Piirinmestaruushiihdot EPH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018-18.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.2.18 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruushiihdot EPH
Kilpailun numero 645
Kilpailupaikka Kauhava
Kilpailupaikan osoite Kitkantie 60, 62420 Kortesjärvi
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Sarjat M/N 8 ja M/N 10 pm-kisojen ulkopuolella. Sarjoissa MYL ja NYL rahapalkinnot kolmelle parhaalle henkilökohtaisella matkalla!
Sarja Matka
MYL P 12 km
NYL P 6 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M17 P 9 km
N17 P 5 km
M18 P 9 km
N18 P 5 km
M20 P 12 km
N20 P 6 km
M35 P 9 km
N35 P 6 km
M45 P 9 km
M55 P 6 km
M65 P 6 km
Kilpailupäivä 2: Su 18.02.2018
Viestit hiihdetään pariviestinä. Joukkueilmoittautuminen
Sarja Matka
MYL V 2x2x2 km
NYL V 2x2x2 km
M8 V 2x2x0.5 km
N8 V 2x2x0.5 km
M10 V 2x2x0.5 km
N10 V 2x2x0.5 km
M12 V 2x2x1 km
N12 V 2x2x1 km
M14 V 2x2x1 km
N14 V 2x2x1 km
M16 V 2x2x2 km
N16 V 2x2x2 km
M18 V 2x2x2 km
N18 V 2x2x2 km
M35 V 2x2x2 km
M55 V 2x2x2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kortesjärven Järvi-Veikot
Seuranumero 10348260
Yhteyshenkilö Risto Pirttinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 568 3562
GSM
Fax
WWW-osoite https://kortesjarven-jarviveikot.sporttisaitti.com/
Sähköposti risto.pirttinen@slo.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta maanantaihin 12.2.2018 kello 23.59 mennessä
Osanottomaksut Henkilökohtaiset matkat 20€/hiihtäjä, Pariviesti 30€/joukkue
Pankki ja tilinro FI28 4743 1020 0069 89 Kortesjärven Järvi-Veikot
Tiedustelut ja lisäinfo Tommi Syrjälä 050 0405394 ja Risto Pirttinen 050 5683562
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Sarjoissa MYL ja NYL rahapalkinnot kolmelle parhaalle henkilökohtaisella matkalla, jos sarjassa vähintään viisi hiihtäjää!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.2. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km P 17.2. Rasmus Takala 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km P 17.2. Johannes Syrjälä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 2 km P 17.2. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 2 km P 17.2. Aaro Lakso 2009 Laihian Luja
M10 2 km P 17.2. Eetu Muhonen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km P 17.2. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M10 2 km P 17.2. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Jussi Jokilehto 2006 Ilmajoen Kisailijat
M12 3 km P 17.2. Aatu Muhonen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Luukas Näsi 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Veeti Järvinen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km P 17.2. Paavo Frusti 2006 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km P 17.2. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km P 17.2. Tomas Mehtonen 2007 Ähtärin Urheilijat
M13 3 km P 17.2. Jussi Hantula 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M13 3 km P 17.2. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M13 3 km P 17.2. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M13 3 km P 17.2. Ville Lemberg 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M13 3 km P 17.2. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M14 5 km P 17.2. Saku Jaakkola 2004 Isojoen Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M14 5 km P 17.2. Veeti Kortehisto 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 5 km P 17.2. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M15 5 km P 17.2. Jere Harju 2003 Ilmajoen Kisailijat
M15 5 km P 17.2. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M15 5 km P 17.2. Atte Kortehisto 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M15 5 km P 17.2. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M15 5 km P 17.2. Eetu Keskinen 2003 Vähänkyrön Viesti
M15 5 km P 17.2. Pekka Frusti 2003 Ylistaron Kilpa-Veljet
M16 8 km P 17.2. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M16 8 km P 17.2. Niko Heikkilä 2002 Kauhajoen Karhu
M17 9 km P 17.2. Juho Koivisto 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
M17 9 km P 17.2. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M17 9 km P 17.2. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M17 9 km P 17.2. Pauli Frusti 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M17 9 km P 17.2. Veeti Haapa-Aho 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
M18 9 km P 17.2. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 9 km P 17.2. Jere Ena 2000 IK Falken
M18 9 km P 17.2. Ossi Hietaharju 2000 Ilmajoen Kisailijat
M18 9 km P 17.2. Jonni Mukkala 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M35 9 km P 17.2. Juha Järvinen 1972 Lapuan Virkiä
M45 9 km P 17.2. Jouko Lehtelä 1967 Alajärven Ankkurit
M45 9 km P 17.2. Timo Vetämäjärvi 1966 Alavuden Urheilijat
M45 9 km P 17.2. Karri Hietamäki 1969 Lapuan Virkiä
M55 6 km P 17.2. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 6 km P 17.2. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km P 17.2. Jaakko Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M8 1 km P 17.2. Juho Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M8 1 km P 17.2. Onni Isomäki 2010 Kortesjärven Järvi-Veikot
M8 1 km P 17.2. Paavo Isopellinen 2010 Kortesjärven Järvi-Veikot
M8 1 km P 17.2. Joona Meriläinen 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 12 km P 17.2. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 12 km P 17.2. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 12 km P 17.2. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 12 km P 17.2. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km P 17.2. Mika Lammi 1992 Kauhajoen Karhu
MYL 12 km P 17.2. Anton Damlin 1999 NORRVALLA SKI TEAM
MYL 12 km P 17.2. Miika Köykkä 1992 Teuvan Rivakka
N10 2 km P 17.2. Nanna Tala 2008 Härmänseudun Hiihtäjät
N10 2 km P 17.2. Olivia Laasanen 2008 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km P 17.2. Venla Suomela 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
N10 2 km P 17.2. Sanni Koivula 2009 Laihian Luja
N10 2 km P 17.2. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Saima Kallioniemi 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Siiri Hautala 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km P 17.2. Eeva Antikainen 2006 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km P 17.2. Inka Harju 2006 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km P 17.2. Aino Huhdankoski 2006 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km P 17.2. Miia Saari 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km P 17.2. Outi Mannismäki 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km P 17.2. Vilma Suomela 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km P 17.2. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N12 3 km P 17.2. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Olivia Kumara 2006 Vähänkyrön Viesti
N12 3 km P 17.2. Minttu Haarala 2006 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km P 17.2. Selina Hirvilampi 2007 Ähtärin Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Aida Koivisto 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N13 3 km P 17.2. Anniina Nevamäki 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N13 3 km P 17.2. Eveliina Syrjälä 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N13 3 km P 17.2. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N13 3 km P 17.2. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N13 3 km P 17.2. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N13 3 km P 17.2. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N14 3 km P 17.2. Lilja Lehtelä 2004 Alajärven Ankkurit
N15 5 km P 17.2. Helka Laitila 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 5 km P 17.2. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N17 5 km P 17.2. Neea Rintala 2001 Kortesjärven Järvi-Veikot
N17 5 km P 17.2. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N18 5 km P 17.2. Maija Tukeva 2000 Ähtärin Urheilijat
N20 6 km P 17.2. Jenni Talvitie 1998 Ilmajoen Kisailijat
N20 6 km P 17.2. Laura Talvitie 1998 Ilmajoen Kisailijat
N20 6 km P 17.2. Suvi Hietaharju 1999 Ilmajoen Kisailijat
N35 6 km P 17.2. Sirpa Harju 1976 Ilmajoen Kisailijat
N8 1 km P 17.2. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N8 1 km P 17.2. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N8 1 km P 17.2. Aada Hautala 2010 Kortesjärven Järvi-Veikot
N8 1 km P 17.2. Mette Korpi 2010 Kortesjärven Järvi-Veikot
N8 1 km P 17.2. Anni Sippola 2010 Kyrön Voima
N8 1 km P 17.2. Viola Rinnekari 2010 Kyrön Voima
N8 1 km P 17.2. Oona Muhonen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km P 17.2. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km P 17.2. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km P 17.2. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km P 17.2. Reetta Hautala 2010 Ähtärin Urheilijat
NYL 6 km P 17.2. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 6 km P 17.2. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 6 km P 17.2. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 6 km P 17.2. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 6 km P 17.2. Anni Ruostekoski 1991 Vaasan Hiihtäjät
NYL 6 km P 17.2. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 6 km P 17.2. Sanna Heittola 1988 Vaasan Hiihtäjät