Oma Säästöpankki Hiihdot / Krista Cup-osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.18 20:59:59
Kilpailun nimi Oma Säästöpankki Hiihdot / Krista Cup-osakilpailu
Kilpailun numero 099
Kilpailupaikka Lempäälä
Kilpailupaikan osoite Urheilukatu 5, 37550 Lempäälä, yu-kenttä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 10.02.2018
Sarjat 7-16 ovat osa Krista Cupia. www.hameenhiihto.fi/kilpailut/kristacupin-saannot/
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M60 V 5 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lempäälän Kisa
Seuranumero 10347627
Yhteyshenkilö Pekka Lampen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 581 5957
GSM
Fax
WWW-osoite www.lekihiihto.fi
Sähköposti pekka.lampen@elisanet.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 7.2.2018 klo. 21:00 mennessä
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€ . Muut 20€
Pankki ja tilinro MR, muut kuin MR-seurat LeKi hiihtojaosto FI47 4252 0010 0814 50
TD/TDA TD Jyrki Nurminen, TDA Ari-Pekka Lassila
Tiedustelut ja lisäinfo www.lekihiihto.fi, Pekka Lampén 040 581 5957, pekka.lampen@elisanet.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Tavarapalkintoja. MYL ja NYL-sarjoissa voittajille Moccamaster kahvinkeittimet.
Muuta tietoa LeKi-hiihdon kilpailusivuilta löytyy ennen kilpailuja kilpailuohje ja latukartat.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 10.2. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 10.2. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 10.2. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 10.2. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 10.2. Rasmus Ijäs 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 10.2. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 10.2. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 10.2. Joonas Kolehmainen 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 10.2. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km V 10.2. Kasperi Suhonen 2009 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 10.2. Juho Koskinen 2007 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 10.2. Emil Pukkila 2007 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 10.2. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M12 3 km V 10.2. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 10.2. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 10.2. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km V 10.2. Pietu Penttilä 2007 Tampereen Pyrintö
M12 3 km V 10.2. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km V 10.2. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km V 10.2. Patrik Rautiainen 2006 Valkeakosken Haka
M12 3 km V 10.2. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 10.2. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M12 3 km V 10.2. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 10.2. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 10.2. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km V 10.2. Aleksi Murtoniemi 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 10.2. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 10.2. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M14 5 km V 10.2. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 5 km V 10.2. Akseli Vähä-Ypyä 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km V 10.2. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km V 10.2. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M14 5 km V 10.2. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M14 5 km V 10.2. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 10.2. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 10.2. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M14 5 km V 10.2. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 10.2. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 10.2. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 5 km V 10.2. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 10.2. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 10.2. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 10.2. Leevi Lampén 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 10.2. Samuel Suoniemi 2002 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 10.2. Daniel Davidsson 2003 Tampereen Pyrintö
M16 5 km V 10.2. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M16 5 km V 10.2. Aleksi Hietala 2002 Teiskon Urheilijat
M16 5 km V 10.2. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 10.2. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 10.2. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 10.2. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M16 5 km V 10.2. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 10.2. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 10.2. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 10.2. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 10.2. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 10.2. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 10.2. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 10 km V 10.2. Veikka Rajala 2000 Tampereen Pyrintö
M18 10 km V 10.2. Vilho Mäntyvaara 2001 Teiskon Urheilijat
M18 10 km V 10.2. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 10.2. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 10 km V 10.2. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
M20 10 km V 10.2. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km V 10.2. Frans Lindvall 1999 Noormarkun Nopsa
M20 10 km V 10.2. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
M35 10 km V 10.2. Matti Sipilä 1977 IF Sibbo-Vargarna
M35 10 km V 10.2. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km V 10.2. Samuli Kivistö 1982 Lempäälän Kisa
M35 10 km V 10.2. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km V 10.2. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M45 5 km V 10.2. Ilari Köykkä 1965 Kankaanpään Urheilijat
M45 5 km V 10.2. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 10.2. Mika Tahvanainen 1972 Lempäälän Kisa
M55 5 km V 10.2. Jari Maunuksela 1962 Urjalan Urheilijat
M60 5 km V 10.2. Ilkka Bister 1958 Forssan Salama
M60 5 km V 10.2. Rauni Eklund 1954 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km V 10.2. Timo Aikasalo 1956 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km V 10.2. Timo Pullinen 1954 Tampereen Maratonklubi
