XXII Viljo Vellosen Muistohiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.18 18:59:59
Kilpailun nimi XXII Viljo Vellosen Muistohiihdot
Kilpailun numero 103
Kilpailupaikka Savonlinna
Kilpailupaikan osoite Aholahden hiihtokeskus Naistenlahdentie 118 57810 SAVONLINNA
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 10.02.2018
varapäivä 24.02.2018?
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Savonlinnan Hiihtoseura
Seuranumero 10344332
Yhteyshenkilö Janne Kaiponen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 825 3673
GSM
Fax
WWW-osoite www.savonlinnanhiihtoseura.fi
Sähköposti kaiponen@gmail.com
Ilmoittautumiset 7.2.2018 klo 19 mennessä KILMOon
Osanottomaksut Alle 16 v. 12 €, yli 16 v. 17 €.
Pankki ja tilinro Savonlinnan Osuuspankki OKOYFIHH tilinro FI83 5651 1340 0516 13 Savonlinnan Hiihtoseura
TD/TDA TD Ville Holopainen
TDA Mauri Ralli
Tiedustelut ja lisäinfo Janne Kaiponen puh. 040 825 3673
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Savonlinnan keskustasta Vt 14 Juvan suuntaan 7km, käännytään Naistenlahdentielle
Majoitus visitsavonlinna.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 10.2. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Joutsenon Kullervo
M10 2 km P 10.2. Jooa Kantanen 2009 Juvan Urheilijat
M10 2 km P 10.2. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km P 10.2. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km P 10.2. Huugo Makkonen 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 10.2. Johannes Kääriö 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M10 2 km P 10.2. Nuutti Seppänen 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M12 3 km P 10.2. Viktor Liljeqvist 2006 Joensuun Kataja
M12 3 km P 10.2. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M12 3 km P 10.2. Ville Kolehmainen 2006 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km P 10.2. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M14 3 km P 10.2. Jami Rinta-Jaskari 2005 Joutsenon Kullervo
M14 3 km P 10.2. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km P 10.2. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km P 10.2. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 3 km P 10.2. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 3 km P 10.2. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 3 km P 10.2. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M16 8 km P 10.2. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 8 km P 10.2. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M16 8 km P 10.2. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M16 8 km P 10.2. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 10.2. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M16 8 km P 10.2. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M16 8 km P 10.2. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M16 8 km P 10.2. Antti Seppänen 2003 Sulkavan Urheilijat 41
M18 10 km P 10.2. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 10.2. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 10.2. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 10.2. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M55 5 km P 10.2. Rune Tikander 1957 Imatran Urheilijat
M55 5 km P 10.2. Arto Tilaeus 1962 Rantasalmen Urheilijat
M55 5 km P 10.2. Reijo Tolsa 1961 Virolahden Sampo
M65 5 km P 10.2. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M65 5 km P 10.2. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km P 10.2. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M65 5 km P 10.2. Juhani Rissanen 1952 Siilinjärven Hiihtoseura
M65 5 km P 10.2. Aarne Vartiainen 1953 Simpeleen Urheilijat
M8 1 km P 10.2. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km P 10.2. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 10.2. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km P 10.2. Jukka-Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
MYL 15 km P 10.2. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Wilma Liljeqvist 2008 Joensuun Kataja
N10 2 km P 10.2. Sara Ehrnrooth 2008 Juvan Urheilijat
N10 2 km P 10.2. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 10.2. Oosa Kantanen 2006 Juvan Urheilijat
N12 3 km P 10.2. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 3 km P 10.2. Peppi Seppänen 2007 Kerimäen Urheilijat
N12 3 km P 10.2. Aada Lyyra 2006 Pieksämäen Veikot
N12 3 km P 10.2. Sylvi Liukkonen 2006 Pieksämäen Veikot
N12 3 km P 10.2. Janna-Julia Tilaeus 2007 Rantasalmen Urheilijat
N12 3 km P 10.2. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 10.2. Iida Heikkilä 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 10.2. Maija Halko 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 10.2. Ella Repo 2006 Simpeleen Urheilijat
N14 3 km P 10.2. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N14 3 km P 10.2. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km P 10.2. Lotta Aumakallio 2004 Lappeen Riento
N14 3 km P 10.2. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N14 3 km P 10.2. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Lotta Kairikko 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Veera Kiljunen 2003 Puumalan Hiihtäjät
N16 5 km P 10.2. Wilma Taavitsainen 2003 Ristiinan Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Jenny Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Johanna Kiljunen 2001 Puumalan Hiihtäjät
N18 5 km P 10.2. Kerttu Seppänen 2001 Sulkavan Urheilijat 41
N20 5 km P 10.2. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N45 5 km P 10.2. Eija Pekonen 1972 Parikkalan Urheilijat
N8 1 km P 10.2. Kristiina Rinta-Jaskari 2010 Joutsenon Kullervo
N8 1 km P 10.2. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km P 10.2. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Lilli-Lotta Kaiponen 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Milla Pylkkänen 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km P 10.2. Minea Lintunen 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 10.2. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 10 km P 10.2. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 10.2. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km P 10.2. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura