 5 km P 13.1. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N14 8 km P 13.1. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N14 8 km P 13.1. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N14 8 km P 13.1. Liinu Tiainen 2004 Nivalan Urheilijat
N14 8 km P 13.1. Eveliina Koistinen 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 8 km P 13.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N14 8 km P 13.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 8 km P 13.1. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N15 10 km P 13.1. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N15 10 km P 13.1. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N15 10 km P 13.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N15 10 km P 13.1. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N15 10 km P 13.1. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N15 10 km P 13.1. Ella Virkkala 2003 Sievin Sisu
N15 10 km P 13.1. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N15 10 km P 13.1. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N15 10 km P 13.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N15 10 km P 13.1. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N15 10 km P 13.1. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N16 10 km P 13.1. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N16 10 km P 13.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N16 10 km P 13.1. Aada Peltola 2002 Visa Ski Team Kemi
N18 15 km P 13.1. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 15 km P 13.1. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N20 15 km P 13.1. Mari Seppälä 1999 Haapajärven Kiilat
N20 15 km P 13.1. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti