Sinisentien Mahtihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.18 17:59:59
Kilpailun nimi Sinisentien Mahtihiihdot
Kilpailun numero 102
Kilpailupaikka Maaninka
Kilpailupaikan osoite Maaningantie 49, 71750 Maaninka
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 10.02.2018
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Maaningan Mahti
Seuranumero 10346958
Yhteyshenkilö Seppo Ollikainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 541 4059
GSM
Fax
WWW-osoite https://maaninganmahti.sporttisaitti.com
Sähköposti ollikainen.seppo@saunalahti.fi
Ilmoittautumiset Ke 7.2.2018 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut 20€, 16v. ja nuoremmat 15€
Pankki ja tilinro FI16 5254 0740 0228 03 Maaningan Mahti
TD/TDA Eero Heiskanen / Kati Happonen
Tiedustelut ja lisäinfo Seppo Ollikainen puh. 044 5414059
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Hiihdot pidetään Maaningan Urheilutalon maastossa
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 10.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 10.2. Daniel Pekonen 2009 Puijon Hiihtoseura
M10 2 km V 10.2. Nuutti Kolehmainen 2008 Suonenjoen Vasama
M12 3 km V 10.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 10.2. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M12 3 km V 10.2. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 3 km V 10.2. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 3 km V 10.2. Kalle Aalto 2006 Suonenjoen Vasama
M12 3 km V 10.2. Lucas Hytönen 2006 Suonenjoen Vasama
M14 5 km V 10.2. Aki Pennanen 2004 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 10.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M16 5 km V 10.2. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 10.2. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 5 km V 10.2. Tomi Lyytikäinen Salmeron 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 10.2. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 10.2. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M18 10 km V 10.2. Leevi Hämäläinen 2001 Maaningan Mahti
M18 10 km V 10.2. Olli Laitinen 2001 Rautalammin Urheilijat
M18 10 km V 10.2. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 10.2. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 10.2. Jussi Huttunen 2001 Sonkajärven Pahka
M20 10 km V 10.2. Riku Koirikivi 1999 Kiuruveden Urheilijat
M20 10 km V 10.2. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km V 10.2. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M35 10 km V 10.2. Toni Happonen 1981 Kuopion Hiihtäjät
M40 10 km V 10.2. Mika Leinonen 1975 Kuopion Hiihtäjät
M40 10 km V 10.2. Timo Kymäläinen 1978 Siilinjärven Hiihtoseura
M45 5 km V 10.2. Jari Mannala 1970 Iisalmen Visa
M50 5 km V 10.2. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M50 5 km V 10.2. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 10.2. Esa Savolainen 1964 Karttulan Urheilijat
M50 5 km V 10.2. Jyrki Kotro 1966 Lappeen Riento
M50 5 km V 10.2. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M55 5 km V 10.2. Kari Honkanen 1961 Kuopion Hiihtäjät
M55 5 km V 10.2. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 10.2. Antti Pöyhönen 1963 Maaningan Mahti
M55 5 km V 10.2. Ilpo Rönkkö 1961 Vieremän Koitto
M60 5 km V 10.2. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 10.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M65 5 km V 10.2. Asko Happonen 1951 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 10.2. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 10.2. Matti Norja 1950 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 10.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M70 3 km V 10.2. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 3 km V 10.2. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 3 km V 10.2. Antero Autio 1947 Kiuruveden Urheilijat
MYL 10 km V 10.2. Joona Joensuu 1994 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 10.2. Antti Raatikainen 1990 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 10.2. Jarkko Kauppinen 1982 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 10.2. Raul Korolainen 1988 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 10.2. Tuomas Säily 1985 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 10.2. Anssi Kesonen 1986 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 10.2. Mikko Loukkaanhuhta 1995 Jämin Jänne
MYL 10 km V 10.2. Antti-Ville Koivisto 1986 Kuopion Hiihtäjät
MYL 10 km V 10.2. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 10.2. Sami Oinonen 1989 Lieksan Hiihtoseura
MYL 10 km V 10.2. Lauri Varis 1997 Pielaveden Sampo
MYL 10 km V 10.2. Joel Sariola 1993 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 10.2. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 10.2. Joonas Mäkinen 1990 Sonkajärven Pahka
MYL 10 km V 10.2. Joonas Huttunen 1995 Vieremän Koitto
N10 2 km V 10.2. Emma Rytkönen 2008 Maaningan Mahti
N10 2 km V 10.2. Noora Savolainen 2008 Maaningan Mahti
N10 2 km V 10.2. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 10.2. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 10.2. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 10.2. Jonna Kärnä 2008 Sonkajärven Pahka
N10 2 km V 10.2. Ilona Aalto 2009 Suonenjoen Vasama
N12 3 km V 10.2. Iiris Olivia Airaksinen 2007 Nilsiän Nujakka
N12 3 km V 10.2. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 10.2. Mira Laitinen 2007 Rautalammin Urheilijat
N12 3 km V 10.2. Elsi Katainen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 10.2. Inka Toikkanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 10.2. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 10.2. Alisa Kärnä 2006 Sonkajärven Pahka
N14 3 km V 10.2. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km V 10.2. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 10.2. Ida Niskanen 2004 Sonkajärven Pahka
N16 5 km V 10.2. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 10.2. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 10.2. Eveliina Lindsberg 2003 Rautalammin Urheilijat
N16 5 km V 10.2. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N18 5 km V 10.2. Meiju Eskelinen 2001 Maaningan Mahti
N18 5 km V 10.2. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 10.2. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 10.2. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 10.2. Iida-Sofia Korhonen 2000 Puijon Hiihtoseura
N18 5 km V 10.2. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 5 km V 10.2. Hannele Rautiainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
N20 5 km V 10.2. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 10.2. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 10.2. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 10.2. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N35 5 km V 10.2. Anni Angeria 1981 Iisalmen Visa
N35 5 km V 10.2. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N40 5 km V 10.2. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N40 5 km V 10.2. Satu Linnaranta 1975 Leppävirran Viri
N45 5 km V 10.2. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 10.2. Lilja Pekonen 2011 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 10.2. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 1 km V 10.2. Taru Ovaskainen 2010 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 10.2. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.2. Heidi Pennanen 1996 Kiuruveden Urheilijat
NYL 5 km V 10.2. Eevi Sormunen 1996 Maaningan Mahti
NYL 5 km V 10.2. Greta Sariola 1995 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.2. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.2. Saana Peltola 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 10.2. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 10.2. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto