Lapin mestaruushiihdot ja Hopeasomman aluekilpailut 2018

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018-18.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta Molempina päivinä klo 11.00.
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.18 19:59:59
Kilpailun nimi Lapin mestaruushiihdot ja Hopeasomman aluekilpailut 2018
Kilpailun numero 708
Kilpailupaikka Sodankylä
Kilpailupaikan osoite Kommattivaaran hiihtostadion
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M9 P 1 km
N9 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M11 P 2 km
N11 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 3 km
M60 P 5 km
N60 P 3 km
M65 P 5 km
N65 P 3 km
M70 P 5 km
N70 P 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 18.02.2018
Sarja Matka
MYL V 2x3x1.5 km
NYL V 2x3x1.2 km
M8 V 2x2x0.5 km
N8 V 2x2x0.5 km
M10 V 2x2x0.5 km
N10 V 2x2x0.5 km
M12 V 2x2x0.5 km
N12 V 2x2x0.5 km
M14 V 3x3 km
N14 V 3x3 km
M16 V 3x5 km
N16 V 3x3 km
M18 V 2x3x1.5 km
N18 V 2x3x1.2 km
M20 V 2x3x1.5 km
N20 V 2x3x1.2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lapin Veikot
Seuranumero 10344277
Yhteyshenkilö Tapio Sulisalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0407028818
GSM
Fax
WWW-osoite www.lapinveikot.com
Sähköposti tapio.sulisalo@sodankyla.fi
Ilmoittautumiset KILMOn kautta ti 13.2.2018 klo 20.00 mennessä. Jälki-ilmoittautumiset to 15.2.2018 klo 20.00 mennessä sähköpostilla jouni.puljujarvi@pp.inet.fi
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 12€, muut 17€, viestit 30€ / joukkue. Jälki-ilmoittautuneet kaksinkertainen maksu.
Pankki ja tilinro FI94 5641 2520 0062 71 Lapin Veikot
Tiedustelut ja lisäinfo Tapio Sulisalo 040 7028818, Jouni Puljujärvi 0400 292902
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Viestien / parisprintin hiihtojärjestys ilmoittautumisen yhteydessä tai viimeistään pe 16.2.2018 klo 18.00 mennessä.

Kilpailujen aikataulut, lähtölistat ym. lisäinfoa löytyy kilpailujen facebook-sivuilta, ei Lapin Veikkojen sivuilta.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.2. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M10 2 km P 17.2. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km P 17.2. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km P 17.2. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km P 17.2. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km P 17.2. Jouna Linkola 2007 Inarin Yritys
M11 2 km P 17.2. Leimu Wäli 2007 Inarin Yritys
M12 3 km P 17.2. Pekka Tervaniemi 2006 Inarin Yritys
M12 3 km P 17.2. Turo Tervo 2006 Inarin Yritys
M12 3 km P 17.2. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M12 3 km P 17.2. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M12 3 km P 17.2. Joel Niska 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Sami Pekkala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M13 3 km P 17.2. Onni Niemimuukko 2005 Inarin Yritys
M13 3 km P 17.2. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M13 3 km P 17.2. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M13 3 km P 17.2. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km P 17.2. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Ari Pekkala 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km P 17.2. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M15 5 km P 17.2. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M15 5 km P 17.2. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M15 5 km P 17.2. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M15 5 km P 17.2. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 8 km P 17.2. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M16 8 km P 17.2. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M16 8 km P 17.2. Jussi Rantala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 8 km P 17.2. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km P 17.2. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M18 10 km P 17.2. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km P 17.2. Veikka Salmi 1999 Muonion Kiri
M20 10 km P 17.2. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km P 17.2. Risto Fagerholm 1998 Pakilan Veto
M20 10 km P 17.2. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M35 10 km P 17.2. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
M45 5 km P 17.2. Juha Julkunen 1967 Keminsuun Kisa
M45 5 km P 17.2. Juha Tuulaniemi 1964 Keminsuun Kisa
M45 5 km P 17.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km P 17.2. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km P 17.2. Markku Ollila 1962 Alatornion Pirkat
M55 5 km P 17.2. Pauli Ranta 1963 Muonion Kiri
M55 5 km P 17.2. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km P 17.2. Hannu Rautio 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km P 17.2. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M70 5 km P 17.2. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M70 5 km P 17.2. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M8 1 km P 17.2. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 17.2. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km P 17.2. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km P 17.2. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km P 17.2. Tomi Lehtola 1985 Inarin Yritys
MYL 10 km P 17.2. Oskari Heinikoski 1997 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 17.2. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 17.2. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 17.2. Matti Kivelä 1985 Kemijärven Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 17.2. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 17.2. Jussi Manninen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 17.2. Joa Muotka 1995 Muonion Kiri
MYL 10 km P 17.2. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Lassi Juhanoja 1996 Paimion Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 17.2. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 17.2. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 17.2. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km P 17.2. Niila Pekkala 1985 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N10 2 km P 17.2. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km P 17.2. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Venla Virkkala 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N11 2 km P 17.2. Sofia Aarnio 2007 Inarin Yritys
N12 3 km P 17.2. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 3 km P 17.2. Weera Karhumaa 2006 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N13 3 km P 17.2. Ella Kämäräinen 2005 Inarin Yritys
N13 3 km P 17.2. Emili Portti 2005 Inarin Yritys
N13 3 km P 17.2. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N13 3 km P 17.2. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N13 3 km P 17.2. Pinja Holland 2005 Karihaaran Visa
N14 3 km P 17.2. Minttu Hallikainen 2004 Karihaaran Visa
N14 3 km P 17.2. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N14 3 km P 17.2. Wiivi Karhumaa 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 17.2. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km P 17.2. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km P 17.2. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N15 5 km P 17.2. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N15 5 km P 17.2. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 17.2. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km P 17.2. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km P 17.2. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N16 5 km P 17.2. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km P 17.2. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km P 17.2. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km P 17.2. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 17.2. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 17.2. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N18 5 km P 17.2. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 17.2. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 17.2. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km P 17.2. Alisa Toivanen 1998 Karihaaran Visa
N20 5 km P 17.2. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km P 17.2. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N45 5 km P 17.2. Mari Marttinen 1970 Inarin Yritys
N45 5 km P 17.2. Anna-Liisa Haahti 1966 Rovaniemen Lappi
N45 5 km P 17.2. Arto Moilanen 1968 Rovaniemen Lappi
N45 5 km P 17.2. Kaisa Moilanen 1973 Rovaniemen Lappi
N45 5 km P 17.2. Mia Ranta 1972 Rovaniemen Lappi
N8 1 km P 17.2. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km P 17.2. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1 km P 17.2. Silja Pekkala 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
N8 1 km P 17.2. Venla Haavisto 2010 Sieppijärven Sisu
NYL 5 km P 17.2. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
NYL 5 km P 17.2. Janina Virta 1995 Inarin Yritys
NYL 5 km P 17.2. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km P 17.2. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 17.2. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 17.2. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km P 17.2. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu