128. Kestilän Laskiaishiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.18 23:59:59
Kilpailun nimi 128. Kestilän Laskiaishiihdot
Kilpailun numero 104
Kilpailupaikka Kestilä
Kilpailupaikan osoite 92700 Kestilä Taipaleentie 29
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 11.02.2018
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kestilän Kisa-Veikot
Seuranumero 10348927
Yhteyshenkilö Erkki Tiikkaja
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 520 4270
GSM
Fax
WWW-osoite www.kestilankisaveikot.net
Sähköposti erkki.tiikkaja@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset 7.2.2018 klo 24.00 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut Alle 16 v 12,00€ muut 15,00€
Pankki ja tilinro FI0851380840000420 Kestilän Kisa-Veikot
Tiedustelut ja lisäinfo Erkki Tiikkaja puh. 0405204270
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 11.2. Vilho Käräjäoja 2009 Haapaveden Urheilijat
M10 2 km V 11.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 11.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 11.2. Akseli Hyvärinen 2008 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 11.2. Arttu Juola 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 11.2. Santeri Ukkola 2008 Saloisten Reipas
M10 2 km V 11.2. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 11.2. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 11.2. Eetu Juola 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 11.2. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 11.2. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 3 km V 11.2. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M14 5 km V 11.2. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km V 11.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 11.2. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M16 5 km V 11.2. Miika Ylikulju 2003 Oulaisten Huima
M16 5 km V 11.2. Vilho Koivula 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 11.2. Sakari Ukkola 2003 Saloisten Reipas
M18 10 km V 11.2. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km V 11.2. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 10 km V 11.2. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 10 km V 11.2. Antti-Olavi Rytky 2001 TEAM SKIERS
M18 10 km V 11.2. Eino Koivula 2001 TEAM SKIERS
M18 10 km V 11.2. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10 km V 11.2. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 10 km V 11.2. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 11.2. Miro Minkkinen 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M35 10 km V 11.2. Eero Juola 1980 Oulun Hiihtoseura
M40 10 km V 11.2. Juha Härkönen 1974 Saloisten Reipas
M45 5 km V 11.2. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 5 km V 11.2. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 5 km V 11.2. Mika Tohmola 1970 Muonion Kiri
M45 5 km V 11.2. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M50 5 km V 11.2. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M50 5 km V 11.2. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 11.2. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km V 11.2. Jouko Helenius 1967 Pulkkilan Ponsi
M55 5 km V 11.2. Juha Hautaniemi 1960 Oulun Hiihtoseura
M60 5 km V 11.2. Seppo Illikainen 1954 Haukiputaan Heitto
M60 5 km V 11.2. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M60 5 km V 11.2. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 5 km V 11.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km V 11.2. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 5 km V 11.2. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 5 km V 11.2. Alpo Pelkonen 1946 Oulunsalon Vasama
MYL 10 km V 11.2. Tomi Sipilä 1997 Alavieskan Viri
MYL 10 km V 11.2. Antti Raatikainen 1990 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 11.2. Juho Nikula 1990 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km V 11.2. Teemu Huhtala 1995 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 11.2. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 11.2. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 11.2. Harri Holmström 1985 Nivalan Urheilijat
MYL 10 km V 11.2. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 11.2. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 11.2. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 11.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 10 km V 11.2. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 11.2. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 11.2. Jussi Rytky 1996 TEAM SKIERS
MYL 10 km V 11.2. Juho Rönkkö 1995 Vieremän Koitto
MYL 10 km V 11.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 11.2. Kielo Käräjäoja 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 11.2. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 11.2. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 11.2. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 11.2. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 3 km V 11.2. Alisa Pyykkönen 2007 Kestilän Kisa-Veikot
N12 3 km V 11.2. Iida Hyvärinen 2006 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 11.2. Meri Salmela 2006 Saloisten Salama
N14 3 km V 11.2. Milla Tuomaala 2005 Kestilän Kisa-Veikot
N14 3 km V 11.2. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 11.2. Roosa Vuori 2005 Saloisten Salama
N16 5 km V 11.2. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N16 5 km V 11.2. Sara Tuomaala 2003 Kestilän Kisa-Veikot
N16 5 km V 11.2. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 11.2. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 11.2. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 11.2. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 11.2. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 11.2. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km V 11.2. Heini Johanna Niva 2001 Laitasaaren Veto
N18 5 km V 11.2. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 11.2. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 5 km V 11.2. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 11.2. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 11.2. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 11.2. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 11.2. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
N35 5 km V 11.2. Kirsi Pääkkönen 1978 Utajärven Urheilijat
N45 5 km V 11.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 11.2. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N55 5 km V 11.2. Sisko Luukinen 1961 Limingan Niittomiehet
NYL 5 km V 11.2. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 11.2. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 11.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 11.2. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 11.2. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 11.2. Pia Vähäkuopus 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 11.2. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 11.2. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 5 km V 11.2. Tellervo Ranto 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 11.2. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 11.2. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto
NYL 5 km V 11.2. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 11.2. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu