Satakunnan pm-hiihdot, HS-aluekilpailu, Satakunnan Junior-/Seuracup 3/4, Lähitapiola HS-cup (Satakunta) 3/5. Satakunnan pm-viestit, HS-alueviestit/ Noormarkku Kirkkokallio

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018-18.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.2.18 17:59:59
Kilpailun nimi Satakunnan pm-hiihdot, HS-aluekilpailu, Satakunnan Junior-/Seuracup 3/4, Lähitapiola HS-cup (Satakunta) 3/5. Satakunnan pm-viestit, HS-alueviestit/ Noormarkku Kirkkokallio
Kilpailun numero 647
Kilpailupaikka Noormarkku
Kilpailupaikan osoite Kirkkokallion Hiihtokeskus Vanha Söörmarkuntie 287
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Huom! Junior-/Seuracup sarjoissa M9, N9, M10, N10, M11, N11, M12, N12 pidennetyt matkat
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M6 P 0.5 km
N6 P 0.5 km
M7 P 1 km
N7 P 1 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M9 P 2 km
N9 P 2 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M11 P 3 km
N11 P 3 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
M45 P 10 km
M55 P 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 18.02.2018
Sarja Matka
MYL V 4x5 km
NYL V 3x3 km
M10 V 3x2 km
N10 V 3x2 km
M12 V 3x3 km
N12 V 3x2 km
M14 V 3x3 km
N14 V 3x3 km
M16 V 3x5 km
N16 V 3x3 km
M18 V 3x5 km
N18 V 3x3 km
M20 V 3x5 km
N20 V 3x5 km
M35 V 3x5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Noormarkun Nopsa
Seuranumero 10346534
Yhteyshenkilö Asko Mäkiranta
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 724 019
GSM
Fax
WWW-osoite www.noormarkunnopsa.fi
Sähköposti asko.makiranta@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset ke. 14.2.2018 klo 17.59.59 mennessä
Osanottomaksut 6-9v. 8€, 10-16v. 10€, yli 16v. 15€. Viestijoukkueet alle 16v. 30€, yli 16v. 40€
Pankki ja tilinro Länsi-Suomen Osuuspankki FI88 5704 0440 0056 17 Noormarkun Nopsa
Tiedustelut ja lisäinfo Asko Mäkiranta 0400 724019, Mika Kallio 0400 769440
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Kilpailun TD Pentti Naskali
Kilpailun varapaikka Maauimalan Hiihtostadion Metsämiehenkatu 8 Pori
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.2. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 2 km P 17.2. Sakari Mäkelä 2008 Lauttakylän Luja
M10 2 km P 17.2. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M10 2 km P 17.2. Kalle Kyösti 2008 Parkanon Urheilijat
M10 2 km P 17.2. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M10 2 km P 17.2. Matias Tiira 2008 Rasti-Lukko
M10 2 km P 17.2. Robert Saarela 2008 Rasti-Lukko
M10 2 km P 17.2. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M11 3 km P 17.2. Miika Raitinpää 2007 Jämin Jänne
M11 3 km P 17.2. Aleksi Henttinen 2007 Noormarkun Nopsa
M11 3 km P 17.2. Juho Kallio 2007 Noormarkun Nopsa
M11 3 km P 17.2. Veikka Soikkeli 2007 Parkanon Urheilijat
M11 3 km P 17.2. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M11 3 km P 17.2. Tomas Heinonen 2007 Rasti-Lukko
M11 3 km P 17.2. Sami Lähde 2007 Vammalan Seudun Voima
M11 3 km P 17.2. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 17.2. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Severi Laine 2006 Lauttakylän Luja
M12 3 km P 17.2. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M12 3 km P 17.2. Leo Fabig 2006 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 17.2. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M13 3 km P 17.2. Joel Lehtinen 2005 Jämin Jänne
M13 3 km P 17.2. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M13 3 km P 17.2. Niko Heikkinen 2005 Punkalaitumen Kunto
M13 3 km P 17.2. Topias Kaapu 2005 Punkalaitumen Kunto
M13 3 km P 17.2. Juhana Siivonen 2005 Rasti-Lukko
M14 5 km P 17.2. Jere Raitinpää 2004 Jämin Jänne
M14 5 km P 17.2. Kosti Saine 2004 Kankaanpään Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Kasperi Raitala 2004 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 17.2. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 17.2. Tuukka Soikkeli 2004 Parkanon Urheilijat
M15 5 km P 17.2. Joni Lehtinen 2003 Jämin Jänne
M16 8 km P 17.2. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M16 8 km P 17.2. Salomon Koivisto 2002 Noormarkun Nopsa
M18 10 km P 17.2. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 17.2. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10 km P 17.2. Frans Lindvall 1999 Noormarkun Nopsa
M45 10 km P 17.2. Ilari Köykkä 1965 Kankaanpään Urheilijat
M45 10 km P 17.2. Sami Nikkilä 1973 Vammalan Seudun Voima
M55 5 km P 17.2. Veikko Hietaoja 1959 Kankaanpään Urheilijat
M55 5 km P 17.2. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M55 5 km P 17.2. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M6 0.5 km P 17.2. Kaarlo Kauko 2012 Rasti-Lukko
M6 0.5 km P 17.2. Vilho Kylliäinen 2012 Rasti-Lukko
M6 0.5 km P 17.2. Pessi Korhonen 2012 Siikaisten Sisu
M6 0.5 km P 17.2. Elias Lähde 2012 Vammalan Seudun Voima
M7 1 km P 17.2. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M7 1 km P 17.2. Juho Kuuskoski 2011 Kankaanpään Urheilijat
M7 1 km P 17.2. Santeri Mäkelä 2011 Lauttakylän Luja
M7 1 km P 17.2. Jonni Pirttinen 2011 Noormarkun Nopsa
M8 1 km P 17.2. Vesperi Laino 2010 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Olli Tenho 2010 Noormarkun Nopsa
M8 1 km P 17.2. Lukas Heinonen 2010 Rasti-Lukko
M8 1 km P 17.2. Nuutti Ruusunen 2010 Rasti-Lukko
M8 1 km P 17.2. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km P 17.2. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km P 17.2. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M9 2 km P 17.2. Rimo Turgan 2009 Lauttakylän Luja
M9 2 km P 17.2. Luka Hohtari 2009 Nakkilan Vire
M9 2 km P 17.2. Juuso Virtaniemi 2009 Noormarkun Nopsa
M9 2 km P 17.2. Elmeri Haapamäki 2009 Parkanon Urheilijat
M9 2 km P 17.2. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M9 2 km P 17.2. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M9 2 km P 17.2. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
MYL 10 km P 17.2. Erik Raitala 1996 Noormarkun Nopsa
MYL 10 km P 17.2. Juuso Kivilähde 1996 Noormarkun Nopsa
MYL 10 km P 17.2. Markus Pörsti 1993 Noormarkun Nopsa
N10 2 km P 17.2. Milla Ylilammi 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Minea Salo 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Eevi Pohjolainen 2008 Lauttakylän Luja
N10 2 km P 17.2. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N10 2 km P 17.2. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N10 2 km P 17.2. Stella Määttänen 2008 Noormarkun Nopsa
N10 2 km P 17.2. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Milja Kaapu 2008 Punkalaitumen Kunto
N10 2 km P 17.2. Linnea Lähde 2008 Vammalan Seudun Voima
N10 2 km P 17.2. Vilma Pääkkönen 2009 Vammalan Seudun Voima
N11 3 km P 17.2. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N11 3 km P 17.2. Aada Alanen 2007 Lauttakylän Luja
N11 3 km P 17.2. Siiri Mäkelä 2007 Lauttakylän Luja
N11 3 km P 17.2. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N11 3 km P 17.2. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N11 3 km P 17.2. Hilla Tenho 2007 Noormarkun Nopsa
N11 3 km P 17.2. Ida Mäenpää 2007 Rasti-Lukko
N11 3 km P 17.2. Nelli Mäenpää 2007 Rasti-Lukko
N12 3 km P 17.2. Mette-Maria Myllykallio 2006 Merikarvian Into
N12 3 km P 17.2. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km P 17.2. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km P 17.2. Fanni Heikkilä 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km P 17.2. Milja Tiira 2006 Rasti-Lukko
N13 3 km P 17.2. Siiri Pein 2005 Kankaanpään Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Jenny Nisu 2005 Lauttakylän Luja
N13 3 km P 17.2. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N13 3 km P 17.2. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N13 3 km P 17.2. Silja Henttinen 2005 Noormarkun Nopsa
N13 3 km P 17.2. Emmi Patrikainen 2005 Rasti-Lukko
N13 3 km P 17.2. Sini Hyörtti 2005 Rasti-Lukko
N14 3 km P 17.2. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km P 17.2. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km P 17.2. Aino Manner 2004 Noormarkun Nopsa
N14 3 km P 17.2. Pinja Kallio 2004 Noormarkun Nopsa
N14 3 km P 17.2. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 17.2. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 17.2. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 17.2. Pauliina Koivuniemi 2004 Vammalan Seudun Voima
N15 5 km P 17.2. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 5 km P 17.2. Heta Haunia 2002 Honkajoen Seudun Urheilijat
N16 5 km P 17.2. Nora Riitaoja 2002 Jämin Jänne
N16 5 km P 17.2. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N16 5 km P 17.2. Maria Hyörtti 2002 Rasti-Lukko
N18 5 km P 17.2. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 5 km P 17.2. Hanna Nisu 2001 Lauttakylän Luja
N18 5 km P 17.2. Fanni Lindvall 2001 Noormarkun Nopsa
N6 0.5 km P 17.2. Iida Rekola 2012 Porin Seudun Hiihtäjät
N6 0.5 km P 17.2. Mette Häkkinen 2012 Punkalaitumen Kunto
N6 0.5 km P 17.2. Minttu Pääkkönen 2012 Vammalan Seudun Voima
N7 1 km P 17.2. Aino Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
N7 1 km P 17.2. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N7 1 km P 17.2. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N7 1 km P 17.2. Miia Kallio 2011 Noormarkun Nopsa
N7 1 km P 17.2. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N7 1 km P 17.2. Wilhelmiina Ruohomäki 2011 Noormarkun Nopsa
N7 1 km P 17.2. Julia Sköld 2011 Rasti-Lukko
N7 1 km P 17.2. Saratuulia Miikkulainen 2011 Rasti-Lukko
N8 1 km P 17.2. Miisa Salo 2010 Honkajoen Seudun Urheilijat
N8 1 km P 17.2. Noora Raitinpää 2010 Jämin Jänne
N8 1 km P 17.2. Jenny Viitanen 2010 Noormarkun Nopsa
N8 1 km P 17.2. Elmi Haapamäki 2010 Parkanon Urheilijat
N8 1 km P 17.2. Eerika Pelto-Huikko 2010 Rasti-Lukko
N8 1 km P 17.2. Mia Haapavuori 2010 Rasti-Lukko
N8 1 km P 17.2. Olga Kauko 2010 Rasti-Lukko
N8 1 km P 17.2. Aina Kuusisto 2010 Vammalan Seudun Voima
N9 2 km P 17.2. Aada Votshenko 2009 Kankaanpään Urheilijat
N9 2 km P 17.2. Anna Saine 2009 Kankaanpään Urheilijat
N9 2 km P 17.2. Elsa Hietaoja 2009 Kankaanpään Urheilijat
N9 2 km P 17.2. Helmi Äärelä 2009 Nakkilan Vire
N9 2 km P 17.2. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N9 2 km P 17.2. Jenny Sköld 2009 Rasti-Lukko
N9 2 km P 17.2. Sallamaria Miikkulainen 2009 Rasti-Lukko
N9 2 km P 17.2. Sanni Korhonen 2009 Siikaisten Sisu
N9 2 km P 17.2. Sara Karimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
NYL 5 km P 17.2. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 17.2. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
NYL 5 km P 17.2. Anne Pitkänen 1996 Punkalaitumen Kunto