M60 5 km V 10.2. Pertti Tapani Östman 1958 Tampereen Yritys
M70 3 km V 10.2. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M70 3 km V 10.2. Heikki Peltola 1946 Hollolan Nasta
M70 3 km V 10.2. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 3 km V 10.2. Ilkka Honkakangas 1943 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 10.2. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 10.2. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 10.2. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M8 1 km V 10.2. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 10.2. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 10.2. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M8 1 km V 10.2. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
MYL 10 km V 10.2. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 10.2. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 10.2. Jari Ritvaniemi 1984 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 10.2. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 10.2. Paavo Hakanen 1997 Skiteam 105
MYL 10 km V 10.2. Tommi Reponen 1992 Skiteam 105
MYL 10 km V 10.2. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
MYL 10 km V 10.2. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 10.2. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 10.2. Otto Ruusunen 1994 Tampereen Yritys
N10 2 km V 10.2. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 10.2. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 10.2. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 10.2. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km V 10.2. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 2 km V 10.2. Hertta Pitkänen 2009 Teiskon Urheilijat
N10 2 km V 10.2. Iida Kujansuu 2009 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 10.2. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 10.2. Tilta-Maria Liuksiala 2008 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 10.2. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 10.2. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 10.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 10.2. Iiris Ijäs 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 10.2. Julia Rantala 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 10.2. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 10.2. Iina Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 10.2. Lotta Tolvanen 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 10.2. Niia Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 10.2. Fanni Heikkilä 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km V 10.2. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N12 3 km V 10.2. Elli Harju 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 10.2. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 10.2. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 10.2. Kerttu Kulmala 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 10.2. Linnéa Davidsson 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 10.2. Linnea Salo 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 10.2. Vilja Hujanen 2007 Viialan Viri
N12 3 km V 10.2. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 10.2. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 10.2. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 10.2. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 10.2. Helmi Hujanen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 10.2. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 10.2. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km V 10.2. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km V 10.2. Elina Tuominen 2005 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 10.2. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km V 10.2. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km V 10.2. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N14 3 km V 10.2. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Isabella Lillqvist 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Riia Hiitelä 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 10.2. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 10.2. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N16 5 km V 10.2. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 10.2. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 10.2. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N16 5 km V 10.2. Vilma Pesu 2003 Pirkkalan Hiihtäjät
N16 5 km V 10.2. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 10.2. Viivi Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 10.2. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 10.2. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 10.2. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km V 10.2. Hilma Ahonen 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 10.2. Veera Tahvanainen 2000 Lempäälän Kisa
N18 5 km V 10.2. Fanni Lindvall 2001 Noormarkun Nopsa
N18 5 km V 10.2. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 10.2. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
N20 5 km V 10.2. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km V 10.2. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 10.2. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 10.2. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km V 10.2. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km V 10.2. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
N35 5 km V 10.2. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 10.2. Aino Väätäinen 2011 Lempäälän Kisa
N8 1 km V 10.2. Lidia Karislahti 2010 Lempäälän Kisa
N8 1 km V 10.2. Olga Kauko 2010 Rasti-Lukko
N8 1 km V 10.2. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N8 1 km V 10.2. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N8 1 km V 10.2. Kiira Suhonen 2011 Ylöjärven Ryhti
N8 1 km V 10.2. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 10.2. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 10.2. Sanni Lamberg 1997 Kangasalan Kisa
NYL 5 km V 10.2. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 10.2. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 10.2. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km V 10.2. Anne Pitkänen 1996 Punkalaitumen Kunto
NYL 5 km V 10.2. Anni Ala-Mettälä 1986 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 10.2. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö