Pohjois-Karjalan Piirinmestaruuskilpailut

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018-18.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 17.2.2018 klo 11.00 18.2.2018 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.18 21:59:59
Kilpailun nimi Pohjois-Karjalan Piirinmestaruuskilpailut
Kilpailun numero 638
Kilpailupaikka Kitee
Kilpailupaikan osoite urheilu 7 82500 KITEE
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M9 P 2 km
N9 P 2 km
M10 P 1.5 km
N10 P 1.5 km
M11 P 3 km
N11 P 3 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M17 P 10 km
N17 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M60 P 5 km
M65 P 5 km
M70 P 5 km
M75 P 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 18.02.2018
Myl P/V 3x5 km, Nyl P/V 3x3 km, M18 P/V 3x5 km, N18 P/V 3x3 km, Joukkue M200 P/V 3x3 km Hopeasompaviestit, hiihtotapa vapaa. M12 3x2 km, N12 3x2 km, M14 3x3 km, N14 3x3 km, M16 3x5 km, N16 3x3 km
Sarja Matka
MYL P/V 3x5 km
NYL P/V 3x3 km
M8 V 3x1 km
N8 V 3x1 km
M10 V 3x2 km
N10 V 3x2 km
M12 V 3x2 km
N12 V 3x2 km
M14 V 3x3 km
N14 V 3x3 km
M16 V 3x5 km
N16 V 3x3 km
M18 P/V 3x5 km
N18 P/V 3x3 km
Joukkue M120 P/V 3x5 km
Joukkue M150 P/V 3x3 km
Joukkue M180 P/V 3x3 km
Joukkue M200 P/V 3x3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kiteen Urheilijat
Seuranumero 10349395
Yhteyshenkilö Arto Tiainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 501 2340
GSM
Fax
WWW-osoite www.kiuhiihto.fi
Sähköposti arto.tiainen@gmail.com
Ilmoittautumiset kilmo 13.2.2018 klo 22.00
Osanottomaksut alle 16v 15e. yli 16v 20e. Viestijoukkueet 30e
Pankki ja tilinro FI79 5153 0440 0106 62 Kiteen Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo arto.tiainen@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa 8-9 v palkitaan kaikki loput sarjat 3 parasta
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km P 17.2. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M10 1.5 km P 17.2. Aapo Partinen 2008 Kiteen Urheilijat
M10 1.5 km P 17.2. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M10 1.5 km P 17.2. Matias Laakkonen 2008 Polvijärven Vauhti
M10 1.5 km P 17.2. Ahti Borén 2008 Valtimon Vasama
M11 3 km P 17.2. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M11 3 km P 17.2. Jarkko Pulkkinen 2007 Joensuun Kataja
M11 3 km P 17.2. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M11 3 km P 17.2. Jose Tiainen 2007 Kiteen Urheilijat
M11 3 km P 17.2. Vili Rosti 2007 Kiteen Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Ukko Schroderus 2006 Joensuun Kataja
M12 3 km P 17.2. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M12 3 km P 17.2. Kalle Borén 2006 Valtimon Vasama
M13 3 km P 17.2. Juuso Jormanainen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M13 3 km P 17.2. Mikko Partinen 2005 Kiteen Urheilijat
M13 3 km P 17.2. Veikka Vanhanen 2005 Kiteen Urheilijat
M13 3 km P 17.2. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km P 17.2. Pietari Bergman 2005 Tohmajärven Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 17.2. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 17.2. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 17.2. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M15 5 km P 17.2. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km P 17.2. Juho Lajunen 2003 Tohmajärven Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Perttu Reponen 2002 Kiteen Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km P 17.2. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M17 10 km P 17.2. Eemeli Tavi 2001 Kiteen Urheilijat
M18 10 km P 17.2. Konsta Vanhanen 2000 Kiteen Urheilijat
M18 10 km P 17.2. Timo Lonkainen 2000 Kiteen Urheilijat
M18 10 km P 17.2. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M20 10 km P 17.2. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
M20 10 km P 17.2. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M35 10 km P 17.2. Juha Jormanainen 1983 Ilomantsin Urheilijat
M40 10 km P 17.2. Jaakko Björn 1978 Kiteen Urheilijat
M45 10 km P 17.2. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km P 17.2. Eino Hyttinen 1964 Juuan Jänne
M50 5 km P 17.2. Heikki Halonen 1965 Juuan Jänne
M50 5 km P 17.2. Jarmo Kuusitaipale 1967 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 17.2. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 17.2. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M50 5 km P 17.2. Jouni Leinonen 1965 Liperin Hiihtoseura
M50 5 km P 17.2. Timo Könönen 1967 Tohmajärven Urheilijat
M55 5 km P 17.2. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M60 5 km P 17.2. Viljo Martiskainen 1955 Ilomantsin Urheilijat
M60 5 km P 17.2. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M60 5 km P 17.2. Risto Rantanen 1955 Lieksan Hiihtoseura
M60 5 km P 17.2. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M60 5 km P 17.2. Eero Jalkanen 1955 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km P 17.2. Hannu Leskinen 1953 Kiteen Urheilijat
M65 5 km P 17.2. Reijo Kaarakainen 1953 Kiteen Urheilijat
M65 5 km P 17.2. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km P 17.2. Erkki Kokko 1952 Liperin Hiihtoseura
M65 5 km P 17.2. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M70 5 km P 17.2. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km P 17.2. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M75 3 km P 17.2. Yrjö Makkonen 1941 Joensuun Kataja
M75 3 km P 17.2. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Toivo Kontturi 2010 Ilomantsin Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Anton Kojo 2011 Joensuun Kataja
M8 1 km P 17.2. Voitto Voutilainen 2010 Joensuun Kataja
M8 1 km P 17.2. Janrik Tiainen 2011 Kiteen Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Jimi Rahunen 2009 Kiteen Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Luka Tiainen 2010 Kiteen Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Lauri Laamanen 2010 Pyhäselän Urheilijat
M8 1 km P 17.2. Tuukka Korpela 2011 Pyhäselän Urheilijat
M9 2 km P 17.2. Tino Rahunen 2012 Kiteen Urheilijat
M9 2 km P 17.2. Leevi Väistö 2009 Tohmajärven Urheilijat
M9 2 km P 17.2. Otto Parviainen 2009 Tohmajärven Urheilijat
M9 2 km P 17.2. Sampo Eemil Löppönen 2009 Tohmajärven Urheilijat
M9 2 km P 17.2. Topi Ahlqvist 2009 Tohmajärven Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 17.2. Anssi Hakulinen 1996 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Janne Hakulinen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Jaakko Suutari 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 17.2. Mika Piminäinen 1986 Lieksan Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Arto Niiranen 1995 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 17.2. Joel Ikonen 1994 Pyhäjärven Pohti
N10 1.5 km P 17.2. Meeri Kontturi 2008 Ilomantsin Urheilijat
N10 1.5 km P 17.2. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N10 1.5 km P 17.2. Jasmin Huuho 2008 Kiteen Urheilijat
N10 1.5 km P 17.2. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N10 1.5 km P 17.2. Siiri Kontkanen 2009 Liperin Hiihtoseura
N10 1.5 km P 17.2. Sira Riissanen 2008 Liperin Hiihtoseura
N10 1.5 km P 17.2. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N10 1.5 km P 17.2. Helmi Varis 2008 Tohmajärven Urheilijat
N11 3 km P 17.2. Iiris Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N11 3 km P 17.2. Mandi Mäkinen 2007 Joensuun Kataja
N11 3 km P 17.2. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N11 3 km P 17.2. Fanni Bergman 2007 Tohmajärven Urheilijat
N12 3 km P 17.2. Bertta Silvennoinen 2006 Joensuun Kataja
N12 3 km P 17.2. Sara Rosti 2006 Kiteen Urheilijat
N12 3 km P 17.2. Aino Lajunen 2006 Tohmajärven Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N13 3 km P 17.2. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Eevi Kettunen 2005 Polvijärven Vauhti
N13 3 km P 17.2. Krista Karttunen 2005 Polvijärven Vauhti
N13 3 km P 17.2. Sesilia Jolkkonen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 3 km P 17.2. Janna Huuho 2004 Kiteen Urheilijat
N14 3 km P 17.2. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km P 17.2. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km P 17.2. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N14 3 km P 17.2. Maija Borén 2004 Valtimon Vasama
N16 5 km P 17.2. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 17.2. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N17 5 km P 17.2. Noora Juutinen 2001 Ilomantsin Urheilijat
N40 5 km P 17.2. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km P 17.2. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N50 5 km P 17.2. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N50 5 km P 17.2. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N8 1 km P 17.2. Aino Kolmonen 2010 Joensuun Kataja
N8 1 km P 17.2. Heta Huttunen 2010 Joensuun Kataja
N9 2 km P 17.2. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N9 2 km P 17.2. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
NYL 5 km P 17.2. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 5 km P 17.2. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 17.2. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 17.2. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 17.2. Krista Niiranen 1993 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 17.2. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura