41. Puolangan hiihdot / Kainuun pm-kilpailu ja HS-aluekilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.2.18 23:59:59
Kilpailun nimi 41. Puolangan hiihdot / Kainuun pm-kilpailu ja HS-aluekilpailu
Kilpailun numero 122
Kilpailupaikka Puolanka
Kilpailupaikan osoite Honkatie 1 89200 Puolanka
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Puolangan Ryhti
Seuranumero 10345687
Yhteyshenkilö Teemu Väyrynen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0500 285 894
GSM
Fax
WWW-osoite www.puolanganryhti.sporttisaitti.com
Sähköposti ryhti.hiihto@gmail.com
Ilmoittautumiset Kilmo 14.2. klo 24 mennessä
Osanottomaksut 18€, alle 16 vuotiaat 15€
Pankki ja tilinro Puolangan Ryhti/hiihtojaosto FI27 5366 0720 0022 34 OKOY FIHH
Tiedustelut ja lisäinfo Tuulikki Kemppainen 040 0696654
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Puolangan kirkonkylän ohitustien varrella, osoite Honkatie 1 89200 Puolanka
Majoitus www.paljakanloma-asunnot.fi
Palkinnot ja palkintojen jako Kilpailun jälkeen paikan päällä
Muuta tietoa Käytössä FIS-hyväksytty 5 km:n latu
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.2. Herkko Koski 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km P 17.2. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M12 3 km P 17.2. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M12 3 km P 17.2. Oliver Törmäkangas 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km P 17.2. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M16 5 km P 17.2. Miska Minkkinen 2002 Suomussalmen Rasti
M18 10 km P 17.2. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km P 17.2. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km P 17.2. Rasmus Ähtävä 2001 Vuokattisport Club
M20 10 km P 17.2. Remi Lindholm 1998 IF Minken
M20 10 km P 17.2. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 17.2. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
M20 10 km P 17.2. Niko Husu 1998 One Way Pro Team
M20 10 km P 17.2. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 10 km P 17.2. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M35 10 km P 17.2. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M35 10 km P 17.2. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M45 5 km P 17.2. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km P 17.2. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km P 17.2. Urpo Sorsa 1969 Sotkamon Jymy
M55 5 km P 17.2. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 5 km P 17.2. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km P 17.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
MYL 10 km P 17.2. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 10 km P 17.2. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 17.2. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 17.2. Lauri Gummerus 1996 Nivalan Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Joni Mäki 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 17.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 10 km P 17.2. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 17.2. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km P 17.2. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N10 2 km P 17.2. Alina Kyllönen 2008 Tyrnävän Ahmat
N12 3 km P 17.2. Netta Hälinen 2007 Ristijärven Pyry
N12 3 km P 17.2. Helinä Niskanen 2007 Suomussalmen Rasti
N14 3 km P 17.2. Karoliina Koski 2005 Hyrynsalmen Isku
N14 3 km P 17.2. Nella Hälinen 2004 Ristijärven Pyry
N14 3 km P 17.2. Kiira Kiiskinen 2004 Sotkamon Jymy
N14 3 km P 17.2. Hilla Niskanen 2004 Suomussalmen Rasti
N16 5 km P 17.2. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km P 17.2. Anni Karppinen 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 17.2. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 17.2. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 17.2. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 17.2. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 17.2. Saara Juutinen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 17.2. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 17.2. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km P 17.2. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N20 5 km P 17.2. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km P 17.2. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
N20 5 km P 17.2. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 17.2. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
N55 5 km P 17.2. Marianne Niemi 1956 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km P 17.2. Selena Sofia Törmäkangas 2011 Sotkamon Jymy
N8 1 km P 17.2. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
NYL 5 km P 17.2. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 17.2. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 17.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 17.2. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 17.2. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km P 17.2. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu