Sammontaonta Hiihdot / Hopeasompa-esikisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 10.02.2018. klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.2.18 23:59:59
Kilpailun nimi Sammontaonta Hiihdot / Hopeasompa-esikisat
Kilpailun numero 100
Kilpailupaikka Kuhmo
Kilpailupaikan osoite Väinämöinen 10. 88900 Kuhmo
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 10.02.2018
Kisat ovat samalla Hopeasomman loppukilpailujen esikisat
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuhmo-Ski
Seuranumero 10349104
Yhteyshenkilö Ari-Pekka Pöyhönen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 252 1806
GSM
Fax
WWW-osoite www.kuhmo-ski.fi
Sähköposti apc.ski@luukku.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta. 06.02.2018. klo 23.59 mennessä. Jälki-ilmot sähköpostiin apc.ski@luukku.com + kaksinkertainen maksu Kuhmo-Skin tilille.
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€ . Muut 20€
Pankki ja tilinro Kuhmon OP. FI97 5177 0040 0757 37 Kuhmo-Ski
TD/TDA TD Jarmo Huovinen ja TDA Arto Tolonen
Tiedustelut ja lisäinfo Ari-Pekka Pöyhönen 0442521806
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Kuhmon majoitukset
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot jaetaan kaikissa sarjoissa kilpailujen päätyttyä.
Muuta tietoa Latukartat löytyy alla olevasta osoitteesta
http://www.hiihtoliitto.fi/hopeasompa/maastohiihto/kilpailuinfo/kilpaladut/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 10.2. Herkko Koski 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km P 10.2. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km P 10.2. Anttoni Ruha 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km P 10.2. Tatu Kyllönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km P 10.2. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km P 10.2. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M12 3 km P 10.2. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M12 3 km P 10.2. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 3 km P 10.2. Tuukka Ovaskainen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 3 km P 10.2. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km P 10.2. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M14 5 km P 10.2. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km P 10.2. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km P 10.2. Lauri Veikka Topias Ruha 2004 Kuhmo-Ski
M14 5 km P 10.2. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Teemu Ovaskainen 2005 Sonkajärven Pahka
M14 5 km P 10.2. Tuukka Tolkkinen 2005 Sotkamon Jymy
M14 5 km P 10.2. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 10.2. Kouta Heiskanen 2005 Vieremän Koitto
M16 8 km P 10.2. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M16 8 km P 10.2. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 8 km P 10.2. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M16 8 km P 10.2. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M16 8 km P 10.2. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 10.2. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 10.2. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 10.2. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M16 8 km P 10.2. Jussi Rantala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 8 km P 10.2. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M16 8 km P 10.2. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 8 km P 10.2. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 10.2. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km P 10.2. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M18 10 km P 10.2. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km P 10.2. Ville Haverinen 2001 Kuhmo-Ski
M20 15 km P 10.2. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 15 km P 10.2. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km P 10.2. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km P 10.2. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
M20 15 km P 10.2. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 15 km P 10.2. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 15 km P 10.2. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 15 km P 10.2. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km P 10.2. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M35 10 km P 10.2. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M45 10 km P 10.2. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M45 10 km P 10.2. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 10 km P 10.2. Urpo Sorsa 1969 Sotkamon Jymy
M45 10 km P 10.2. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M45 10 km P 10.2. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M65 5 km P 10.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
MYL 15 km P 10.2. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 10.2. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km P 10.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 15 km P 10.2. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km P 10.2. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 10.2. Juho Rönkkö 1995 Vieremän Koitto
MYL 15 km P 10.2. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 10.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 10.2. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km P 10.2. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km P 10.2. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km P 10.2. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N10 2 km P 10.2. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Helmi-Lilja Niskanen 2008 Kuhmo-Ski
N10 2 km P 10.2. Siiri Kontkanen 2009 Liperin Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Maija Tolonen 2009 Ristijärven Pyry
N10 2 km P 10.2. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N12 3 km P 10.2. Maria Tolonen 2007 Kainuun Hiihtoseura
N12 3 km P 10.2. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N12 3 km P 10.2. Salla Malinen 2007 Kuhmo-Ski
N12 3 km P 10.2. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N14 3 km P 10.2. Karoliina Koski 2005 Hyrynsalmen Isku
N14 3 km P 10.2. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N14 3 km P 10.2. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N14 3 km P 10.2. Julia Tolonen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N14 3 km P 10.2. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km P 10.2. Kiira Kiiskinen 2004 Sotkamon Jymy
N16 5 km P 10.2. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km P 10.2. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 5 km P 10.2. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km P 10.2. Veera Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N16 5 km P 10.2. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km P 10.2. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Nina Kärnä 2002 Sonkajärven Pahka
N18 5 km P 10.2. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km P 10.2. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 5 km P 10.2. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5 km P 10.2. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km P 10.2. Annika Piiparinen 1999 Lieksan Hiihtoseura
N20 5 km P 10.2. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 10.2. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N45 5 km P 10.2. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
NYL 5 km P 10.2. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.2. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.2. Päivi Piminäinen 1990 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 10.2. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 10.2. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km P 10.2. Iida Sirviö 1996 Sotkamon Jymy
NYL 5 km P 10.2. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu